Časopis Fortune zařadil SAP mezi tři nejobdivovanější počítačové společnosti v Americe

Praha, 10. května 2006 – Časopis Fortune zařadil společnost SAP AG, vedoucího světového dodavatele softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí, na třetí místo v oblasti počítačového softwaru v každoročním bodování amerických nejobdivovanějších společností. Celý seznam je k dispozici na www.fortune.com a byl vydán v březnovém čísle časopisu Fortune.
Časopis Fortune zařadil SAP mezi tři nejobdivovanější počítačové společnosti v Americe

Podle Fortune jsou nejobdivovanější společnosti především ty, které jsou známy kvalitou svých výrobků a služeb, inovací, efektivním zacházením s lidskými zdroji, přináší konzistentní výnosy svým akcionářům a mají vysokou sociální zodpovědnost.

Každoroční seznam časopisu Fortune „Americké nejobdivovanější společnosti“ je založen na průzkumu mezi vrcholovými manažery a analytiky z 582 společností a z 65 odvětví. Účastníci hodnotí firmy ve svém odvětví z 8 hledisek. Jsou jimi kvalita produktů nebo služeb, schopnost inovace, schopnosti zaměstnanců, využití firemního majetku, sociální zodpovědnost, kvalita managementu, finanční spolehlivost a dlouhodobé investice.

S celkovým počtem bodů 7,28 společnost SAP dosáhla nejlepších výsledků v inovaci, kvalitě produktů a služeb, schopnostech zaměstnanců a sociální zodpovědnosti. 

„Ocenění časopisu Fortune potvrzuje skutečnost, že naše strategie organického růstu a důraz na inovaci nám pomáhají uspět nejen na americkém trhu, ale zlepšují také naši pověst u zákazníků, investorů, partnerů a zaměstnanců samotných.“ řekl Martin Bednár, generální ředitel SAP ČR.  

 

Mezinárodní ocenění nejlépe řízeného podniku

Uznání Fortune je jedním z několika ocenění, která společnost SAP v současnosti získala. Další ocenění za nejlépe řízený podnik a skvělého zaměstnavatele jí udělil německý časopis Manager. V jeho studii “Image Profile 2006” zařadil časopis firmu SAP na první místo s nejlepší pověstí a image mezi počítačovými a softwarovými firmami a umístil SAP mezi 10 nejlepších společností celosvětově.

V roce 2006 již podruhé za sebou Institut s názvem „The Great Place to Work“ (Skvělé místo k práci) a časopis Capital jmenoval SAP za nejlepšího zaměstnavatele v Německu v kategorii společnosti nad 5.000 zaměstnanců. Institut „The Great Place to Work“ také ocenil SAP v Latinské Americe a Indii. Institut v letošním roce také označil Výzkumné centrum SAP v Indi za nejlepší nábor a zaměstnávání pracovníků ve své kategorii a za využívání inovativních postupů při plánování a řízení pracovních sil.

 

 

O SAP

SAP je největším světovým dodavatelem softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí. Celkově více než 33.000 zákazníků ve 120 zemích světa využívá přes 100,600 instalací SAP software.

Na českém trhu působí společnost SAP od roku 1992 a dosud získala více než 500 českých zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací státní správy a samosprávy. Mezi zákazníky patří nejen menší a střední firmy, ale i velké společnosti a organizace.

Řešení mySAP Business Suite postavené na platformě SAP NetWeaver napomáhá organizacím a společnostem v potřebných inovacích a změnách, které zlepšují vztahy k zákazníkům a občanům, vylepšují spolupráci s externími partnery a organizacemi a zvyšují efektivitu procesů uvnitř podniků a organizací. SAP je veřejně obchodovatelnou společností na několika světových burzách, včetně Frankfurtské burzy a NYSE. Více informací najdete na www.sap.com/cz.

 

Témata článku: Work, Skvělá efektivita

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje