Canon uvádí nové domácí tiskárny PIXMA typu „3 v 1“

Canon uvádí nové domácí tiskárny PIXMA typu „3 v 1“

Společnost Canon přestavuje novou modelovou řadu multifunkčních inkoustových tiskáren typu „3 v 1“, které umožňují tisknout, skenovat i kopírovat v domácím prostředí. Nejnovější modely se mohou pochlubit Wi-Fi konektivitou, snadným používáním i stylovým kompaktním designem. Skvěle si poradí se všemi typy tisků – od dokumentů až po fotografie. Díky novým přírůstkům do portfolia značky Canon tak uchování úžasných životních okamžiků bude hračkou.

Klepněte pro větší obrázek

S cílem zjednodušit vysoce kvalitní tisk v domácích podmínkách dostaly nové tiskárny do vínku řadu zcela nových vlastností a funkcí včetně chytrého uživatelského rozhraní, automatického oboustranného tisku, Wi-Fi konektivity nebo podpory připojení pomocí technologie Bluetooth s nízkou spotřebou (BLE, Bluetooth Low Energy). Díky stylovému kompaktnímu designu lze libovolnou z těchto tiskáren umístit do jakékoli místnosti tak, aby umožňovala snadný přístup všem členům domácnosti. Vysoká kvalita tisku ale není jedinou výhodou uváděných modelů – uživatelé mají k dispozici širokou škálu nových zábavných funkcí podporujících jejich kreativitu, od vkládání neviditelných zpráv do tištěných dokumentů až po tisk fotografií ve čtvercovém formátu přímo ze služby Instagram.

  • PIXMA TS5150 – praktický a cenově dostupný model, který přináší zcela novou úroveň uživatelské přívětivosti. Tato tiskárna je ideální pro tisk dokumentů v domácím prostředí a využívá technologii tiskové hlavy FINE.
  • PIXMA TS6150 – kompaktní a vysoce výkonná pětibarevná inkoustová tiskárna, která je velmi odolná a skvěle obslouží celou rodinu.
  • PIXMA TS8150 – tiskárna se stylovým designem a novým šestibarevným inkoustovým systémem.
  • PIXMA TS9150 – špičkový model pro tisk nádherných fotografií.

Snadné používání

Převedení důležitých okamžiků do podoby nádherných vytištěných fotografií v kvalitě profesionální laboratoře nemůže být jednodušší. Uživatelské rozhraní nových tiskáren je velmi snadné a intuitivní, a to i díky použitým displejům. Jejich úhlopříčka začíná na 6,35 cm (2,5 palcích) u modelu PIXMA TS5150, kde je displej doplněný tlačítky, a končí až na 12,7 cm (5 palcích) v případě tiskárny PIXMA TS9150, která se může pochlubit dotykovým LCD displejem. Díky chytrému uživatelskému rozhraní je naprosto jednoduché i nastavení bezdrátového připojení a stejně bezproblémové je také nastavování tiskových úloh včetně parametrů média. Uživatelé mají k dispozici i funkci automatického oboustranného tisku dokumentů, která zvyšuje produktivitu a šetří papír. A dvoucestný podavač nabízí současné vložení běžného papíru (do předního zásobníku) i fotografického média (do zadního zásobníku).

Dokonalejší konektivita a možnost okamžitého sdílení

Nové tiskárny disponují spolehlivou Wi-Fi konektivitou, díky které mohou uživatelé tisknout přímo ze svého chytrého telefonu nebo tabletu – stačí jim doslova pár sekund. Proces tisku je tak ještě rychlejší a mnohem flexibilnější. Nutnost využívat při tisku, kopírování a skenování osobní počítač eliminuje i aplikace Canon PRINT, která tak zajišťuje opravdu bezproblémové využívání bezdrátové konektivity včetně možnosti zobrazit náhled před vlastním vytištěním dokumentu nebo fotografie.

Klepněte pro větší obrázek

Ve spojení se službou PIXMA Cloud Link dovoluje aplikace Canon PRINT tisknout/ukládat dokumenty i fotografie přímo z/do prostředí sociálních sítí a oblíbených cloudových služeb, jako je například Google Drive. PIXMA Cloud Link je ideální i pro všechny fotografické nadšence a fanoušky služby Instagram, kteří chtějí mít kvalitní fyzickou podobu svých barvitých snímků přímo ze sociálních sítí (nebo do těchto kanálů ukládat skeny svých dokumentů). Nové tiskárny totiž podporují tradiční čtvercový formát služby Instagram a fotografie umožňují tisknout s okraji i bez okrajů. Jinými slovy, uživatelé mohou přímo v prostředí svých domovů získat fotografie v opravdu vysoké kvalitě.

Tiskárny PIXMA podporují službu AirPrint pro Apple iOS i Mopria pro Android a zařízení s operačním systémem Windows 10 Mobile. I s mobilním zařízením je tedy možné na nových modelech tisknout opravdu bez problémů a okamžitě. Nejnovější modely společnosti Canon si rozumí i s technologií Bluetooth s nízkou spotřebou, která umožňuje neustálé propojení mezi tiskárnou a chytrým zařízením. Majitelé zařízení s operačním systémem Android mohou tuto technologii využít pro snadnou aktivaci plnohodnotného Wi-Fi připojení, které jim umožní tisk dokumentů. Jakmile dojde ke spárování chytrého zařízení s tiskárnou pomocí Bluetooth, mohou uživatelé systémů iOS i Android přijímat prostřednictvím aplikace Canon PRINT informace o chybových stavech a využít nabízeného odkazu do webového manuálu. Technologie Bluetooth tak umožňuje i rychlé a snadné řešení problémů s tiskem.

Neomezená kreativita pro celou rodinu

Nová aplikace Canon Message in Prin dovoluje do tištěných fotografií vložit neviditelné zprávy, od textu přes animace a hudbu až po video. Příjemce fotografie může tyto zprávy pomocí nové aplikace dekódovat – stačí jen podržet iPhone nad vytištěnou fotkou. Sdílením zážitků a vzpomínek touto jedinečnou a personalizovanou formou Canon pomáhá s vyprávěním příběhů, které se za fotografiemi ukrývají.

Klepněte pro větší obrázek

Díky kompatibilitě s rodinnými službami a softwarem společnosti Canon včetně Creative Park, CREATIVE PARK PREMIUM, Easy Photo-Print+ a My Image Garden přináší tiskárny PIXMA zábavu celé rodině, podporují kreativní nápady a nabízí nové interaktivní způsoby sdílení snímků. Nejnovější tvůrčí možnosti zabaví děti po celé hodiny, ať již půjde o výrobu vlastních pohlednic nebo kalendářů či tisk fotografií do rodinných alb. Tvorba opravdu zajímavých výstupů je navíc nejjednodušší v historii – při přímém tisku z paměťové karty SD umožňuje PIXMA TS9150 aplikovat kreativní filtry přímo z dotykového displeje o šířce 12,7 cm (5 palců).

Nový a stylový desing

Tiskárny PIXMA se mohou pochlubit kompaktním designem, díky kterému skvěle zapadnou do jakékoli místnosti a neovlivní stávající podobu interiéru. Prvotřídní design modelu PIXMA TS9150 podtrhují kontrastní barvy a textury i emblém vyrytý na horní straně tiskárny – tedy prvky, které vyvolávají opravdu skvělé dojmy z kvalitního provedení.

Prvotřídní kvalita tisku

Tiskárny PIXMA TS6150, PIXMA TS8150 a PIXMA TS9150 využívají nové inkousty, které zajišťují nejvyšší možnou kvalitu domácího tisku, a to díky lepší reprodukci barev i odolnosti vůči vyblednutí. Uživatelé si navíc mohou vybírat ze třech variant inkoustových kazet – standardní, XL nebo XXL – podle toho, která bude nejvíce odpovídat jejich skutečným potřebám. Kazety XL a XXL ocení zejména uživatelé, kteří tisknou opravdu ve velkém: varianta XL nabízí ve srovnání se standardními kazetami dvojnásobnou výtěžnost, XXL pak dokonce trojnásobnou.

Tiskárny PIXMA TS8150 Series a PIXMA TS9150 využívají nový šestibarevný inkoustový systém, díky kterému jsou tištěné fotografie přirozenější a jasnější. Černý pigmentový inkoust zajišťuje vysokou ostrost tištěného textu a uživatelé určitě ocení i nový modrý fotografický inkoust, který snižuje zrnitost v jasných barvách od odstínů modré až bílé.

Při opětovném vyprávění důležitých rodinných příběhů je důležité, aby naplnilo vypravěčovo očekávání. A díky tiskárnám PIXMA si mohou být jistí, že fotografie jim v této snaze opravdu pomohou. Díky novým tiskárnám je kvalita výtisků vždy perfektní a plně odpovídající požadavkům celé rodiny, ať již jde o tisk domácích dokumentů nebo fotografií.

Další článek: Google pracuje na odlehčeném vyhledávači pro mobily s pomalým připojením


Určitě si přečtěte

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji