ČESKÝ TELECOM VYSÍLÁ DIGITÁLNÍ TELEVIZNÍ SIGNÁL HUDEBNÍ TELEVIZI ÓČKO

Společnost ČESKÝ TELECOM, a.s. zahajuje zítra 7. října 2005 v 10:00 experimentální vysílání hudební TV Óčko ve svém multiplexu pro digitální televizi DVB-T. Óčko bude digitálně vysílat v Praze a Brně na základě licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou získala jeho dceřiná společnost OMNICOM Praha, spol. s r.o. Cílem zkušebního vysílání je příprava na řádné televizní vysílání v systému DVB-T spočívající v testování kvality přenosu digitálního signálu a multimediálních interaktivních aplikací.
ČESKÝ TELECOM VYSÍLÁ DIGITÁLNÍ TELEVIZNÍ SIGNÁL HUDEBNÍ TELEVIZI ÓČKO

Mezi největší výhody digitální televize patří vynikající kvalita obrazu a zvuku. Nezanedbatelná je rovněž možnost přijímat větší počet kanálů. Ve spojení se službami ČESKÉHO TELECOMU pak především interaktivní možnosti, jako je například on-line sázení, hlasování, video na požádání, hry, chat, interaktivní reklama, e-mail, SMS a možnost mobilního příjmu.

Systém DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) se od systému analogového zásadním způsobem liší způsobem přenosu televizního signálu, který je v systému DVB-T po celé přenosové trase (ze studia až k televiznímu divákovi) přenášen v digitální podobě. Digitální televizní vysílání bude možné naladit na kanálech 64 v Praze a 25 v Brně.

Digitální televizní vysílání lze přijímat v místě pokrytí i na stávající anténní systém. Televizní přijímač musí být pro příjem digitálního signálu vybaven dekodérem (pro konverzi z DVB-T na PAL). Pokud není, musí být doplněn o tzv. set-top box, který se zapojuje mezi TV přijímač a anténu. Zpětný kanál, který je nezbytný pro používání interaktivních aplikací, je rovněž realizován přímo televizním přijímačem nebo set-top boxem prostřednictvím internetu nebo telefonní linky. Digitální televizní signál lze přijímat i na počítači prostřednictvím speciálních karet pro příjem DVB-T signálu.

Rozsáhlejší prezentaci forem digitálního vysílání mohou zájemci zhlédnout na veletrhu INVEX 2005.

Váš názor Další článek: Microsoft v Praze představil Microsoft Dynamics

Témata článku: Video, Speciální anténa, Video Chat, Set Top Box, Set-top Box, Signál, DVB-T, TV Box

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší