Canopus ohlásil kartu EDIUS NX for HDV pro PCI Express

San Jose, California, USA – Canopus uvedl další jednu z prvních PCI Express karet pro střih videa.
Canopus ohlásil kartu EDIUS NX for HDV pro PCI Express

Canopus dnes ohlásil kartu EDIUS NX for HDV ve verzi pro sběrnici PCI Express. Jedná se o jedno z prvních řešení pro digitální video a PCI Express sběrnici.

Karta je dodávaná s novou verzí střihového softwaru EDIUS Pro 3.6, nabízí nativní střih HDV, DV, nekomprimovaného SD, MPEG-2 a MPEG-1 formátů a přidává podporu nových HDV formátů JVC 720p (24/25/30) a Canon 1080/24.

EDIUS Pro 3 je navržen pro maximální výkon nově i s podporou Dual Core procesorů a nabízí funkce jako je kompozice, chroma klíč, titulkování a export do různých formátů. EDIUS Pro 3 také disponuje funkcí pro přímé pálení z časové osy na DVD.

Kromě plné podpory střihu nativních HDV klipů v jejich originálním MPEG-2 TS formátu, EDIUS NX for HDV umožňuje uživatelům střih ve vlastním velmi kvalitním Canopus HQ kodeku s variabilním datovým tokem pro zvýšenou kvalitu a rychlost realtime výkonu při vlastním střihu. EDIUS NX for HDV umožňuje také nabírání SD analogového materiálu v nekomprimovaném, bezztrátovém a DV formátu.

K EDIUS NX for HDV je možno dokoupit Expansion Kit. Ten obsahuje breakout panel pro snadný přístup ke všem konektorům, dále je dodáván s Inscriber TitleMotion HD – nejvyšší verzí profesionálního titulkovače, který kromě běžné práce s titulky umí i práci v 3D prostoru a animaci. Součástí balení je také DVD autoringový software Ulead DVD Workshop Express a Sony Screenblast ACID 4.0 pro tvorbu zvukových smyček.

Dostupnost a cena
EDIUS NX for HDV pro PCI Express bude dostupný v průběhu prosince za cenu 31.900 Kč bez DPH.

Váš názor Další článek: Chyby v zaúčtování software mohou firmám způsobit problémy

Témata článku: Video, Software, Profesionální střih, Breakout, Střih, Běžný střih, PCI Express, Express

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší