Celosvětově největší projekt SAP pro pojišťovny

Celosvětově největší projekt SAP pro pojišťovny

Pojišťovna Donau Versicherung AG Vienna Insurance Group uvedla do provozu pojistné řešení SAP v odvětví životního pojištění. Jedná se o celosvětově první nasazení standardního řešení pro klíčovou pojistně technickou činnost, určeného i velkým koncernům. Součástí komplexního řešení je evidence pojistného kmene, vyúčtování plnění, platební styk a uplatňování provizí; kromě toho řešení podporuje i provozní ekonomické nástroje, jako je účetnictví a Business Intelligence.

Vienna Insurance Group a SAP pracují společně na celosvětově největším projektu v oblasti pojištění. Výjimečnost spočívá v tom, že řešení společnosti SAP nebudou v budoucnu používat pouze všechny pojišťovací společnosti koncernu v 23 zemích, ale že pokryje i všechna pojistná odvětví (životní pojištění, majetkové pojištění, pojištění zodpovědnosti za škodu, úrazové pojištění, zdravotní pojištění i pojištění motorových vozidel). Úspěšným náběhem ostrého provozu v pojišťovně Donau Versicherung AG Vienna Insurance Group bylo dosaženo dalšího milníku v rámci partnerství při vývoji mezi experty Vienna Insurance Group a společnosti SAP.

„Vienna Insurance Group a SAP pojí dlouholeté a úspěšné partnerství. Tento projekt neudává směr pouze Vienna Insurance Group, ale celému pojišťovacímu odvětví. Inovativní IT řešení nám umožní optimalizovat obchodní procesy a snižovat přitom náklady. Z toho budou mít prospěch nejenom zákazníci v podobě zlepšení služeb, ale i naši pracovníci ve formě jednodušších a strukturovaných pracovních postupů“, uvádí Dr. Günter Geyer, CEO Vienna Insurance Group.

Řešení SAP pro 20 milionů smluv

„V konečné fázi bude s tímto řešením společnosti SAP pracovat přes 10 000 uživatelů a spravováno 20 milionů smluv. Jedná se o celosvětově jediné komplexní IT řešení na bázi standardního software pro pojišťovací koncerny všech velikostí. Těší nás, že největší a nejmodernější pojišťovací aplikace světa se používá právě v rakouském koncernu“, tolik Dr. Andreas Muther, jednatel společnosti SAP Österreich.

Modulární řešení pro efektivní roll out

Již nyní používají některé koncernové společnosti Vienna Insurance Group řešení pro správu klientů, vystavování pojistek, správu smluv, likvidaci škod a plnění jakož i na inkaso/exkaso v odvětvích majetkového pojištění, pojištění domácnosti a úrazu, pojištění motorových vozidel a životního pojištění.

Ve stadiu příprav je průběžné rozšiřování (roll out) projektu na všechny koncernové společnosti Vienna Insurance Group. Základem rychlého rozvoje řešení SAP je vícejazyčnost, produktově orientovaný přístup, uplatňování pružných postupů a záruka možnosti revize. Standardizované a zcela automatické procesy až po úroveň jednotlivých referentů minimalizují administrativní náklady a zvyšují konkurenční výhody.

Na burze kótovaná Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho má pobočky v Itálii a ve Slovinsku.

Na rakouském trhu je Vienna Insurance Group (VIG) zastoupena společnostmi Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung.

Další článek: Nový Total Commander 7.50a přináší rychlejší porovnání adresářů

Témata článku: Pracovní fáze, Řešení, Komplexní projekt, Slovinsko, Ukrajina, Ostrý provoz, Vienna, Konečná fáze, Vozidlo, Group


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 15

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu