Český management koupil AAC Solutions

Významná technologická firma AAC Solutions se vrací do českých rukou. V době, kdy je v módě české podniky spíše prodávat, tak jde o unikátní krok. „Začlenění naší firmy do holdingu se zahraničním kapitálem nepřineslo očekávané synergie a dodatečnou přidanou hodnotu pro zákazníky i firmu,“ uvedl Tomáš Netolický, ředitel AAC Solutions.
Český management koupil AAC Solutions

Tato společnost se tak po pěti letech stává opět samostatnou, bez dalších návazností na holding AAC, který vlastní finanční skupina Rocheby Finance.

 

„Odkoupení celého podílu AAC Solutions managementem firmy umožní udržet další dynamický růst společnosti. Na produktech nebo dodávkách od společností Holdingu AAC byla a je firma zcela nezávislá,“ dodal Tomáš Netolický.

 

Zákazníci nic nepoznají

Celá transakce bude formálně dokončena nejpozději do poloviny prosince. Navenek se pro zákazníky společnosti nic nemění, ani služby ani produkty. V nové firmě také zůstávají všichni zaměstnanci a vedení bude nadále držet celou síť poboček v Česku.

 

Podle Radka Nekla, finančního ředitele společnosti, zdroje získané managementem jsou dostatečné pro nákup stoprocentního podílu společnosti i další intenzivní rozvoj společnosti.

 

Hlavní aktivity nové společnosti budou nadále směřovány do řešení v oblasti CAD (Computer Aided Design), GIS (Geografické informační systémy) založených na produktech  společnosti Autodesk, vlastního vývoje aplikací a dodávek produktů a služeb IT infrastruktury.

 

Finančně se daří

Za prvních devět měsíců toho roku vykázal podnik AAC Solutions meziroční růst obratu o 58 %. Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly oproti stejnému období roku o 59 %. Na tomto nárůstu se podílí především oblast servisních a outsourcingových služeb (+66 %) a dodávky velkým firemním zákazníkům. Za celý letošní rok plánuje podnik obrat kolem 300 miliónů korun.

 

AAC Solutions vyrostla do dnešní podoby silným organickým růstem a vybranými  akvizicemi dalších technologických firem (i-Systems/Oskar s.r.o. Pardubice, Dialog MTS Brno). Dnes zaměstnává 90 zaměstnanců  v Českých Budějovicích, Praze, Pardubicích, Brně a Ostravě.

 

Profil společnosti AAC Solutions

AAC Solutions je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.

 

Tomáš Netolický je absolventem oboru Automatizované systémy řízení Stavební fakulty ČVUT v Praze. Po dokončení studií pracoval jako programátor a později vedoucí projektových a analytických týmů ve výpočetních střediscích v Pardubicích. Od roku 1993 začal podnikat v oblasti informačních technologií založením společnosti Oskar s.r.o. Pardubice, která se specializovala na oblast služeb – instalace počítačových systémů,  sítí a poskytování školení. Zde postupně rozšiřoval svoje podnikatelské aktivity, s výjimkou dvouletého působení ve společnosti COMFOR (nyní součást skupiny AutoCont), až do roku 2002, kdy byla společnost Oskar s.r.o. koupena společností Xanadu (dříve CAD Studio). Ta byla počátkem roku 2005 přejmenována na AAC Solutions. Celé období působil na postech v nejvyšším managementu společností jako obchodní ředitel, resp. generální ředitel.  

 

Radek Nekl je absolventem oboru Mikroelektronika Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Ještě před dokončením studia začal pracovat ve společnosti Expert&Partner s.r.o.(nyní TechData), která se postupně stala významným distributorem IT, na pozici obchodníka a později obchodního ředitele. Po odchodu z Prahy v roce 1999 nastoupil krátce na pozici obchodního ředitele retail divize společnosti COMFOR. V roce 2001 nastoupil do společnosti Oskar s.r.o Pardubice na pozici provozního a finančního ředitele.

Témata článku: Oskar, Xanadu, Celý rok, Obchodní ředitel

Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Vyzkoušeli jsme macOS High Sierra, nejnovější systém pro počítače Apple

Vyzkoušeli jsme macOS High Sierra, nejnovější systém pro počítače Apple

** macOS High Sierra nepřináší žádné výrazné novinky ** Zaměřuje se však ne velmi podstatné detaily ** Vylepšuje vestavěné aplikace a přináší velké změny pod povrchem systému

18.  7.  2017 | Stanislav Janů | 77


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?