Česká a slovenská verze Microsoft Windows 98 Druhé vydání k dispozici

Nyní je správná doba k upgrade na populární operační systém pro malé firmy a domácí uživatele.
Česká a slovenská verze Microsoft Windows 98 Druhé vydání k dispozici
Microsoft Windows 98 Druhé vydání přináší nové technologie a aktualizace populárního operačního systému. Obsahuje nejnovější verze softwaru pro internet, nové ovladače, opravy, lepší podporu multimédií a novinku – sdílení připojení do sítě internet.

Vylepšený operační systém je k dispozici s novým počítačem i jako nový produkt v maloobchodním řetězci. Uživatelé, kteří již Windows 98 vlastní, mohou zvolit mezi placenou aktualizací (CD Update), která obsahuje všechny novinky a je rovněž k dispozici v maloobchodě. Další možností je bezplatná aktualizace prostřednictvím Service Pack 1, k dispozici zdarma na adrese http://windowsupdate.microsoft.com. Service Pack 1 neobsahuje novinky, jako je sdílení přístupu na internet a vylepšenou podporu hardware. Service Pack 1 je možné získat rovněž prostřednictvím informační linky, tel. (02) 21777222.

Nový software pro internet
Windows 98 Druhé vydání přináší Internet Explorer 5.0, Outlook Express 5, NetMeeting 3, DirectX 6.1 a Windows Media Player 6.1. Tyto novinky ocení uživatelé při práci i zábavě, neboť mohou využít vlastností aplikace Internet Explorer 5.0, která umožňuje rychlejší a přehlednější hledání v síti WWW. Další výhodou je, že Outlook Express 5 nabízí integraci s MSN Hotmail. Direct X 6.1 přinese reálné efekty při hraní oblíbených her bez vysokých nároků na hardware. Nová verze Windows Media Player 6.1 podporuje formáty Windows Media (ASF), MP3, WAW, AVI, MPEG.

Sdílejte jednu silnici
Ke sdílení souborů a tiskáren, jež nabízely již tradiční Windows 98, přináší aktualizovaná verze novinku: sdílení připojení na internet. Toto řešení umožňuje rodině nebo malé firmě s více než jedním počítačem sdílet jeden modem a jedno připojení na internet (ISP). Vytvoření domácí nebo firemní sítě znamená úsporu za přístup do sítě internet.

Podpora nového hardware
Windows 98 Druhé vydání umožní uživatelům plně využít hardwarové novinky, neboť obsahují nejnovější ovladače, aktualizace systému a aktualizace spojené s problematikou roku 2000.

Výhody:

  • Vylepšená podpora USB

  • S podporou pro vysokorychlostní přenos IEEE 1394 získáte možnost rychlejšího připojení k digitálnímu fotoaparátu a k novým zařízením pro ukládání dat

  • Podpora pro Pentium III procesor, který poskytuje podporu 3-D a video efektům.
Windows 98 Druhé vydání rovněž obsahují opravy a aktualizace, které zaručí přechod do roku 2000 a větší stabilitu systému.

Jak získat Windows 98 Druhé vydání:

Současný operační systém Jak aktualizovat?
Windows 3.x / Windows 95 Zakoupit Windows 98 Druhé vydání Upgrade v krabici nebo prostřednictvím multilicence u prodejce Microsoft Software.
Windows 98 „Chci vše“ Objednat Windows 98 Druhé vydání CD Update prostřednictvím informační linky pro Microsoft nebo u prodejce Microsoft Software. Toto řešení obsahuje všechny aktualizace i novinky. Předpokládaná cena je do 500 Kč.
Windows 98 „Pouze aktualizace“ Navštívit http://windowsupdate.microsoft.com a stáhnout jednotlivé aktualizace, tzn. Service Pack 1, IE 5 a další. Neobsahuje nové vlastnosti, jako např. sdílení přístupu na internet, obsahuje opravy a aktualizace.
Nový počítač Windows 98 Druhé vydání jsou okamžitě k dispozici i u všech výrobců PC
Informace o společnosti Microsoft® naleznete na http://www.microsoft.com/cze

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Diskuze (1) Další článek: Nainstalujte si zadarmo antiviry kvůli Y2K

Témata článku: Microsoft, Windows, Sdílení, Nová linka, Windows Media Player, Nová aktualizace, Připojení tiskárny k pc, Druhá novinka, Nový Outlook


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 157

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11