České Radiokomunikace nabízejí nové obchodní příležitosti pro poskytovatele internetu

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik
České Radiokomunikace nabízejí nové obchodní příležitosti pro poskytovatele internetu

České Radiokomunikace (ČRa) od května 2010 připravily pro zákazníky nový velkoobchodní balíček služeb pod názvem „Využití infrastruktury ČRa“. Ten zákazníkům umožní umístění svého vlastního zařízení v objektech a vysílacích věžích ČRa. Společně s prostorem pro umístění technologií nabízejí ČRa datové služby. Nová služba je dostupná na více než 600 objektech po celém území ČR. Konkrétní mapa s interaktivním vyhledávačem je k dispozici na www.vezeCRa.cz

V souvislosti se změnou obchodní strategie z konce roku 2009 se ČRa vedle televizního a rozhlasového vysílání primárně zaměřují na poskytování služeb korporátním a velkoobchodním zákazníkům. V této souvislosti ČRa připravily několik nových služeb reflektujících zvyšující se potřeby lokálních poskytovatelů internetu (ISP). Tato nová služba následuje, a vhodně doplňuje, nedávné uvedení velkoobchodní nabídky WiMAX.

Standardní parametry služby obsahují různé velikosti a varianty výšky umístění antén, různou velikost pronajímaného prostoru pro technologie zákazníka a datové služby až do rychlosti 10 Gbps.

„Věže ČRa jsou umístěny na místech s výbornou viditelností, což je dáno jejich primárním účelem, kterým historicky bylo pokrytí maximálního území televizním a rozhlasovým vysíláním“,přibližuje výhody objektů Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací, a doplňuje: “Zákazníkům z řad lokálních ISP umožňujeme umístit na našich objektech libovolnou technologii od WiFi až po rádiové spoje v licencovaných pásmech.“

Nová služba je určena pro ISP a státní správu. Zákazníci od nynějška mohou využít unikátní objekty ČRa včetně datové konektivity, což jim umožní výrazné zvýšení pokrytí vlastními službami.

Výhodou věží a objektů ČRa je, že byly primárně vybudovány pro provoz telekomunikačních služeb. Z toho důvodu je na na nich zajištěno veškeré potřebné zázemí od dostatečného napájení až po zálohování. Zákazníkům tak odpadají starosti o zajištění stability provozu takto umístěných zařízení.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.VezeCRa.cz.

Témata článku: Dostatečná změna, Potřebný prostor, Licencované pásmo

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?