Canon uvádí dvě nové velkoformátové tiskárny

Canon uvádí dvě nové velkoformátové tiskárny

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představuje dva nové modely tiskáren řady imagePROGRAF se systémem osmi barev a dokončuje tak generační obnovu velkoformátových tiskových řešení určených pro trh grafických umění.

Nové tiskárny imagePROGRAF iPF6400S a iPF8400S nahrazují modely iPF6300S a iPF8300S. Obě uváděné novinky byly navržené s cílem umožnit velkoobjemový tisk a mj. umožňují výměnu zásobníku inkoustu během probíhajícího tisku. Model iPF6400S navíc podporuje využití velkokapacitního zásobníku inkoustu s objemem 300 ml, a to jako doplňku standardního zásobníku s objemem 130 ml. Tiskárny iPF6400S a iPF8400S jsou vybavené novým senzorem umožňujícím řízení hustoty barev známým z tiskárny iPF9400S uvedené v září loňského roku.

Jejich vlastnosti předurčují nové tiskárny k využití v řadě oblastí, od tisku návrhů přes produkční tisk až po fotografické a umělecké tisky. Zákazníci tak mohou využít jak vynikající kvality obrazu, tak i nepřetržitého tisku, a to napříč celou produktovou řadou velkoformátových tiskáren se systémem osmi barev.

Tiskárnu imagePROGRAF iPF6400S lze volitelně doplnit spektrálním fotometrem umožňujícím vysoce přesnou správu barevného podání výsledných tisků, zejména pak ve spojení s aplikací Colour Calibration Management Console (CCMC). Tato aplikace je nově podporována všemi modely řady imagePROGRAF se systémem osmi barev. Díky technologii Calibration Link mohou uživatelé kalibrovat barvy u všech svých tiskáren a výrazně si tak zjednodušit správu vlastností určujících barevné podání. Při využití spektrálního fotometru ve spojení s předními RIP řešeními třetích stran lze dosáhnout jak ověřování barev, tak i automatického vytváření barevných profilů.

Mezi další podporované funkce patří automatická kompenzace trysek, zasílání chybových hlášení elektronickou poštou či notifikace upozorňující na výměnu spotřebního materiálu. Díky automatizaci řady činností jsou uváděné tiskárny ideálními zařízeními pro produkční prostředí.

Oba uváděné modely jsou ve srovnání se svými předchůdci vybavené větším pevným diskem (250 GB místo 160 GB). Uživatelé tak mohou přímo do tiskárny uložit větší množství dokumentů a velmi jednoduše opakovat tiskové úlohy bez nutnosti opětovného přenosu tiskových dat z počítače.

Všechny velkoformátové tiskárny řady imagePROGRAF se systémem osmi barev jsou standardně dodávány se zásuvnými moduly pro profesionální grafický editor Photoshop i pro aplikaci PosterArtist Lite umožňující snadnou tvorbu plakátů. Tiskárny řady imagePROGRAF podporují také technologii přímého tisku i sdílení včetně prostředí cloudu a výrazně tak zjednodušují tiskové postupy.

Podpora přímého tisku a sdílení umožňuje pohodlný tisk bez nutnosti spuštění specializované aplikace a bez využití ovladače tiskárny. Jednoduše tak lze dosáhnout dalšího zvýšení produktivity, zejména díky koordinovanému tisku více souborů a podpoře dávkového tisku dokumentů ve formátech JPEG, TIFF a PDF.

„Cílem inovací u modelů iPF6400S a iPF8400S bylo především zvýšení kvality tiskového výstupu, produktivity i usnadnění tiskových procesů. Dlouhodobě nasloucháme tomu, co uživatelé od svých tiskáren očekávají a naše nejnovější vylepšení na tato přání reagují. Jsem velmi rád, že můžeme našim zákazníkům nabídnout dokonalejší a široce použitelné produkty," říká Jiří Jedlička, produktový specialista pro velkoformátová zařízení společnosti Canon CZ.

Nové tiskárny imagePROGRAF iPF6400S a iPF8400S budou v prodeji v průběhu září 2013.
 

Další článek: Setkání Windows User Group – září 2013

Témata článku: Vybavený model, Barvy do tiskárny canon, Systém výměny, Velkoformátové tiskárny, Notifikace, Tiskárny Canon, Cílové zařízení, R.I.P., Přímé sdílení, Využití, Snadná obnova, Console, Výsledný obraz, Profesionální počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 54

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X