Češi se utkali v celosvětovém finále soutěže Imagine Cup

Češi se utkali v celosvětovém finále soutěže Imagine Cup

Společnost Microsoft oznámila výsledky čtyřdenního studentského klání o nejlepší projekty v soutěži Imagine Cup v Sankt-Petěrburgu. Desítky studentských týmů z celého světa poměřily svoje síly ve třech hlavních kategoriích (Inovace, Hry a Sociální odpovědnost). Mezi nejzajímavější nápady se zařadila například aplikace pro jednoduché sdílení hudby s názvem SoundSYNK nebo aplikace pomáhající sluchově postiženým Omni-Hearing Solution.

Českou republiku reprezentoval tým WickedGames složený ze studentů VUT v Brně Rudolfa Kajana, Tomáše Mileta, Istvána Szentandrásiho a Michala Zachariáše pod vedením mentora Adama Herouta. Brněnští studenti sice nevyhráli, ale jejich mobilní logická hra reSound, která skrze rozšířenou realitu umožňuje pracovat s hudbou a dále ji upravovat do nových podob, vzbudila velký zájem.

Ve finále se utkalo 87 studentských týmů ze 71 zemí světa poté, co se do něj probojovaly z jednotlivých národních kol ve svých mateřských zemích. Měly tak možnost zúčastnit se boje o hodnotné ceny za více než 1 milion dolarů.

Vítězové finálního klání soutěže Imagine Cup

První místo v soutěžní kategorii Inovace získal britský tým Colinked s projektem SoundSYNK. V kategorii Hry se na první příčce umístili studenti z rakouského týmu Zepplelin Studio, kteří představili aplikaci Schein. A v poslední kategorii nazvané Sociální odpovědnost si zlato odnesl tým Pro lepší svět se stejnojmenným projektem. Každý z týmů získal odměnu 50 000 dolarů.

O Imagine Cup, který pořádá společnost Microsoft, je mezi studenty každoročně větší zájem. Do 11. ročníku se přihlásilo o 70 % studentů více než v loňském roce. Imagine Cup je součástí iniciativy Microsoft YouthSpark, která si klade za cíl vytvořit pracovní příležitosti pro miliony mladých lidí po celém světě.

Více informací o výsledcích celosvětového finále soutěže najdete zde.

Další článek: Čína po 13 letech povolí prodej herních konzolí, hry ale bude kontrolovat

Témata článku: Mentor, Adama, Studenti, Adam, Imagine


Určitě si přečtěte

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

** Dark web a deep web jsou rozdílné pojmy ** Temný web je legální, ale často je zneužíván k nelegálním činnostem ** Dostat se na dark web není nic až tak složitého

Karel Kilián | 36

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch