Český eM Client otevřel v Silicon Valley svoji pobočku

Český eM Client otevřel v Silicon Valley svoji pobočku

Česká společnost E&S Software se již několik let zabývá vývojem emailového klienta eM Client a v loňském roce dostala neopakovatelnou příležitost prezentovat svůj produkt na americkém trhu.eM Client byl na konferenci DEMO, která je nejprestižnější odbornou událostí v Silicon Valley, představen osmi stovkám venture kapitalistů, IT šéfům velkých amerických firem i médiím. Představení českého produktu nenechalo na odezvu dlouho čekat a v následujících měsících začala jednání s potenciálními investory a distributory. Vzhledem k velkým příležitostem, které se firmě naskytly, otevřela v Silicon Valley letos v únoru svoji americkou kancelář.

V rámci několikaměsíčního působení za oceánem se nám podařilo nejen založit společnost eM Client Inc., ale aktivně se tam kromě prodeje a marketingu řeší i technická podpora pro americký trh,“ upřesnil Jaroslav Javornický, CEO společnosti eM Client, Inc..

Klepněte pro větší obrázekNejprestižnější odbornou událostí v Silicon Valley je konference DEMO pořádaná společností IDG a serverem Venturebeat.com a pravidelně jsou na ní představovány nové technologické produkty a inovace. Na loňské DEMO konferenci nechyběla ani nejnovější verze emailového klienta eM Client, která velmi zaujala i Matta Marshalla, ředitele konference. Ten se vyjádřil k velkému potenciálu produktu české společnosti E&S Software: „eM Client je Outlook, ale pořádně vylepšený. Je jednodušší, rychlejší a najdete v něm i věci jako Instant Messaging nebo sociální sítě a to všechno na jednom intuitivním uživatelském rozhraní. Outlooku vyrostla obrovská konkurence.“

Mezi úspěchy nedávného představení českého produktu za oceánem se již řadí podepsaná distribuční smlouva se společností Mirapoint, vyjednávání o dodání eM Client technologie do společnosti Oracle i jednání se společností Best Buy o dodání eM Client krabicové verze. eM Client se také dostal do uzavřeného vývojového programu společnosti Skype pro spolupráci obou programů.

Témata článku: Demo, Silicon Valley, Velký potenciál, Nedávná konference

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí