CEZ RO uvedení do provozu

CEZ RO uvedení do provozu

Společnost KVADOS Mobile Solutions s.r.o. předala protokolárně do ostrého provozu mobilní řešení myAVIS Field Service pro společnost ČEZ Romania se sídlem v Bukurešti. Podpisem akceptačního protokolu mezi smluvními stranami o předání řešení myAVIS byl završen dvouměsíční zkušební provoz rumunské verze této aplikace.

Veškeré odečty elektroměrů „customer casnici“ (rumunská obdoba českého termínu „maloodběr obyvatelstvo“) v zásobovacím území společnosti CEZ Distributie se sídlem v Craiově jsou tedy realizovány pomocí mobilních terminálů a softwarového řešení myAVIS FS.

Završil se tak několikaměsíční implementační proces, jehož výsledkem je komplexní změna technologie provádění odečtů, způsobu vyúčtování odběrů elektrické energie a inkasa finančních prostředků domácností v největší distribuční společnosti elektřiny v Rumunsku. Nově vytvořený tým pracovníků s využitím mobilního řešení myAVIS přebral komplexní vedení odečtové služby a nahradil tak všechny stávající méně ekonomické způsoby pořizování a vedení odečtů elektroměrů.

Implementace informačního systému myAVIS je součástí komplexu opatření pro snížení netechnických ztrát v distribuční soustavě na napěťové hladině nízkého napětí. Přijatý celek opatření významně zefektivňuje a zpřesňuje fungování a řízení odečtové služby. Tým čítající 141 odečítačů a 40 techniků odečtů spolu s mobilními terminály obchází po řízených trasách jednotlivá měřicí místa a snímá data z elektroměrů. V této souvislosti také pracovník odečtů na místě vyhodnocuje stav měřicího místa a případné anomálie zadává do terminálu řešení myAVIS. Standardní přenosovou cestou jsou data přenášena do serverové části řešení myAVIS a odtud jsou obousměrným interfacem dále přenášena do SAP R4 XI, odkud se provádí fakturace pro zákazníky. Tým je řízen techniky odečtů z jejich terminálů, kde přidělují jednotlivé odečtové trasy, sledují jejich provádění pracovníky odečtů a provádějí kontrolní činnost.

Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Ostrý provoz, Romania, Přijatý výsledek, Jednotlivá místa, Cez, Field, Terminál, Jednotlivé řešení


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 24

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF