Celosvětový Den pro bezpečnější internet

Téměř 40 zemí se zapojí do čtvrtého ročníku kampaně s názvem Den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day, SID), který se letos uskuteční 6.února. Kampaň je organizována organizací European Schoolnet, koordinátorem je Insafe, evropská síť pro bezpečnější internet (www.saferinternet.org). Viviane Redingová, evropská komisařka pro informační společnost a média, převzala opět nad kampaní patronát, stejně jako v uplynulých dvou letech.
Celosvětový Den pro bezpečnější internet

Hlavní událostí Dne je opět celosvětový blogathon, který odstartuje 6.2. v Austrálii a půjde na západ, aby skončil ve stejný den USA a Kanadě.  Po velkém úspěchu zaznamenaném v roce 2006 se letošní ročník posouvá ještě o krok dál a zapojí hlasy stovek mladých lidí. V rámci soutěže, která byla vyhlášena v říjnu 2006, pracovaly týmy více než 200 škol ve 25 zemích z celého světa s použitím technologií, které umožňují překonávat geografické hranice, aby vytvořily materiál na propagaci bezpečnějšího internetu v následujících třech sférách: soukromí (e-privacy), netiketa, síla obrazu. V průběhu Safer Internet Day budou tyto materiály zpřístupněny na webu blogathonu.

Čtyři vítězné týmy, které získají cenu, budou vyhlášeny 6. února, po odstartování  blogathonu, kde více než 100 zúčastněných organizací čeká na startu, aby zveřejnily své příspěvky do letošního tématu: Překonávání hranic...

Insafe v posledních dvou měsících sbíral data o užívání internetu a mobilních telefonů mladými lidmi pomocí online dotazníku (http://insafe-survey.eun.org/). Předběžné výsledky budou zveřejněny v průběhu Safer Internet Day spolu s dalšími informacemi, které odpovídají na potřeby nejen médií, ale i rodičů, pedagogů a mládeže. Budou zpřístupněna v místnosti pro média vytvořené na  www.saferinternet.org.

Dni bezpečnějšího internetu předchází tisková konference projektu CZESICON na MŠMT v Praze, kde bude vyhlášena již tradiční literární soutěž Internet magický a přátelský. V průběhu Dne pro bezpečnější internet se uskuteční řada událostí. Například v Nizozemí se princezna Maxima zúčastní happeningu plném divadelních scén, hudby a povídek.  Ve Slovinsku budou mladí lidé předvádět umělecké projekty a Slovinská státní televize bude ukazovat spoty na téma bezpečnější internet. Stovky  dalších akcí proběhnou  v tento den po celém světě s cílem upozornit na rostoucí důležitost internetové bezpečnosti v životě nás všech.

Projekt CZESICON v České republice podporuje konání Blogathonu. Součástí připomenutí Dne pro bezpečnější internet je i tisková konference s paní ministryní školství Mgr. Danou Kuchtovou, na které je vyhlášena tradiční literární soutěž Internet magický a přátelský. O dění informuje www.saferinternet.cz.

Témata článku: Internet, Online televize, Státní hranice, Happening, Maximus, Slovinsko, Televize akce, Celá místnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje