České zastoupení Xeroxu zdvojnásobilo objem tržeb a hodlá to zopakovat

14. března 2007
Mac OS X má novou verzi
Praha, 14. března 2007 – Xerox Czech Republic za účasti Chief Operating Officer Xerox Developing Market Operations (DMO) Jule E. Limoliho představil novou růstovou strategii, která má společnosti do konce roku 2008 zajistit další zdvojnásobení obratu. Xerox tak navazuje na 30% růst v roce 2006, zdvojnásobení svého obratu mezi lety 2003 až 2006, které z českého zastoupení společnosti udělalo nejvýkonnější pobočku ve střední a východní Evropě.
České zastoupení Xeroxu zdvojnásobilo objem tržeb a hodlá to zopakovat

Po obdržení ocenění TOP Performer Xerox DMO za první polovinu roku 2006 Xerox Czech Republic potvrdil postavení nejvýkonnější pobočky společnosti Xerox ve 142 zemích s rychle rostoucím trhem združených v organizaci DMO. Zisk titulu Country of the region 2006 a oznámení nové strategie Xerox Czech Republic oslavil za účasti Jule Limoliho 1. 3. 2007 na slavnostním večeru La Fiesta del Rio.

"Xerox v České republice staví nejen na síle značky, ale zejména na kombinaci vysoké kvality, spolehlivého servisu a vysoce konkurenčních cen," uvedl Petr Sichrovský, generální ředitel společnosti Xerox Czech Republic. "S takovým zázemím je zdvojnásobení obratu a posílení našeho podílu na českém trhu odvážným, ale realistickým cílem."

Xerox nabízí ze všech firem vyrábějících laserová tisková řešení nejrozsáhlejší portfolio produktů. Na českém a slovenském trhu má Xerox největší úspěchy v segmentu barevných laserových multifunkčních zařízení, tiskáren pro grafická studia a v oblasti produkčního tisku. Kromě toho oslovuje korporátní zákazníky s nabídkou outsourcovaného managementu jejich dokumentů a nabízí úspory v některých případech až 30% celkových nákladů na tisk.

"České zastoupení nás svým výkonem skutečně příjemně překvapilo," uvedl Jule E. Limoli, COO  Xerox Developing Market Operations. „Zdvojnásobení obratu přišlo o rok dříve, než si naše česká pobočka sama naplánovala, a to je na tak konkurenčním trhu, jaký v ČR a SR panuje, skutečný úspěch. Nezbývá než českému týmu přát, aby další růst odpovídal dnes představeným záměrům."

V roce 2006 se společnosti Xerox dařilo ve všech segmentech trhu. Prodej tiskových strojů a multifunkčních zařízení meziročně vzrostl o 55 %, objem dodaného papíru stoupl o 22 % a nárůst služeb dosáhl meziročně 26 %. Úspěšný byl také vstup Xeroxu na nové pole, kterým je segment kvalitních LCD monitorů pro kancelářskou práci. Za minulý rok prodal Xerox 6 100 kusů LCD a navíc ještě 2 000 kusů CRT moniturů. V rámci hodnocení zemí střední a východní Evropy si Xerox v české republice meziročně polepšil o tři příčky a z pátého místa v celkových tržbách získal druhé místo za výrazně větším Tureckem, za sebou nechal například Polsko, Maďarsko nebo Izrael.

Váš názor Další článek: Mac OS X má novou verzi

Témata článku: Czech Republic, Vysoký nárůst, July, Segment, Xerox, Český trh, Country, Fiesta, Rio


Určitě si přečtěte

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 54

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize