Canon vyrostl v roce 2008 o 21 %

4. března 2009
CeBIT 2009: 512GB SSD od A-DATA
Canon vyrostl v roce 2008 o 21 %

Canon CZ, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, vytýčil na setkání s obchodními partnery z České i Slovenské republiky své cíle na tento rok. Zároveň oznámil změny v partnerském programu pro divizi CBS, tedy pro oblast profesionální kancelářské techniky, skenerů, velkoformátového a produkčního tisku.

Ladislav Paleček, generální ředitel společnosti Canon CZ a ředitel skupiny 4CE, zahrnující ČR, SR, Polsko a Maďarsko, na úvod setkání oznámil dosažení dlouhodobého cíle, vytyčeného při založení Canon CZ – obratu 100 milionů €.

V drtivé většině tržních segmentů, v nichž figurují produkty Canon, ať jde o fotoaparáty, multifunkční zařízení laserová i inkoustová, samostatné tiskárny, videokamery, fotoskenery, produkční skenery, nebo velkoformátový tisk, se pohybuje jak v ČR tak na Slovensku na prvních třech místech – například na poli digitálních zrcadlovek celoročně zaujímá téměř 50% podíl. Po růstu v loňském roce počítá Canon s růstem i v tomto roce. Skupina 4CE je z hlediska Canonu velmi perspektivním trhem, o čemž svědčí i nově otevírané pracovní pozice, což v tomto roce v ostatních evropských zemích není obvyklé.

Prostředkem k růstu je příklon k nabídce řešení s vysokou přidanou hodnotou. Tento směr podporují i oznámené změny v partnerském programu, které zvyšují důležitost přidaných služeb, jako jsou konzultace či nabídka komplexních tiskových řešení, v nichž multifunkční zařízení doplňuje systém správy tisku uniFLOW.

Milan Behenský, obchodní ředitel divize CBS, označil za velmi perspektivní oblast barevného laserového tisku, v níž Canon nabízí širokou škálu produktů, od strojů pro malé pracovní skupiny až po vysoce výkonná multifunkční chodbová zařízení určená pro velké objemy tisku.

Setkání se zúčastnilo více než 150 obchodních partnerů.

Témata článku: Milan, Milano, Digitální fotoaparáty canon, Inkoustové tiskárny canon, Kancelářská technika, Multifunkční tiskárny canon, Velkoformátové tiskárny, Malý objem, Profesionální segment, Profesionální stroj, Tržní lídr, Vysoký podíl, Cílové zařízení, Obchodní ředitel