České dráhy získaly internetové domény s příponou .eu

České dráhy, a. s., si včas zajistily registraci příslušných doménových jmen s příponou .eu a získaly tak jejich výhradní vlastnictví. Tyto domény jsou pro České dráhy významné především z hlediska komunikace s domácími i zahraničními zákazníky a možnost pohodlného a moderního informování o nabízených produktech a službách.
České dráhy získaly internetové domény s příponou .eu

Zaregistrované domény souvisí nejen se samotnou společností České dráhy, a. s., ale rovněž s nabízenými produkty (například In - karta, SC Pendolino) a činnostmi (například nákladní doprava ČD CARGO). Včasnou registrací vybraných domén České dráhy zamezily možným pokusům o jejich získání z řad dalších osob – včetně případných spekulantů.

Jedná se například o následující domény:

cd-cargo.eu
cdrail.eu
ceskedrahy.eu
ceske-drahy.eu
czechrailways.eu
in-karta.eu
inkarta.eu
scpendolino.eu

České dráhy kladou velký důraz na využití moderních informačních technologií při komunikaci se svými zákazníky, které přispívají k rostoucí kvalitě nabízených služeb. Mezi dalšími těmito aktivitami lze jmenovat spuštění internetového portálu pro zadávání zakázek v nákladní dopravě ČD Cargo nebo e – shop, který umožňuje zákazníkům zakoupit si přes internet z pohodlí domova či kanceláře jízdenky pro vlaky SC Pendolino jezdící na trase Praha – Pardubice – Olomouc - Ostrava.

Informace o Českých drahách, a. s.
Osobními vlaky Českých drah, a. s.,  cestuje ročně téměř 180 milionů cestujících. V této oblasti se společnost řadí mezi přední dopravce Evropské unie, v počtu cest na jednoho obyvatele patří ČD s velkým náskokem první místo mezi novými členskými zeměmi Unie. České dráhy, a.s., jsou v oboru nákladní dopravy s přepravou téměř 80 milionů tun zboží ročně jednou z pěti největších železničních společností Evropské unie.

ČD v současné době věnují zvýšenou pozornost modernizaci a investicím do železničních stanic a vlaků. Každoročně se investuje do obnovy stanic a vlaků několik miliard korun. V oblasti modernizace stanic se realizuje projekt Živé nádraží, který má za cíl zrevitalizovat více než 60 železničních stanic v České republice. Nádraží se tak stanou moderními obchodními a společenskými centry s bohatou nabídkou služeb nesouvisejících přímo s cestováním.

Velká pozornost je věnována modernizaci vlaků a zlepšení služeb pro zákazníky železnice. České dráhy nasadily do pravidelného provozu rychlovlaky pendolino a díky tomu uvedly na trh zcela nový produkt osobní přepravy SC Pendolino. Připravuje se dodávka nových vozů pro dálkové vlaky od společnosti Siemens a pokračuje výroba moderních patrových příměstských vlaků. Pro regionální tratě budou modernizovány lehké motorové vlaky s nabídkou pohodlného cestování také vozíčkářům, matkám s kočárky a cyklistům.
České dráhy také kladou velký důraz na zlepšování a rozšiřování služeb. V poslední době se tak rozšířila síť půjčoven jízdních kol ČD a zavedla se možnost rezervace míst v rychlících i pro jízdní kola.

Váš názor Další článek: Dnes začíná šestý ročník konference LinuxExpo

Témata článku: Internet, Evropská unie, Dráha, Osobní doprava, Olomouc, Český e-shop, Cargo, Tuna, Evropský zákazník, Cyklista, Velké pohodlí, Nákladní vlak


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 30

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu