Časopis GEOinfo má nového šéfredaktora

1. října 1999
Web server Sambar zdarma
Specializovaný časopis GEOinfo zaměřený na systémy GIS, dálkový průzkum země a související obory má od prvního říjnového dne nového šéfredaktora.
Časopis GEOinfo má nového šéfredaktora
Specializovaný časopis GEOinfo zaměřený na systémy GIS, dálkový průzkum země a související obory má od prvního říjnového dne nového šéfredaktora. Po dvou letech existence, během nichž si časopis získal vynikající jméno mezi osobnostmi oboru v soukromé i státní sféře, hodlá GEOinfo nekompromisně proniknout i tam, kam aplikace GIS a DPZ stále výrazněji směřují: do moderních českých podniků.

Novým šéfredaktorem dvouměsíčníku GEOinfo se stal Ing. Ivo Lindovský, který má devítileté praktické zkušenosti z působení v oboru ve firmách VÚGK Bratislava a GEODIS Brno, kde se věnoval digitální kartografii a projektování systémů GIS. Členem nového týmu a zástupcem šéfredaktora se stává RNDr. Jaromír Kolejka, CSc., který pracoval na řadě významných projektů z oblasti geoekologie, územního plánování a managementu životního prostředí. Redakce se přesouvá z Ostravy do brněnského sídla firmy Computer Press – centra redakcí všech počítačových časopisů vydavatele.

Dosavadní šéfredaktorka Dr. Ing. Bronislava Horáková, která časopis vybudovala a jejíž jméno bylo po celé dva roky zárukou kvality i dobrého renomé GEOinfa, odchází na vlastní přání: hodlá se profesně věnovat GISům. Věříme, že se s jejími názory na stránkách časopisu budeme moci setkat – podobně jako s názory dalších významných a vlivných osobností v oboru.

Snahou nového týmu bude s pomocí silného vydavatelského zázemí společnosti Computer Press nadále zůstat základním informačním zdrojem odborníků a manažerů při aplikaci systémů GIS a DPZ v českých podnicích a státní správě. Pro další měsíce připravujeme silné posílení distribučních aktivit zejména do oblasti školství a českých podniků, rozvinutí kvalitního webového zpravodajství a těšíme se na posílení našich osobních kontaktů s firmami působícími v oboru. Věříme, že první setkání s vámi uskutečníme již na Invexu!

Co je to GIS?
GIS je neodmyslitelnou součástí informačních systémů všude tam, kde je možné zasadit informace do prostoru. A těch je většina. Uvádí se, že až 90 % všech informací má prostorovou složku. Z toho plyne, že možnosti uplatnění GIS jsou obrovské. Pro rok 2000 se předpokládá 10% nárůst v oblasti využití technologií GIS. Napomoci by tomu mělo i současné výrazné oživení v oblasti DPZ. DPZ se stává jakousi pravou rukou GISu. Dovoluje poskytnout nenasytným GISům jejich hlavní potravu, a tou jsou prostorová data. S prudkým rozjezdem komerčních společností, které posílají na oběžnou dráhu Země čím dál víc družic, se prostorová data stávají dostupnější a levnější. Tím se podstatně také snižuje cena GISu, neboť cca 80 % celkové ceny GISu tvoří právě data.

Computer Press, a. s.
Jeden z největších českých vydavatelských domů specializující se především na technickou literaturu. Vydavatel šesti odborných časopisů (Computer, Connect!, Mobility, Computer Design, GEOinfo a Autodesk News) a více než stovky knižních titulů s počítačovým a ekonomickým zaměřením ročně, internetového zpravodajství Živě v Čechách i na Slovensku a provozovatel serveru Vltava – nejstaršího profesionálního internetového obchodu u nás. Vydavatel Hotel Guide, nejvýznamnějšího domácího katalogu ubytování, vycházejícího již sedmým rokem. Vydavatel časopisu Všudybyl, periodika o dění a osobnostech v oblasti cestovního ruchu. Pořadatel odborných konferencí Visions in Design a mezinárodní konference Informace pro 21. století.
Váš názor Další článek: Web server Sambar zdarma

Témata článku: Významná složka, Dosavadní informace, Obor, Oběžná dráha, Počítačová oblast, Nový Computer, Státní podnik, Družice, Odborný titul


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky