Česká pirátská strana odmítá spolupráci s komunisty

Česká pirátská strana odmítá spolupráci s komunisty

Česká pirátská strana rozhodně dementuje, že by byla ochotna k aktivní spolupráci s KSČM.

„Jsme ochotni a připraveni spolupracovat s kýmkoliv, kdo bez nároku na politickou protislužbu podpoří naše programové cíle. Rozhodně však odmítáme jakoukoliv aktivní spolupráci s Komunistickou stranou.“ uvádí předseda strany Kamil Horký.

„Již dříve jsme deklarovali, že v nynější fázi se nechystáme aktivně spolupracovat s žádnou ze stávajících politických stran a že budeme politická témata posuzovat pouze z naší vlastní a nezávislé pozice. Chystáme se být konstruktivní opozicí. Aby nám bylo dobře rozuměno, setkávat se s opozicí, diskutovat a konstruktivně bez předsudků oponovat považujeme za slušnost a elementární předpoklad úspěšné politické činnosti.“ upřesňuje zakladatel strany, 1. místopředseda a lídr Jihomoravské kandidátky Jiří Kadeřávek.

Česká pirátská strana chce ujistit veřejnost a své voliče, že období mezi lety 1938 a 1989 považuje za bezprecedentní narušení svobodného vývoje naší země a plivnutí do tváře nám i našim předkům. Komunistická strana Čech a Moravy se má za co stydět a ČPS jí tuto možnost nehodlá upírat.

Naopak, ČPS považuje témata svobody v dnešní společnosti, kdy je každý občan neustále sledován a registrován, za aktuální a její volební program je pevně zakotven v demokratických idejích. S nastupující informační společností, která si nese ve vínku odlišnost a otevřenost, je třeba zrevidovat jak existující legislativu, tak vybudovat další nové mechanismy, které občanovi svobodu teď i do budoucna zaručí.
 

Témata článku: Idea, Ideo, Morava

30 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Menzl 27. 8. 2009 19:45:49
    Souhlasím.... On jakožto budoucí politik, si musel uvědomit, že bude...
  • anywherehome 27. 8. 2009 14:46:40
    takys naletěl tomu, jak ho ta omezenkyně Tachecí vykreslila? Naletět...
  • anywherehome 27. 8. 2009 14:43:05
    je vidět, že nechápeš spoustu věcí, děkuji :)
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí