České dráhy zahajují předprodej IN-KARTY se síťovou aplikací IN-GOLD za speciální akviziční cenu

V pondělí 1. května zahajují České dráhy předprodej In-karet se síťovou aplikací In-gold, a to za speciální akviziční cenu 19 900 Kč. Ta se týká všech zákazníků, kteří si podají žádost o vydání In-karty s aplikací In-gold v období od 1. do 31. května 2006 s prvním dnem platnosti karty v průběhu měsíce června 2006.
České dráhy zahajují předprodej IN-KARTY se síťovou aplikací IN-GOLD za speciální akviziční cenu

Aplikace In-gold je součástí nabídky tzv. čipových In-karet, které České dráhy letos zavádějí pro své zákazníky a zaměstnance. In-karty nahradí téměř milion dosavadních papírových zlevněných síťových jízdenek a slevových karet a postupně je bude možné využít také jako elektronickou jízdenku ve vlacích a v ostatních druzích veřejné dopravy.

Zavedení aplikace In-gold je úplnou novinkou mezi zákaznickými produkty Českých drah. Jedná se o elektronickou roční síťovou jízdenku pro všechny vlaky ČD, jízdu na lanovce Liberec - Horní Hanychov - Ještěd a bezplatnou přepravu spoluzavazadla. Za standardní cenu 22 000 Kč odpovídající zhruba třem stávajícím čtvrtletním síťovým jízdenkám získá navíc zákazník možnost cestovat bez doplatku i v 1. vozové třídě a používat mezinárodní slevu Rail plus platnou u evropských železnic.

O In-karty s ostatními aplikacemi In-zákazník, In-junior a In-senior bude možné zažádat od 1. června 2006, a to dle standardního tarifu.

Postup při požádání o výdej In-karty s aplikací In-gold:
Zákazník vyplní žádanku o vydání In-karty a křížkem označí volbu požadované aplikace In-gold. K žádance při podání přiloží fotografii průkazového provedení 35 x 45 mm na lesklém fotografickém papíře, která zobrazuje současnou skutečnou podobu držitele a není vystřižena z jiné fotografie, není přerazítkována nebo opatřena například zbytky hologramu. Na zadní stranu fotografie napíše zákazník své příjmení a datum narození.

Vyplněnou žádanku může zákazník odevzdat v některé z níže uvedených osobních pokladen ČD se zařízením pro elektronický výdej jízdenek.
Po odevzdání žádanky obdrží zákazník potvrzení o podání žádosti, které nicméně nelze použít jako jízdní doklad. Jako ten lze použít až In-kartu vydanou po zaplacení ceny aplikace In-gold (s akviziční slevou) minimálně na jeden rok, maximálně na tři po sobě jdoucí roky.
Žádanka je k dispozici na internetu nebo od 1. května 2006 v více než tisíci vybraných pokladnách.

Platnost In-karty a platnost aplikace In-gold
První den platnosti aplikace In-gold s akviziční slevou (a současně první den platnosti In-karty) bude stanoven podle požadavku zákazníka nejdříve však 1. 6. 2006 nebo 28 dnů po podání žádanky, nejpozději 30. 6. 2006. Tento den bude uveden na potvrzení o podání žádosti. Platnost aplikace In-gold bude stanovena podle údajů na žádance na jeden až tři roky, platnost In-karty bude stanovena na 3 roky od prvního dne platnosti.

Vyzvednutí a zaplacení hotové In-karty, akviziční cena aplikace In-gold
Na žádanku o vystavení In-karty napíše zákazník název ze seznamu vybrané železniční stanice se zařízením pro elektronický výdej jízdenek, kde si vyzvedne hotovou In-kartu s aplikací In-gold. Název této železniční stanice bude vytištěn na potvrzení o podání žádosti.

Informace o In-kartě
In-karta plní několik základních úkolů. Použití moderní technologie In-karet při odbavovacím procesu udržuje konkurence schopnost Českých drah na liberalizovaném dopravním trhu, podporuje systémovou integraci a zároveň nabízí větší komfort cestovaní pro zákazníky Českých drah. In-karta zastřeší systém obchodních nabídek ČD v nové elektronické podobě. Bude to např. digitální forma kilometrické banky nebo předplatních jízdenek. Systém rovněž umožní do budoucna poskytovat klientům další služby a výhody – např. věrnostní program podobný tomu, který nabízejí letecké společnosti. Přispěje k získání přesnějších statistických údajů o přepravě cestujících tak, aby mohly být využity při objednávce a úhradě služeb ve veřejném zájmu ze strany státu a krajů. Předpokládá se také využití In-karty jako elektronické jízdenky a peněženky vhodné pro rychlou úhradu drobných plateb při cestách na kratší vzdálenosti, kde dosavadní bankovní karetní systémy nejsou dostatečně efektivní a pružné. Karta tak bude v budoucnosti sloužit například k úhradě jízdného Českých drah, ale také soukromých železničních dopravců, autobusových a městských dopravních podniků a v rámci integrovaných dopravních systémů. Jako elektronickou peněženku ji bude moci držitel využít k placení ve vybraných obchodech. In-karta také otevře větší možnost při nákupu služeb – jízdenek, rezervací atp. – prostřednictvím internetu.


Seznam železničních stanic, kde lze podat vyplněnou žádanku o vydání In-karty s aplikací In-gold s akviziční slevou a vyzvednout si In-kartu s touto aplikací:

Benešov u Prahy, Beroun, Bílina, Bohumín, Brno hl. n. , Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, Česká Třebová, České Budějovice, České Velenice, Český Těšín, Děčín hl. n., Domažlice, Frýdek-Místek, Havířov, Havlíčkův Brod, Hodonín. Horní Lideč, Hradec Králové hl. n. , Hranice na Moravě, Hulín, Cheb, Choceň, Chomutov, Chrudim, Jeseník, Jihlava, Jindřichův Hradec, Kaplice, Karlovy Vary, Karviná hl. n., Kladno, Klatovy, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Krnov, Lanškroun, Letohrad, Liberec, Louny, Lovosice, Lysá nad Labem, Mariánské Lázně, Mělník, Meziměstí, Mladá Boleslav hl. n., Most, Náchod, Nymburk hl. n., Olomouc hl, n. , Opava-východ, Ostrava hl. n., Ostrava-Kunčice, Ostrava - Svinov, Otrokovice, Pardubice hl. n., Pelhřimov, Petrovice u Karviné, Písek, Planá u Mariánských Lázní, Plzeň hl. n., Poděbrady, Praha hl. n., Praha - Holešovice, Praha - Libeň, Praha Masarykovo nádraží, Prostějov hl. n., Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Roudnice nad Labem, Rumburk, Staré Město u Uherského Hradiště, Strakonice, Stříbro, Studénka, Suchdol nad Odrou, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice v Čechách, Trutnov hl. n., Třebíč, Turnov, Týniště nad Orlicí, Uherský Brod, Ústí nad Labem hl. n., Ústí nad Orlicí, Valašské Meziříčí, Varnsdorf, Veselí nad Lužnicí, Veselí nad Moravou, Volary, Vsetín, Vyškov na Moravě, Zábřeh na Moravě, Zlín střed a Znojmo.

 

Informace o Českých drahách, a. s.
Osobními vlaky Českých drah, a.s.,  cestuje ročně téměř 180 milionů cestujících. V této oblasti se společnost řadí mezi přední dopravce Evropské unie, v počtu cest na jednoho obyvatele patří ČD s velkým náskokem první místo mezi novými členskými zeměmi Unie. České dráhy, a.s., jsou v oboru nákladní dopravy s přepravou téměř 80 milionů tun zboží ročně jednou z pěti největších železničních společností Evropské unie.

ČD v současné době věnují zvýšenou pozornost modernizaci a investicím do železničních stanic a vlaků. Každoročně se investuje do obnovy stanic a vlaků několik miliard korun. V oblasti modernizace stanic se realizuje projekt Živé nádraží, který má za cíl zrevitalizovat několik desítek železničních stanic v České republice. Nádraží se tak stanou moderními obchodními a společenskými centry s bohatou nabídkou služeb nesouvisejících přímo s cestováním.

Velká pozornost je věnována modernizaci vlaků a zlepšení služeb pro zákazníky železnice. České dráhy nasadily do pravidelného provozu rychlovlaky pendolino a díky tomu uvedly na trh zcela nový produkt osobní přepravy SC Pendolino. Připravuje se dodávka nových vozů pro dálkové vlaky od společnosti Siemens a pokračuje výroba moderních patrových příměstských vlaků. Pro regionální tratě budou modernizovány lehké motorové vlaky s nabídkou pohodlného cestování také vozíčkářům, matkám s kočárky a cyklistům.

České dráhy také kladou velký důraz na zlepšování a rozšiřování služeb. V poslední době se tak rozšířila síť půjčoven jízdních kol ČD a zavedla se možnost rezervace míst v rychlících i pro jízdní kola.

Váš názor Další článek: Microsoft chystá program pro tvorbu hudby ve stylu Apple GarageBand

Témata článku: Městská doprava, Vyškov, Veřejná doprava, Placený tarif, Osobní doprava, Gold, Cyklista, Český zákazník, Lysá, Síťové karty, Holešovice, Dráha, Rail, Síťová karta, Poděbrady, Horní strana, Mladá Boleslav, Česká aplikace, Karta, Morava, Junior

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší