Českou republiku ve finále soutěže Imagine Cup 2007 zastupují dva týmy

Českou republiku ve finále soutěže Imagine Cup 2007 zastupují dva týmy

Praha – 6. srpna, 2007. Soutěž Imagine Cup inspiruje mladé lidi k využívání informačních technologií při zvyšování kvality lidského života. Téma letošního ročníku „Představte si svět, ve kterém technologie umožňují lepší vzdělání všem“ zaujalo více než sto tisíc studentů po celém světě. Do finále v Soulu se jich probojovalo pouze 344, a Česká republika má v ohni hned dvě želízka. Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Lukáš Perůtka a Imrich Živčák bojují v kategorii Hoshimi (programátorská bitva) a Aleš Šturala s Dominikou Sedlaczkovou z Vysokého učení technického v Brně soupeří s dalšími 53 týmy v kategorii Softwarový návrh s projektem SilentBooks, který umožňuje překládat text do znakové řeči.

„Postup našich studentů sleduji již od českého regionálního kola a velice mě těší, že se oběma týmům daří i v mezinárodní konkurenci. Do závěrečných bojů jim jako vyslancům celého českého školství držím palce,“ řekla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Dana Kuchtová.

V celosvětovém finále Imagine Cupu 2007 soutěží 112 týmů složených z 344 studentů reprezentujících 59 zemí. Největší konkurence panuje v kategorii Softwarový návrh (54 týmů) a Embedded vývoj (15 týmů), v nichž čeká soutěžící nejprve semifinálové kolo. Urputný boj však čeká i účastníky finále v kategoriích Webový vývoj, Projekt Hoshimi (programátorská bitva), Informační technologie, Algoritmy, Fotografie, Krátký film a Interface dizajnér. Vítězové budou vyhlášeni v pátek 10. srpna v průběhu slavnostního závěrečného ceremoniálu.

Prvního ročníku soutěže Imagine Cup, který Microsoft uspořádal v roce 2003, se zúčastnilo 1000 studentů z 25 zemí. Finálové kolo se odehrálo ve španělské  Barceloně za účasti 15 týmů.
O rok později se do soutěže přihlásilo 10 000 studentů z 90 zemí, a do finále, které se konalo v Sao Paulu v Brazílii, postoupilo 50 týmů. V roce 2005 soutěž zaujala na 30 000 studentů z celého světa, do finále v japonské Yokohamě postoupilo 86 týmů. Loňský ročník již oslovil více než 65 000 studentů ze 100 zemí, a ve finále v Dillí bojovalo 72 týmů složených ze 181 studentů ze 44 zemí.

Studentská soutěž Imagine Cup je projevem odhodlání společnosti Microsoft podporovat vzdělávání v oboru moderních technologií a jejich využívání ve všech oblastech lidského života. Účast v soutěži Imagine Cup pomáhá studentům objevit a plně využít jejich potenciál při práci na řešení skutečných problémů současného světa a umožňuje jim realizovat sny z oblasti informačních technologií v praxi.

Témata článku: Microsoft, Mezinárodní tým, Studenti, Sao Paulo, Imagine, Soul, Barcelona, Celý svět, Moderní svět

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje