Český mobil nabízí přístup na internet pro školy a knihovny

18. března 2002
The Playa 2.0 Alpha 2 pro DivX 5
Satelitní komunikační systém na bázi technologie SkyBlaster může zajistit širokopásmový přístup k Internetu na celém území České republiky.
Český mobil nabízí přístup na internet pro školy a knihovny

Český Mobil, a.s., ve spolupráci s partnerskými firmami Gilat Europe, GmbH, a PVT, a.s., předložil nabídku zajištění přístupu k Internetu ve školách a knihovnách v České republice. Nabídka vychází z příslibu pomoci vysloveného Českým Mobilem v souvislosti s udělením licence a byla předložena po konzultacích se zástupci Ministerstva školství, Ministerstva kultury a Ministerstva dopravy a spojů.

Skupina společností vedená Českým Mobilem nabízí řešení, které po technické i komerční stránce považuje za lepší než ostatní alternativy a které je mimořádně výhodné zejména pro vzdělávací instituce. Řešení je založeno na celosvětově nejvyspělejším systému obousměrné satelitní komunikace, který se vyznačuje následujícími výhodami:

·          Značná šířka satelitního pásma, která vyhoví potřebám různě velkých školních sítí. Rychlost spojení se pohybuje mezi 64 a 800 kb za sekundu.

·          Pokrytí celého území ČR.

·          Rychlá a jednoduchá instalace na jakémkoliv stanovišti, nezávislá na dostupnosti pozemní infrastruktury (např. telefonní linky).

·          Libovolně rozšiřitelná kapacita sítě.

 

Nabídka je členěna na několik variant služeb koncipovaných tak, aby vyhovovaly různým velikostem a potřebám škol a knihoven. Každá z variant garantuje neměnný měsíční poplatek po dobu 4 let. Bez dodatečných poplatků se nabízí:

·          Bezplatné dodání a využití nejvyspělejšího systému satelitní komunikace na každé stanici.

·          Bezplatná instalace a integrace s počítači/LAN na každé stanici.

·          Neomezený přístup na internet a přenosy dat.

·          Bezplatná údržba.

·          Horká linka a uživatelská podpora zdarma.

·          Centralizované řízení sítě a zavedení přístupových omezení podle individuálních požadavků.

Český Mobil ve spolupráci se svými partnery nabízí řešení na bázi produktu SkyBlaster 360E firmy Gilat, který představuje nejnovější verzi technologie Very Small Aperture Terminal (VSAT). Společnost Gilat dodnes celosvětově zřídila přes 300 000 terminálů s obousměrnou satelitní komunikací, 70 tisíc z nich pak právě se špičkovou technologií SkyBlaster. Jedním z nejvýznamnějších uživatelů systému VSAT je například americká pošta s více než 33 000 terminály. Satelitní přístup na Internet využívá řada škol a knihoven v USA a Kanadě a dalších zemích světa. Tento systém objednávají ve velkém i přední evropští poskytovatelé internetových služeb, jako jsou BT Openworld a Tiscali.

Kromě řešení satelitní komunikace partnerská skupina nabízí i řešení mobilního přenosu dat na bázi technologie GPRS Českého Mobilu včetně bezplatného poskytnutí GPRS modemů a výhodných tarifů. Tato nabídka je zaměřena pouze na aplikace vyžadující mobilitu, jako jsou např. pojízdné knihovny.

Partnerské organizace jsou si vědomy skutečnosti, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy svěřilo řízení projektu generálnímu dodavateli, který bude rovněž odpovědný za integraci veškerých součástí infrastruktury ve školách včetně LAN a počítačů. Partnerské organizace jsou připraveny spolupracovat s generálním dodavatelem při integraci svého řešení přístupu k Internetu v rámci projektu Internet do škol.

 

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce roku 2001 Oskar získal více než 858.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Oskarův úspěšný rozvoj byl v roce 2001 oceněn i nominací na cenu Nejlepší mobilní operátor udělovanou v rámci World Communication Awards.

 

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").

 

Další informace poskytne:

Igor Přerovský

Ředitel firemní komunikace a tiskový mluvčí

e-mail: igor.prerovsky@oskarmobil.cz

http: www.oskarmobil.cz

 

Váš názor Další článek: The Playa 2.0 Alpha 2 pro DivX 5

Témata článku: Internet, Pozemní doprava, Bezplatná varianta, Satelitní internet, Oskar


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky