Černá VIERA

17. května 2006
Java bude open-source
Praha, 16. května 2006 – Společnost Panasonic uvádí na český trh novou řadu LCD televizorů VIERA. Širokoúhlé modely TX-32LX60, TX-26LX60 a TX-23LX60 nabízejí vysoce kvalitní obraz s kontrastem 1 200:1 a excelentní reprodukcí černé barvy. Nové LCD televizory jsou vybaveny dvěma digitálními terminály HDMI a funkcí HDAVI Control, která umožňuje ovládat několik AV komponentů najednou, aniž by bylo potřeba cokoliv složitě programovat či nastavovat.
Černá VIERA

Všechny LCD modely VIERA pro rok 2006 jsou vybaveny digitálním rozhraním HDMI (High Definition Multimedia Interface), které přenáší obraz i zvuk ve vysokém rozlišení jediným kabelem. Propojení HDMI kabelem nabízí i další výhodu a tou je zjednodušené ovládání HDAVI Control. Když je televizor propojen například s DVD rekordérem Panasonic DMR-EH65, stačí k aktivaci obou přístrojů stisknout jediné tlačítko na dálkovém ovladači: rekordér i televizor se zapnou, synchronizují nastavení a spustí se přehrávání. V případě, že je DVD rekordér připojen ke kompatibilnímu AV receiveru, zapne/vypne se jediným tlačítkem celý systém domácího kina.

 

Obraz LCD televizorů VIERA vyniká svěžími, živými barvami, přesvědčivou reprodukcí černé a jemnou tonální gradací. O optimalizaci obrazu se stará vyspělý AI obvod s funkcí Aktivního kontrastu a Aktivního řízení světla. Funkce Aktivní kontrast automaticky monitoruje úroveň jasu vstupního signálu a podle potřeby v reálném čase upravuje podsvícení displeje. Výsledkem je jasný obraz a výborné podání černé barvy, která umocňuje hloubku obrazu. Funkce Aktivní řízení světla detekuje změny v intenzitě okolního osvětlení a podle nich upravuje parametry obrazu tak, aby byla kvalita zobrazení vždy co nejlepší. Rychlá odezva 8 milisekund zaručuje, že při zobrazení pohyblivých objektů nevznikají barevné šmouhy, což je běžný nedostatek většiny LCD televizorů.

 

Modely TX-32LX60, TX-26LX60 a TX-23LX60 mají LCD panel s vysokým rozlišením 1 366 x 768 (HD Ready) a vyhoví i těm nejnáročnějším divákům, kteří požadují nekompromisní kvalitu obrazu z jakéhokoliv zdroje videosignálu. Široký vertikální/horizontální pozorovací úhel umožňuje sledovat televizor prakticky z jakéhokoliv úhlu, aniž by při tom docházelo ke zhoršení viditelnosti obrazu. 

 

Silnou stránkou nové řady je rovněž vynikající zvuk. LCD televizory jsou vybaveny dvěma dvoupásmovými reproduktory, které poskytují čistý, přirozený zvuk podbarvený hlubokými, plnými basy.

 

Nové LCD televizory Panasonic VIERA budou do prodeje přicházet v průběhu dubna a května. Cena, za kterou modely pořídíte, nepřesáhne 39 995 Kč (TX-32LX60), 32 995 Kč (TX-26LX60), 25 995 Kč (TX-23LX60).

Váš názor | Java bude open-source

Témata článku: Jemné rozlišení, Av Receiver, Receiver, Panasonic Viera, HD Ready, Televizory 32, Televizory, Jediný kabel, Vysoký kontrast, Televizory Panasonic, HDMI kabel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší