Česká republika vsadila při zavedení systému elektronického mýta na společnost Kapsch

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
Ministerstvo dopravy ČR vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele systému elektronického mýta nabídku společnosti Kapsch. Společnost obdržela 21. listopadu 2005 od ministerstva dopravy oznámení o přidělení zakázky a je připravena realizovat výstavbu systému elektronického mýta ihned po podpisu příslušného kontraktu a dostát tak nabízenému plnění.
Česká republika vsadila při zavedení systému elektronického mýta na společnost Kapsch

„Od ministerstva dopravy jsme obdrželi oznámení o přidělení zakázky společnosti Kapsch. Ta byla vybrána k realizaci systému elektronického mýta pro nákladní automobily v České republice,“ konstatuje Ing. Erwin Toplak, zástupce představenstva rakouského Kapsch TrafficCom AG. „Naše nabídka byla mimo jiné vybraná díky světovému a dlouholetému know-how v této oblasti. Maximálně jsme v ní zohlednili i požadavky budoucích uživatelů. Jakmile bude příslušná smlouva podepsaná, začneme okamžitě s budováním systému.“

Systém elektronického výběru mýta má být v České republice uvedený do provozu 1.ledna 2007. V první etapě sa bude mýto vybírat na přibližně 970 km dálnic a rychlostních silnic. Dalším krokem bude rozšíření na celkem 2 100 km silniční sítě.


Kvalitu nabídky garantují i naši tuzemští partneři
Při realizaci projektu elektronického mýta bude Kapsch spoléhat na své české partnery, jejich zkušenosti a znalosti místního prostředí. Finančním partnerem je ČSOB, která se bude dále podílet na zúčtování plateb kartami ("clearingu") a výběru poplatků ("billingu") společně s PVT, a.s., jednou z nejvýznamnějších tuzemských technologických IT firem. Výstavbu infrastruktury zabezpečí Stavby silnic a železnic, česká jednička v dopravně-inženýrském stavebnictví. Tato skupina renomovaných firem, významných tuzemských zaměstnavatelů, vytvořila nabídku, která maximálně splňuje zadání státu. Přináší spolehlivé, technologicky vyspělé řešení s vysokou efektivitou výběru a minimálními náklady, s rozsáhlými telematickými službami, otevřené budoucímu vývoji. Více než 60 procent z hodnoty projektu bude realizováno tuzemskými subjekty.


Úspěšnost výběru mýtného nad 99 procent
Společnost Kapsch je už dlouhé roky nejvýznamnější světovou firmou zajišťující technologické dodávky plně elektronických systémů mýtného. V současnosti  realizuje mýtné projekty mimo jiné v Portugalsku, Mexiku, Španělsku a Austrálii. Největším a mezinárodně uznávaným referenčním projektem je systém elektronického mýtného v Rakousku, kde od 1.1. 2004 úspěšně funguje celoplošný systém mýtného pro nákladní dopravu. Výkonnost rakouského systému překonává smluvní požadavky státu - míra úspěšnosti výběru mýta překročila už v prvních měsících kvótu požadovanou zadavatelem. V současnosti dosahuje výběr mýtného v Rakousku neuvěřitelných 99,6 procent.


O společnosti
Kapsch je předním poskytovatelem dopravních telematických systémů a součástí. S více než 100 instalacemi ve 30 zemích světa patří k vedoucí špičce dodavatelů elektronických mýtných systémů. Díky vyspělým systémům pro vybírání mýtného se Kapsch stal v průběhu uplynulých 10 let globálním nejvýznamnějším hráčem na tomto trhu budoucnosti. Dceřinná společnost Kapsch Telecom spol. s r.o. působí na českém trhu od roku 1991 a to jak v oblasti privátních hlasových a datových sítí a integrovaných řešení hlas/data, tak i při realizaci projektů národních a mezinárodních telekomunikačních operátorů.

Váš názor Další článek: Windows Vista betaverze 2 nebude

Témata článku: První automobil, Rakousko, Budoucí automobil, Národní trh, Doprava budoucnosti, Silnice

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší