České úřady ve spolupráci s HP dosáhly úspěchu v boji proti padělkům

České úřady ve spolupráci s HP dosáhly úspěchu v boji proti padělkům

 České úřady ve spolupráci se společností HP dopadly skupinu, která opakovaně prodávala falešné tiskové kazety pro tiskárny HP řadě velkých společností a několika významným vládním institucím. Úspěšný zátah proti padělatelům tak jen potvrdil smysl úzké spolupráce mezi českými úřady a společností HP.

Tip od zákazníka

Impulzem k celé akci byl tip od zákazníka, který své podezření nahlásil společnosti HP. Během následného zásahu, který probíhal nedaleko Brna, se podařilo zajistit více než 100 padělaných tiskových kazet do laserových tiskáren. Vyšetřovatelé rovněž získali cenné informace o síti padělatelů, které nyní vyhodnocují.

Před samotným zásahem dodala společnost HP českým úřadům důležité informace. Její odborníci v programu pro boj proti padělkům (ACF) měli podezření, že produkty, které byly dodány několika vládním institucím, jsou falešné. Ve spolupráci s úřady proto zahájili vyšetřování, které je dovedlo až k firmě, jež vyhrála několik výběrových řízení na dodávky tiskového spotřebního materiálu. Ten dovážela z Asie a Blízkého východu.

HP úzce spolupracovalo s úřady

Společnost HP, která po celou dobu spolupracovala s českými úřady, oceňuje rozhodné kroky, s jejichž pomocí tyto orgány chrání místní trh proti přílivu nelegálního zboží.

Za účelem zvýšení ochrany lokálního trhu plánuje společnost HP další akce ve spolupráci s úřady v České republice i mimo ni. Hewlett-Packard pomáhá svým obchodním partnerům s ochranou i pravidelnými audity zaměřenými právě na odhalování padělaného spotřebního materiálu (Channel Partner Anti-counterfeit Audits; CPAAs) ve střední a východní Evropě. Za posledních 6 měsíců provedli zástupci programu HP pro boj proti padělkům (ACF) více než 190 skladových kontrol.

V zájmu zachování zvýšené ochrany spotřebitelů před nelegálními a potenciálně nebezpečnými padělky tiskového spotřebního materiálu společnost HP úzce spolupracuje s úřady po celé Evropě, na Blízkém východě a v Africe. Jen za poslední čtyři roky pomohla místním úřadům k zadržení bezmála 9 milionů nelegálních produktů v těchto regionech. Od listopadu 2009 společnost HP vyškolila v oblasti boje proti padělkům více než 1600 pracovníků.

Statistiky

V posledních čtyřech letech provedli zástupci programu ACF v Evropě, na Blízkém východě a v Africe tyto aktivity:

  • Bezmála 1 000 vyšetřování
  • Více než 500 zákroků (razie a zátahy)
  • Téměř 9 milionů zadržených padělků a komponent pro ilegální použití

Ve střední a východní Evropě provedla společnost HP od října 2009 přes 680 dalších auditů distribučních partnerů (Channel Partner Anti-counterfeit Audits; CPAAs). Celkem dvacet partnerů v této kontrole nevyhovělo z důvodu odhalení padělaného materiálu nebo kvůli neumožnění přístupu.
 

Další článek: Novinky od Applu: nové MacBooky Air, Mac mini, Lion i Thunderbolt displej

Témata článku: Tiskárny v akci, Východní Evropa, Audit, Afrika, Channel, Úřad, Celá Evropa, Blízká spolupráce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší