Česká republika drtivě zvítězila

Česká republika drtivě zvítězila

Praha 26. 7. 2007 - Čtvrteční večer na Žofíně byl ve znamení vyhlašování Mistrovství světa ve zpracování informací, čímž skončil 46. kongres mezinárodní federace Intersteno, který pořádalo sdružení Interinfo ČR. „Dosáhli jsme unikátního výsledku. Nejenom, že jsme překonali počet medailí z Vídně, ale navíc jsme toho dosáhli v historicky největší konkurenci více než 30 zemí světa ze tří kontinentů. Jsem na naše soutěžící velmi hrdý,“ komentoval výsledek předseda Interinfo ČR Jaroslav Zaviačič.

Z posledního evropského kongresu (příští kongres se bude konat v Číně, mimo evropský kontinent poprvé po skončení 2. světové války) si doma necháváme 45 medailí z celkových více než sedmi desítek. Barvy České republiky obléklo pět mistrů světa – Hana Belicová, Miloš Černilovský, Václav Mikula, Petr Sekanina a Lucie Ševcovicová.

Ve velmi příjemné atmosféře na Žofíně, kde vyhlašování výsledků doplnili svým vystoupením mimové z Theatro Pantomissimo, bylo zřejmé, že Česká republika díky své metodice opravdu hraje ve zpracování informací prim. Díky padesátileté práci Jaroslava Zaviačiče, spolupráci s mnoha školami a vědeckému vývoji v sále i zaznělo, že mistrovství světa bylo spíše mistrovstvím naší republiky s mezinárodní účastí.

„Vážím si našeho úspěchu, ale i tréninkové morálky našich reprezentantů, bez které by nebylo možné, aby doma zůstalo tolik ‚zlata‘,“ dodala devítinásobná mistryně světa, Helena Matoušková, která letos vedla soutěže v opisu.

Závěrečný ceremoniál moderoval i šéf organizačního výboru Jaroslav Poláček, který poděkoval všem, kteří se na přípravách podíleli: „Tento kongres a mistrovství světa přesvědčil, že máme být na co pyšní. Klávesnicová gramotnost – schopnost umět psát na klávesnici – je i na začátku 21. století důležitá pro nejefektivnější rychlý a bezchybný záznam textu. Hostili jsme velmi důležitý kongres, jsem rád, že média mu věnovala takovou pozornost. Byl to úspěšný kongres, ale nebyl by tak úspěšný bez našich patronů, sponzorů, ale hlavně bez mnoha stovek hodin práce lidí, kteří nám pomohli.“

Váš názor Další článek: Cooler Master CM 690: miditower pro sedm stodvacítek

Témata článku: Helena, Atmosféra, Hana, Česká klávesnice, Patron

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší