Česká verze Acronis True Image Home 2010 míří na předvánoční trh

Česká verze Acronis True Image Home 2010 míří na předvánoční trh

Málokdy se stává, že nelokalizovaný produkt určený pro domácnosti a malé kanceláře získá ocenění záhy po svém uvedení na trh. To, že se to v případě Acronis True Image Home 2010 stalo, ukazuje, že nový produkt přináší i nová řešení.

Acronis True Image Home 2010 je již osmou verzí Acronis True Image, která je lokalizována do češtiny.Od roku 2003 slouží desetitisícům uživatelů v České republice a na Slovensku a pomáhá jim chránit jejich cenná data. Také nová verze reaguje na aktuální trendy a přináší uživatelům například podporu při přechodu na Windows 7. Vytvoření plného záložního image pomocí Acronis True Image Home 2010 před upgradem na Windows 7 poskytuje možnost snadno a jednoduše obnovit celé PC včetně operačního systému, aplikací, updatů a souborů v případě, kdy dojde k problémům v průběhu upgradu. Navíc umožňuje uživateli snadno obnovit data díky možnosti přístupu do Acronis image souborů prostřednictvím Microsoft Windows Explorer. Uživatelé mohou rovněž snadno ze záložního souboru vytvořit virtuální stroj a spouštět původní instalaci PC v prostředí Windows 7 pomocí virtualizačních nástrojů Microsoft.

Další z novinek - Acronis Nonstop Backup nabízí uživatelům úplnou ochranu systému a dat díky automatickým inkrementálním zálohám, a tak možnost vrátit se kdykoliv zpět do jakéhokoliv časového bodu. Uživatelé tak mohou mít naprostou jistotu, že je celý jejich počítač – fotografie, hudba, emaily, rodinná data, stejně jako operační systém, aplikace a nastavení – chráněn nepřetržitě 24 hodin denně. Acronis True Image Home 2010 kombinuje oceňovaný diskový imaging s možností obnovy na holé železo a poskytuje uživatelům možnost snadné a rychlé obnovy po virové nákaze, instalaci nestabilního softwaru nebo hardwarové poruše.

Komponenta pro online zálohování, která je v Acronis True Image Home 2010 nově zařazena, dovoluje uživatelům zálohování souborů a adresářů přes Internet do zabezpečeného prostoru. Acronis tak nabídne uživatelům pomocí jediné aplikace spravovat veškeré úlohy zálohování a obnovy od vytváření plných image souborů pevných disků až po online zálohování specifických souborů a adresářů. Online Backup pro zákazníky v České republice a na Slovensku bude zprovozněn na základě analýzy zájmu o tuto službu.

„Stále větší a větší část naší práce, zábavy i vzpomínek se přesouvá do digitální podoby,“ říká Zdeněk Bínek, ředitel obchodního zastoupení Acronis, Inc. pro Českou republiku a Slovensko, „je proto mnohem snadnější mít je k dispozici stále, ať už doma nebo na cestách. Na druhé straně je také podstatně jednodušší o ně přijít. Acronis si zakládá na tom, že produkty pro zálohování a ochranu dat musí být jednak spolehlivé a účinné, ale rovněž mimořádně snadno ovladatelné. Myslím si, že v obou těchto směrech se Acronis True Image Home 2010 opravdu povedl.“

Ceny a dostupnost

Acronis True Image Home 2010 je k dispozici v krabicové formě v českém jazyce na adrese www.acronis.cz a u všech hlavních dodavatelů výpočetní techniky. Anglická verze produktu je na trhu již od září v elektronické formě. Licenční čísla produktu jsou univerzální a lze je využít jak pro české, tak pro anglické instalační soubory.

Témata článku: Acronis, Image, Acronis True Image, Home, 4 Home

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky