Canon se umístil na přední příčce seznamu ekologicky smýšlejících společností

Canon se umístil na přední příčce seznamu ekologicky smýšlejících společností

Praha 3. července 2007. Společnost Canon Electronics Inc. se ocitla na vrcholu seznamu ekologicky smýšlejících společností. Organizace Clime Counts, která výsledky vyhodnocovala, sledovala 56 firem. Hodnocení probíhalo na základě 22 kritérií, jež se dotýkala čtyř kategorií: jak mnoho společnost hodnotila dopad svého působení na globální oteplování, jak mnoho usilovala o snížení tohoto vlivu, jak mnoho podporovala veřejné iniciativy usilující o toto snížení a zda společnost tyto informace zpřístupnila. Za velmi významné kritérium byl považován objem snížení emisí oxidu uhličitého a bylo možné za něj získat 56 bodů ze 100.

Dle výzkumu si jsou společnosti z oboru elektroniky/počítačů daleko více vědomy možných dopadů své výroby na klimatické změny než mediální a internetové firmy, neboť 6 z dvanácti sledovaných společností (elektronika/počítače) získalo více než 50 bodů. Kromě společnosti Canon to byly firmy International Business Machines Corp., Toshiba Corp., Motorola Inc., Hewlett-Packard Co. a Sony Corp.

Celá akce byla také zamýšlena jako podpora pro spotřebitele, kteří chtějí, aby jejich volba byla šetrná k životnímu prostředí. Na webových stránkách skupiny climatecounts.org mohou zájemci zjistit umístění jednotlivých společností a rozpis bodů.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Oxid uhličitý, Klimatická změna, Oxid

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší