Canon získal dvě ocenění iF Design

Canon získal dvě ocenění iF Design
  • Fotoaparátu Canon Digital IXUS 110IS byla udělena cena Gold communication design za uživatelské rozhraní
  • Fotoaparátu Canon PowerShot E1 byla udělena cena za obal

Společnost Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, získala zlaté ocenění na International Forum Design (iF) communication design awards 2009 v Německu, což je další důkaz úspěšnosti technologií Canon. Cena Gold iF byla udělena digitálnímu fotoaparátu Digital IXUS 110IS v kategorii uživatelských rozhraní produktů. Canon také přijal cenu v kategorii Obaly – Prodejní obaly za obal kompaktního digitálního obalu Canon PowerShot E1.

Každý rok vybírá porota iF Awards, složená z předních designérů a dalších zástupců odvětví z 2500 produktů z více než 30 zemí ty nejlepší v šesti kategoriích. International Forum Design pořádá iF Awards už od roku 1953. V současnosti se jedná o jedny z nejprestižnějších cen v odvětví.

U fotoaparátu Canon Digital IXUS 110 IS byl velmi dobře hodnocen důmyslný design umožňující snadné používání. Nově vyvinuté uživatelské rozhraní se hladce zobrazuje na displeji a umožňuje hbitou akci, díky čemuž vám neunikne žádný skvělý záběr. Velmi užitečnou funkcí je např. možnost volby oblíbených položek nebo vybírat snímky prostým zatřepáním fotoaparátem.

U fotoaparátu Canon PowerShot E1 ocenila porota jeho jednoduché balení s využitím minimálního množství materiálů, což vede k snížení negativního dopadu na životní prostředí.

Miloš Bejblík, marketingový ředitel Canon Consumer Imaging pro region 4CE, k tomu uvedl: „Máme obrovskou radost ze zlatého ocenění našeho fotoaparátu Digital IXUS 110IS. První fotoaparát řady Digital IXUS jsme uvedli na trh v roce 2000. Od té doby však tyto přístroje prodělaly celou řadu jedinečných inovací. Canon věnoval opravdu značnou pozornost vývoji uživatelského rozhraní pro usnadnění obsluhy přístroje a zvýšení kvality snímků.“

„U modelu Digital IXUS 110IS jsme vylepšili ovládání kolečkem pro lepší přístup k nastavení a knihovně snímků. Udělená cena je pro nás povzbuzením do dalšího vývoje fotografických přístrojů, které se budou ještě lépe ovládat a budou produkovat ještě kvalitnější fotografie,“ dodává na závěr Miloš Bejblík.

Témata článku: Digitální fotoaparáty v akci, Kompaktní digitální fotoaparáty, Gold, Značné snížení, Uživatelské rozhraní, Canon Powershot, Skvělý záběr, Digitální fotoaparáty canon, Oblíbená kategorie, Canon

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje