Centrum Holdings posiluje prémiový obsah akvizicí portálů

Centrum Holdings posiluje prémiový obsah akvizicí portálů

Společnost Centrum Holdings pokračuje v investicích do prémiového obsahu. Od společnosti MITON CZ, s.r.o. získala dva zavedené portály - Vaření.cz a Zdravě.cz.

Akvizice těchto webů je tak dalším krokem ve strategii Centrum Holdings nabízet kvalitní obsah v klíčových segmentech, které jsou atraktivní jak pro uživatele, tak pro zadavatele reklamy - zpravodajství, finance/ekonomika, weby pro ženy, sport a homepage.

„Na ženské weby jsme se zaměřili již v minulém roce redesignem portálu Žena.cz do moderní podoby. Inovovaný web měl v prosinci meziročně 28% nárůst uživatelů a rostl výrazně rychleji než celý trh. Za poslední dva měsíce je Žena.cz největším ženským webem z hlediska počtu shlédnutých stránek,“ vysvětluje Pavel Vopařil, ředitel komerční divize Centrum Holdings.

„Teď bude naše nabídka v ženském segmentu ještě silnější, posílíme naši pozici dvojky na trhu. Žena.cz, Vaření.cz a Zdravě.cz budou tvořit společnou inzertní nabídku s jednotnými reklamními formáty a s návštěvností více než 1,3 milionu reálných uživatelů měsíčně.“

Vaření.cz - má měsíční návštěvnost přes 700 tisíc reálných uživatelů, je největším webem nabízejícím recepty online a patří mu prvenství v kategorii - Zájmové servery, hobby.

Zdravě.cz- má měsíční návštěvnost 80 tisíc reálných uživatelů.
(Zdroj: NetMonitor12/2011)

Centrum Holdings a MITON CZ, s.r.o. se dohodly, že nebudou sdělovat finanční podrobnosti transakce.

Témata článku: Nabízející uživatel, Hobby, Prémiový segment, Největší akvizice

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje