České softwarové firmy zazářily na světové konferenci v USA

Minulý týden vyhlásila společnost Microsoft v rámci světové konference WPC09 konané v New Orleans nejlepší partnerská řešení roku. Konkurence byla veliká. Soutěžilo zde mezi sebou více než 2000 světových společností. České firmy, které si z WPC odnesli rovnou šest hlavních cen, prokázaly vysokou míru profesionality a inovativního myšlení. Jedna z nich si dokonce odnáší první ceny hned ve třech kategoriích.

Večer plný napětí a nervozity vrcholí českou radostí

14. červenec večer - zatímco naše země spí hlubokým spánkem, v New Orleans startuje slavnostní vyhlašování cen za nejlepší řešení v oblasti CEE (střední a východní Evropa). V obrovském sále hotelu Sheraton je cítit stoupající napětí. Všichni touží po vítězství, které mají téměř nadosah. Českou republiku na místě reprezentuje pět společností, kterým se podařilo postoupit mezi finalisty.

Klepněte pro větší obrázek
Ceny pro všechny středoevropské a východoevropské země. Šest z nich skončilo v českých rukou.

Zanedlouho přichází okamžiky pravdy. Čtyři české firmy vítězí v šesti soutěžních kategoriích. Do povědomí publika se nesmazatelně zapisuje společnost NetDirect s.r.o., která vítězí hned ve třech kategoriích, přičemž v poslední poráží dva velmi silné ruské konkurenty. Její projekt „FastCentrik – velký e-shop za malé peníze a do 24 hodin“ tím předčil všechna očekávání.

Velmi úspěšné je řešení „V.I.P.“ společnosti D A Q U A S spol. s r.o., které získává první místo v kategorii Licenční řešení, a to jak v rámci střední a východní Evropy, tak celosvětově. Prvním místem porota oceňuje také české společnosti ecommerce.cz,a.s. a ICZ a.s.

Význam soutěží

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zástupce společnosti NetDirect, Jan Svoboda, při předávání cen (první snímek), s kolegyní Kateřinou Spáčilovou (druhý snímek) a s viceprezidentkou společnosti Microsoft, Allison Watson (na posledním snímku uprostřed)

České firmy ukázaly, že se nebojí soubojů se světovou konkurencí, a že dokážou vítězit. Oceněným firmám jejich úspěch jistě vlévá novou energii do žil. Nám ostatním dává jistotu, že se ve světě špičkových technologií neztratíme a je třeba s námi počítat.

Témata článku: USA, New Orleans, Český e-shop, První snímek, Nejlepší místo

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí