Cenově dostupná náhlavní souprava pro mobilní telefon s Bluetooth pro lidi na cestách

Logitech uvádí náhlavní soupravu Mobile Freedom Headset s inovační technologií WindStop a adaptivním přelaďováním frekvencí
Cenově dostupná náhlavní souprava pro mobilní telefon s Bluetooth pro lidi na cestách

Praha16. září 2004 – Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), přední výrobce periférií s rozhraním Bluetooth®, představuje cenově dostupnou náhlavní soupravu pro mobilní telefony s technologií Bluetooth – Logitech® Mobile Freedom™ Headset. Tato nová náhlavní souprava se vyznačuje jedinečným odlehčeným designem, nejnovější čipovou sadou Bluetooth 1.2, jež obsahuje technologii adaptivního přelaďování frekvencí AFH (Adaptive Frequency Hopping) sloužící pro potlačení problematických interferencí s Wi-Fi a vlastní technologii společnosti Logitech WindStop™, jejíž patentová řízení právě probíhají a která umožňuje lidem telefonovat i ve větrných podmínkách. Náhlavní souprava Logitech Mobile Freedom Headset je první ze dvou modelů náhlavních souprav, jež Logitech představí letos na podzim.

Nejvýznamnějším rysem této náhlavní soupravy je technologie WindStop přihlášená jako patent. Pro mobilní telefony je značným problémem hluk působený větrem – i mírný vánek může hovor rušit. Technologie WindStop společnosti Logitech je inovací, která mikrofon telefonu obklopí „akusticky řízenou porézní bariérou“, potlačuje rušivé účinky hluku větru a umožňuje tak nerušený hovor i v nepříznivých podmínkách. Ještě zajímavější je, že WindStop nejen dosahuje lepšího potlačení hluků působených větrem než drahá řešení s DSP (digitálními signálovými procesory), ale činí tak bez zvýšení hmotnosti, spotřeby energie i ceny. Náhlavní souprava Mobile Freedom Headset rovněž obsahuje technologii pro potlačení šumů, která odsune okolní hluk na místech jako jsou letiště, restaurace nebo stadiony do pozadí.

Rozsáhlý výzkum byl věnován designu pružného sluchátka, které se natahuje přes ucho a překrývá jej – díky použití této pohodlné konstrukce s měkce vyloženým vnitřkem sluchátka vytvořila společnost Logitech náhlavní soupravu s jedinečnou kombinací komfortu a stability, bez ústupků v kvalitě zvuku. Souprava Mobile Freedom Headset je lehká – neváží ani 30 gramů – a lze ji pohodlně nasadit na pravé nebo i levé ucho.

Objemy prodejů mobilních telefonů s rozhraním Bluetooth stále rostou – společnost IDC odhaduje růst celosvětových prodejů mezi lety 2004 a 2005 na 106 procent. „Analytikové se shodují, že trh s mobilními telefony vybavenými rozhraním Bluetooth roste značným tempem,“ řekl Ray Weikel, ředitel marketingu produktů Audio Business Unit společnosti Logitech. „Nyní je pravá chvíle nabídnout náhlavní soupravu s Bluetooth, která v sobě spojuje cenovou dostupnost a komfort s inovační technologií jakou je WindStop, jež řeší skutečný problém.“

Náhlavní souprava Logitech Mobile Freedom Headset poskytuje sedm hodin nepřetržitého hovoru a až 300 hodin v pohotovostním režimu. Je vybavena ovládáním hlasitosti a tlačítkem pro přijetí hovoru, které jsou umístěny přímo na ní, takže lidé mohou své hovory vyřizovat, aniž musí vzít telefon do ruky. Souprava Logitech Mobile Freedom Headset také podporuje několik funkcí, kterými je vybaveno mnoho náhlavních souprav – vytáčení hlasem, konferenční hovor a vypnutí mikrofonu (mute).

Spolu s modelem Mobile Freedom Headset uvede společnost Logitech letos na podzim i náhlavní soupravu Logitech® Mobile Pro™ Headset. Ta obsahuje technologii Bluetooth 1.2 pro rychlejší sestavení spojení, lepší kvalitu zvuku a adaptivní přelaďování frekvencí AFH, jež potlačuje interference s jinými systémy v pásmu 2,4 GHz – například Wi-Fi. Náhlavní souprava nabízí 10 metrů bezdrátové volnosti, až osm hodin nepřetržitého hovoru a více než tři týdny používání mezi jednotlivými nabitími při běžném používání. Je speciálně zkonstruována pro ty, kdo neustále cestují a potřebují rychle a snadno plně náhlavní soupravu využívat, aniž by se museli zastavit a nastavovat ji – ovládání pouhým dotekem prstů umožňuje telefonovat, odpovídat na hovory i vypínat mikrofon nebo ovládat hlasitost přímo na náhlavní soupravě. Model Logitech Mobile Pro Headset využívá stejný oceňovaný design jako Logitech Mobile Bluetooth s pružnou konstrukcí navlečení kolem ucha měkkou na dotek, která pohodlně padne na pravou i levou stranu hlavy. Je vybavena vyspělým mikrofonem s funkcí potlačení okolního hluku a reproduktorový driver o průměru 20 mm pomáhá, aby telefonní hovory byly zřetelnější. Dále náhlavní souprava obsahuje ochranné pouzdro na cesty, které rovněž slouží jako nabíječka.

Náhlavní soupravy Logitech Mobile Freedom Headset a Logitech Mobile Pro Headset budou k dostání v říjnu. Doporučená maloobchodní cena modelu Logitech Mobile Freedom Headset je 2.190,- Kč. Model Logitech Mobile Pro Headset má doporučenou maloobchodní cenu 2.890,- Kč.

 

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

# # #

Logitech, logo Logitech a jiné značky Logitech jsou majetkem společnosti Logitech Inc. a mohou být registrovány. Veškeré ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Výrobce pamětí Infineon dostal pokutu za vysoké ceny RAM

Témata článku: Sluchátka s mikrofonem, Mikrofony, Sumo, Ochranné pásmo, Švýcarský výrobce, Freedom, Mobile, Bluetooth Headset, Sluchátka bluetooth, Wi-fi a Bluetooth, Ochranná sluchátka, Bezdrátová nabíječka, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Švýcarský trh, Suma, Mobilní nabíječka, Mobil, Headset


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 106

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 164

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu