Canon uvádí vysokorychlostní velkoformátové tiskárny imagePROGRAF

20. října 2008
Intel představil Core 2 Duo E7400
Canon uvádí vysokorychlostní velkoformátové tiskárny imagePROGRAF

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila uvedení do prodeje v Evropě tří nových velkoformátových tiskáren pro oblasti CAD, GIS, Reprografii a pro produkční tisk.

Canon imagePROGRAF iPF810 a Canon imagePROGRAF iPF820, které byly poprvé představeny na výstavě drupa v Německu letos v květnu, jsou prvními 44-palcovými (1118 mm) pětibarevnými velkoformátovými tiskárnami v řadě tiskáren imagePROGRAF. Další novinka, Canon imagePROGRAF iPF605 s minimálním rozlišením tisku 1200 dpi, je navržena pro tisk v nejvyšší kvalitě do šíře 24“ (610 mm). Všechny tyto tiskárny používají pět barev a produkční tiskové hlavy umožňující vysokou rychlost tisku společně s nízkými provozními náklady. Tyto tiskárny jsou tak nejzajímavějšími produkty ve své kategorii, navíc za dostupnou cenu.

Canon imagePROGRAF iPF810 a Canon imagePROGRAF iPF820 vyprodukují výtisky formátu A1 za pouhých 24 vteřin a výtisky formátu A0 za 47 vteřin, což z nich dělá ideální tiskárny pro tisk ve velkých množstvích ve vytíženém pracovním prostředí.

Všechny nově uvedené produkty mohou tisknout čáry o síle 0,02 mm s přesností 0,1%, což je důležitým faktorem pro oblast CAD/GIS, kde je přesnost rozhodujícím faktorem při tisku stavebních plánů, map a technických výkresů.

Řada Canon imagePROGRAF nabízí kvalitní zpracování čar a výkonnost potřebnou pro využití v prostředí CAD/GIS aplikací, poskytuje podporu pro CAD formát dat HP GL/2 a HP-RTL.

Tiskárny iPF810/820 umožňují skládání výkresů ve formátu HP-GL/2 a HP-RTL na roli papíru. V kombinaci s automatickým otáčením souborů ve formátu HP-GL/2 ze svislé do vodorovné polohy a opačně to zajišťuje optimální využití papíru.

Martin Lucký, Sales & Support Manager LFP Canon CZ říká: “Řady iPF810 a iPF820 jsou pro naše zákazníky zajímavé díky své rychlosti, přesnosti i ceně, což jsou nejdůležitější kritéria pro uživatele z oblasti CAD a GIS. Nezávislé testy prokázaly, že tiskárna Canon imagePROGRAF iPF820 je o 50% výkonější a spotřebuje v režimu ekonomického tisku třikrát méně inkoustu než nejlepší konkurenční výrobky.2 Během posledních pěti let jsme dosáhli výrazného růstu tržního podílu. Podle posledních průzkumů společnosti Infotrends vzrostl náš podíl na trzích západní Evropy v segmentu 24” až 59” z 8,3% v roce 2006 na 16,1% v roce 2007, očekáváme také další nárůst v letech 2008 a 2009. Za tento růst vděčíme především aktivnímu uvádění nových produktů během posledních dvou let.”

Pro doplnění nových produktů Canon byl také uveden nový RIP software společnosti SCP.

SCP DaylightCAD for Canon umožňuje uživatelům nepřetržité zadávání tiskových úloh při individuálním používání, i režimu pro více uživatelů.

Canon imagePROGRAF iPF820 je vybaven dvěma rolemi papíru s automatickým přepínáním, což umožní zvládat i velké množství tiskových úloh tištěných na různé druhy a velikosti médií. Volitelným příslušenstvím k tiskárně Canon imagePROGRAF iPF810 je jednotka navíjení potištěného papíru, která umožňuje rychlý tisk z role na roli ve velkých objemech. Všechny tři nové tiskárny, včetně Canon imagePROGRAF iPF605, umožňují tisk bez okrajů, unikátní vlastnost výrobků Canon – a pomáhají tak ušetřit čas potřebný k dokončování a ořezu tisků.

Canon imagePROGRAF iPF810 a imagePROGRAF iPF820 používají “hot swap” zásobníky inkoustu o objemu 330ml nebo 700ml a umožňují výměnu inkoustů v průběhu tisku. Obě tiskárny jsou vybaveny pevnými disky o velikosti 80GB, kam lze ukládat opakované tiskové úlohy a systémem až 30-ti uživatelských schránek. Pro zvýšení bezpečnosti tisku mohou uživatelé také zvolit možnost neukládat soubory na pevný disk, nebo je bezpečně odstraňovat po ukončení tisku.

Tyto produkty jsou dostupné od 1. října 2008.

Váš názor | Intel představil Core 2 Duo E7400

Témata článku: Swap, R.I.P., Vteřina, Tiskárny Canon, Tržní lídr, Velkoformátové tiskárny, Využitý režim, Velká role, Canon, Ideální kombinace, Úloha, Velký objem, Velké množství

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší