Český Microsoft PhotoDraw 2000 verze 2 na světě

22. prosince 1999
Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000
Společnost Microsoft uvádí na trh Microsoft PhotoDraw 2000 verze 2 CZ. Jedná se o vůbec první lokalizaci tohoto kompletního řešení pro práci s grafikou do českého jazyka.
Český Microsoft PhotoDraw 2000 verze 2 na světě
Microsoft uvádí na trh komerční grafický software Microsoft PhotoDraw 2000 verze 2 CZ, nejnovější verzi revolučního grafického programu, který plně integruje v jedné aplikaci nástroje pro editování fotografií a bitmapových obrázků s kreslicími (vektorovými) nástroji. PhotoDraw 2000 verze 2 je těsně integrován i s Microsoft Office 2000, obsahuje novou sadu funkcí pro web a je výkonnější. Nové funkce umožní i nezkušeným uživatelům snadno tvořit a opakovaně využívat grafiku profesionální kvality pro tisk, web a prezentace. PhotoDraw 2000 verze 2 CZ usnadňuje proces tvorby grafiky tím, že dává uživatelům mnoho základního materiálu, návod k používání, šablony a průvodce, takže se uživatelé mohou soustředit na vlastní tvorbu.

„Lidé dnes používají při své práci grafiku mnohem častěji a PhotoDraw jim to usnadní,“ řekl Tomáš Koška, produktový manažer společnosti Microsoft ČR. „V této nové verzi se vývojáři zaměřili na těsnou integraci s Microsoft Office, takže lze snadno vytvořit grafiku ve PhotoDraw a pak ji s minimálním úsilím a v minimálním čase přesunout do dokumentu v aplikaci Word, umístit jako obrázek na pozadí v aplikaci PowerPoint nebo publikovat na připravovanou webovou stránku v aplikaci Microsoft FrontPage. I zcela nezkušený uživatel počítače přitom dosáhne velmi působivých výsledků.“

Těsná integrace s Microsoft Office 2000

Uživatelské rozhraní Microsoft Office 2000. Důvěrně známá nabídka, nástrojové lišty a klávesové zkratky urychlují pohodlnou tvorbu grafiky pomocí úzké integrace s Microsoft Office.

Uložení a odeslání grafiky do Microsoft FrontPage. Uživatelé mohou rychle tvořit webové stránky tak, že odesílají webovou grafiku a stránky přímo do Microsoft FrontPage.

Možnost tvorby pozadí prezentací Microsoft PowerPoint.

Společná barevná schémata s Office. Grafiku barevně sladěnou s materiály, vytvořenými v Microsoft Office, lze vytvořit v okamžiku s pomocí zabudovaných barevných schémat a návrhů, společných pro všechny aplikace Office.

Stejné grafické prvky s Office. Uživatelé mohou rychle vytvořit sladěný soubor grafiky a v Office zabudovaných grafických prvků včetně bulletů, čar, vzorů a obrázků na pozadí v souladu se společnými grafickými tématy v ostatních aplikacích Microsoft Office.

Dávkové konverze a ukládání. Uživatelé mohou automaticky uložit nebo konvertovat všechny otevřené obrázky (grafiku) jedním rychlým dávkovým procesem. Ukládání různých obrázků do jednoho společného formátu je snadné a efektivní.

Skvělá grafika pro web
PhotoDraw 2000 verze 2 CZ dává možnost grafické tvorby do rukou běžných uživatelů a umožňuje jim tvořit svoje grafická řešení s více než 150 webovými efekty a styly, 20 000 obrázků, 500 texturami k tvorbě podkladů, 400 různými obrazci, 300 typy čar, razítek a rámečků.

Práce s obrázky ve formátu HTML. Uživatelé mohou snadno tvořit, opakovaně používat a upravovat svoje obrázky pro web jejich otevíráním, editováním a ukládáním ve formátu HTML. PhotoDraw může označit obrázky na webové stránce a umožnit jejich otevření a snadné upravování. Rozšířit využívání grafiky mohou uživatelé i díky ukládání jakéhokoliv obrázku ve formátu HTML.

Animované GIF a prvky reagující na kurzor myši. Jediným kliknutím mohou uživatelé vytvořit efekty změny vzhledu (zvýraznění nebo změna barvy) prvku při najetí kurzoru myši nebo animovat grafiku, aby webové stránky byly živější a přitažlivější.

Automatické rozdělování obrázků. Obrázky jsou automaticky rozdělovány, což zmenšuje jejich velikost pro export do nástrojů pro tvorbu webových stránek (např. Microsoft FrontPage). Grafika je rozdělena tak, že každý její prvek je samostatný objekt. Zvyšuje to rychlost překreslování na webových stránkách a umožňuje to přidávat na stránky text a další prvky.

Vytváření odkazů z různých částí obrázku (image maps). Uživatelé mohou snadno propojovat stránky s jinými adresami na www stránky zabudováním různých odkazů do různých částí kteréhokoliv obrázku.

Palety barev, které se nezmění. Uživatelé mohou použitím pro web optimalizovaných palet barev zajistit, že jejich grafika bude mít na webu vždy stejné barvy.

Úplné řešení pro tvorbu grafiky
Když byl PhotoDraw 2000 v loňském roce poprvé představen, nabídl uživatelům pohodlnou práci revolučním řešením kombinace práce s bitmapovými i vektorovými obrázky v jediné aplikaci. Verze 2, která je navíc česky, staví na tomto základě a obsahuje více originálního obsahu a nových funkcí pro web, aby i uživatelé, kteří dosud nemají s tvorbou grafiky žádné zkušenosti, mohli sestavovat a upravovat grafická řešení obsahující text, fotografie, kliparty a kresby a dosahovat profesionálních výsledků.

Rozsáhlé úpravy obrázků. Uživatelé mohou snímat, retušovat, klonovat a různě upravovat digitální obrázky.

Ilustrace. Uživatelé mohou používat podle potřeby upravené obrazce nebo používat nástroje pro ruční kresbu a malování.

Efekty s kliparty. Uživatelé mohou upravit standardní klipart pomocí štětců a vybarvování.

Velmi kvalitní a upravovatelné podklady. PhotoDraw poskytuje více než 20 000 obrázků a 300 profesionálně navržených předloh komerční grafiky.

Rychle aplikovatelné efekty. Na fotografie, kliparty, obrazce a text může být snadno a rychle aplikováno více než 350 speciálních efektů.

Možnost 3D efektů. Uživatelé mohou na kliparty, obrazce a text aplikovat jediným kliknutím myši 3D efekty.

Jednoduchost používání
PhotoDraw 2000 verze 2 umožňuje uživatelům ve velmi krátkém čase zvládnout rychlou tvorbu uživatelské grafiky. Lidé, kteří nemají žádné zkušenosti s tvorbou grafiky, ale umějí pracovat s Microsoft Office, se rychle naučí tvořit uživatelskou grafiku a formátovat ji pro tisk, web nebo prezentace.

Průvodce pro uložení pro konkrétní použití. Tento průvodce (Ulož pro použití v) automatizuje komplexní převody formátů podle toho, kde a jak chce uživatel grafiku použít, aniž by se uživatelé museli seznamovat s odbornou terminologií a používanými grafickými formáty.

Zabudované předlohy, šablony a průvodci. Šablony usnadňují sestavení nebo vytvoření grafiky s profesionálním vzhledem bez jakýchkoliv návrhářských zkušeností. Průvodci pomáhají uživatelům během celého tvůrčího procesu a asistují při ukládání vytvořené grafiky ve vhodných formátech pro web, tisk nebo prezentace.

Vizuální nabídky. Vizuální nabídky pomáhají uživatelům rychle najít potřebné funkce, aniž by museli znát odbornou grafickou terminologii.

Dokonalé návrhy. Více než 300 upravitelných šablon pro web a komerční grafiku, připravených profesionálními návrháři, zajišťuje skvělé výsledky práce.

On-line učebnice a Průvodce odpověďmi. On-line učebnice PhotoDraw a Průvodce odpověďmi pomáhají uživatelům rychle začít a úspěšně pokračovat.

Dostupnost v prodejní síti
Široká dostupnost v prodejní síti se předpokládá v polovině měsíce ledna. Microsoft PhotoDraw 2000 verze 2 CZ bude dostupný jako samostatný produkt, včetně speciální upgrade ceny pro současné uživatele Microsoft PhotoDraw 2000 verze 1 nebo Microsoft Office 2000 Premium (obsahující PhotoDraw 2000 v.1). V české verzi Microsoft Office 2000 Premium bude nahrazen anglický PhotoDraw verze 1 za český PhotoDraw verze 2.
Diskuze (1) Další článek: Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000

Témata článku: Microsoft, Skvělý výsledek, Různé materiály, Minimální úprava, Webová prezentace, Otevřený nástroj, Grafika, Razítka, Profesionální verze, Grafický efekt, Barevné sladění, Jediná aplikace, Speciální nástroj, Uživatelé, Profesionální grafik, Profesionální použití, Efekt, Připravený průvodce, Microsoft Office 2010, Grafik, Prodejní výsledek, Microsoft Office 365, Připravená šablona, Microsoft Office 2013, Skvělé řešení


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč