České dráhy získaly ocenění na Microsoft Awards 2008

České dráhy získaly ocenění na Microsoft Awards 2008

V letošním 10. ročníku soutěže Microsoft Awards 2008 získala společnost ČD – Telematika druhé místo ve skupině Microsoft Industry Awards 2008 a odnesla si ocenění „Finalist“ v soutěžní kategorii „Státní správa a samospráva“ za projekt „Rezervační systém Českých drah ARES-3“. Majoritním vlastníkem ČD – Telematiky jsou České dráhy. Na prvním místě se v této kategorii umístila společnost ASD Software s nástrojem pro administraci rozdělování strukturálních fondů EU určených na podporu podnikání v ČR.

„Ocenění od společnosti Microsoft je pro nás důkazem, že ČD - Telematika patří mezi špičku ve svém oboru. A to v oboru, který je nejen vysoce konkurenční, ale kde se především klade důraz na důmyslnost, spolehlivost a rychlost zpracování zadaného řešení,“ říká k tomu Stanislav Beneš, generální ředitel ČD - Telematika a.s.

Hodnotícími kritérii při výběru jednotlivých řešení byly především rozsah projektu, míra využití nových technologií a přínos pro zákazníka. ARES-3 umožňuje rezervaci míst k sezení, lůžek či lehátek nejen ve vlacích ČD, ale i kdekoliv jinde v Evropě u každého výdejního místa společnosti České dráhy, a.s., tedy i v malých stanicích, případně ho lze využít pro předrezervace míst přes internet.

Ocenění v prestižní soutěži Microsoft Awards 2008 uděluje společnost Microsoft každoročně svým partnerům v České republice za nejlepší a zákaznicky nejpřínosnější řešení a aplikace vyvinuté na platformě Microsoft s využitím nových technologií.

Do soutěže se letos přihlásilo 60 partnerských řešení od 35 partnerů.

Microsoft Awards 2008

Témata článku: Microsoft, Internet

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • tc 4. 6. 2008 19:13:52
    Ceske Drahy Spolecnost ktera udela za rok Rok a pul zpozdeni spolecnost...
  • Lebik 4. 6. 2008 17:43:26
    z MS pral jet nekdy vlakem v patek z Pha do Ovy,Byt ocenena je jen nejak...
  • notebook.mail 4. 6. 2008 12:50:08
    Spis bych se primlouval k nadpisu CD - Telematika ziskala...
Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky