Český start-up Comprimato spojil síly s americkým lídrem AJA

Český start-up Comprimato spojil síly s americkým lídrem AJA

Český softwarový start-up Comprimato a americký gigant AJA Video Systems, přední světový výrobce hardwarových řešení pro konverzi a zpracování videa dnes ve světové premiéře představili řešení BRIDGE LIVE. Novinka zajišťuje snadný převod UltraHD nebo vícekanálového HD videa z jeho nekomprimované podoby do široké škály kodeků, vhodných pro video přenosy, streaming a další použití. BRIDGE LIVE je určeno především pro velké společnosti působící v oblasti multimediálních služeb.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení BRIDGE LIVE využívá ke zpracování živého vysílání velmi rychlý software vyvinutý českou společností Comprimato, který konvertuje vstupní SDI signál do komprimovaného IP videa optimalizovaného pro živé přenosy. Podporuje širokou škálu datových kontejnerů, metadat a streamovacích protokolů. BRIDGE LIVE naplňuje náročné požadavky telekomunikačních operátorů, provozovatelů IPTV či kabelových televizí, vysílacích zařízení, přenosových vozů nebo sportovních zařízení na produkci a přenos živého vysílání. Zařízení umožňuje také streamování videa na YouTube, Facebook, Twitch a podobné online platformy.

BRIDGE LIVE stačí jen jednoduše nastavit a poté už automaticky a v reálném čase konvertuje video z nebo do komprimovaných streamů, včetně vícenásobných streamovaných výstupů. Do výsledného videa lze mj. vkládat titulky, značky a další obsah. Díky 10GE rozhraní BRIDGE LIVE bez problémů zvládne i přenos více streamů v HD nebo UltraHD kvalitě.

„BRIDGE LIVE představuje jedno z nejlépe vybavených a zároveň cenově nejdostupnějších profesionálních řešení pro enkódování, dekódování, přenos a streamování živého videa na trhu,“ řekl Jiří Matela, ředitel a spoluzakladatel společnosti Comprimato. „Se širokými možnostmi využití, podporou metadat a intuitivním designem otevírá BRIDGE LIVE zcela nové příležitosti efektivnějšího zpracování a monetizace video obsahu.“

Hlavní vlastnosti řešení BRIDGE LIVE – technický popis:

 • Přehledné, snadno použitelné a v praxi ověřené softwarové nástroje od Comprimato.
 • SDI enkódování nebo dekódování jednoho kanálu UltraHD (až 60p), nebo čtyř 1080 60p HD kanálů videa prostřednictvím 12G-SDI konektorů, kompatibilních s 6G/3G-SDI.
 • Možnost generování více výstupních streamů, nebo distribuce na více míst, z každého kanálu SDI vstupu.
 • Široká podpora mnoha enkódovacích, dekódovacích a transkódovacích kodeků, včetně H.264 (AVC, MPEG-4), H.265 (HEVC) a MPEG-2, s volitelnou podporou JPEG 2000 (VSF TR01) s 4:2:2 10-/8bitovým a 4:2:0 10-/8bitovým vzorkováním barevné složky.
 • Robustní streamování videa s podporou protokolů pro RTMP, RTMPS, SRT (s možností šifrování) a MPEG-TS, včetně ABR profilů pro OTT packaging.
 • Komplexní podpora metadat včetně (skrytých) titulků (EIA-608/708), průchodu metadat, vkládání značek pro reklamu (SCTE-35/SCTE-104), a také SMPTE 2038 metadata nebo titulky vkládané v rámci H.264 SEI zpráv.
 • Nástroje na zpracování videa včetně automatického vzorkování barevné složky, ořezávání, úpravy barev, odstranění prokládání a 50% úpravy snímkové frekvence, vkládání loga a změny velikosti.
 • Rozsáhlá podpora zvukových formátů, včetně AAC, AC3, MPEG-2 a nekomprimovaného PCM (SMPTE 302M-2007).
 • 16 kanálů vloženého zvukového I/O na připojení s 16- a 24bitovou kvalitou a 48kHz vzorkovací frekvencí.
 • Fyzický formát 1RU s redundantním napájením (100–240 VAC 50/60 Hz), 4 BNC konektory plné velikosti a duálním 10GbE síťovým rozhraním.
 • Možnost vzdálené konfigurace a ovládání prostřednictvím webového rozhraní, REST API a přístup a ovládání přes SNMP.
 • Lokální konfigurace, monitoring a ovládání prostřednictvím DisplayPortu a USB.
 • Tříletá záruka.

„Živé videopřenosy zažívají svůj boom a streamování se nyní stává standardem, už jen proto, že mnoho akcí přechází na virtuální formát a vzdělávací instituce zavádějí distanční výuku. Vytvoření univerzálního řešení, které by splňovalo všechny nezbytné požadavky, se ukázalo jako nákladné a často neefektivní. Právě proto jsme ve spolupráci se společností Comprimato vyvinuli BRIDGE LIVE, zařízení kombinující náš v praxi ověřený hardware s výkonným softwarem Comprimato na enkódování a transkódování videa. BRIDGE LIVE nabízí mnohem efektivnější cestu, jak řídit kompletní produkci a distribuci živého videa a současně ukazuje jednodušší cestu, jak maximalizovat příjmy z distribuce obsahu,“ uvedl Nick Rashby, president společnosti AJA Video Systems.

Dostupnost a cena

Zařízení BRIDGE LIVE pokrývá tříletá záruka a od dnešního dne je dostupné prostřednictvím sítě resellerů produktů společnosti AJA Video Systems za doporučenou cenu od 14.995 USD. Cena licence JPEG 2000 I/O činí 1.250 USD za jeden HD kanál. Další informace jsou k dispozici na webu www.aja.com/products/bridge-live.

Další článek: První vyhodnocené měření radiace na povrchu Měsíce přineslo překvapivé výsledky


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk