Canon představuje pět nových tiskáren PIXMA

Značka Canon rozšiřuje svoji řadu jednoúčelových i multifunkčních tiskáren o pět nových modelů – PIXMA iP8750, iX6850, MX475, MX535 a iP2850. Obohacuje tak svoji produktovou řadu tiskáren pro domácí i kancelářské využití. Zároveň přichází se dvěma zcela novými modely, které nabízejí pokročilé tiskové funkce a umožňují tisk až do formátu A3+. Nové tiskárny PIXMA jsou vhodné pro všechny uživatele, kteří využijí široké možnosti tisku, včetně tvorby fotografií v kvalitě srovnatelné s fotolaboratoří a tisku obchodních dokumentů. 

Tiskárny Canon

PIXMA iP8750 pro fotografické nadšence – špičkový tisk až do formátu A3+

Nový přírůstek do rodiny tiskáren PIXMA, model iP8750, je ideálním zařízením pro fotografické nadšence, kteří chtějí posunout tisk fotografií na vyšší kvalitativní úroveň a v domácím prostředí vytvářet úchvatné snímky. Kvalitní tisk barevných a černobílých fotografií s hladkými přechody umožňuje systém se šesti inkousty, který zahrnuje i samostatný šedý inkoust.  Model iP8750 využívá kapičky inkoustu s minimálním objemem 1 pl a nabízí tiskové rozlišení až 9 600 dpi. Na výsledných fotografiích jsou tak výborně zobrazeny i nejmenší detaily. Nová tiskárna podporuje bezokrajový tisk fotografií až do formátu A3+. Uživatelé ocení rychlost tisku, která podle normy ISO ESAT dosahuje 14,5 stran za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran za minutu u barevných. Tisk fotografie formátu A3 navíc v průměru trvá pouhé dvě minuty. 

Tiskárna PIXMA iP8750 nabízí také WiFi rozhraní a plně podporuje technologie mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint. Tyto široké možnosti připojení výrazně usnadňují tisk z celé řady zařízení. Uživatelé mají k dispozici aplikaci Canon PIXMA Printing Solutions, s níž lze tisknout fotografie včetně nastavení rozměrů a typu materiálu přímo z chytrého telefonu nebo tabletu. Nový model iP8750 umožňuje přímý potisk CD/DVD a tisk etiket pro tyto disky, uživatelé si navíc mohou vybírat z řady připravených šablon.

PIXMA iX6850 – vysoce výkonný tisk pro domácí kancelář

Vysoce výkonná tiskárna PIXMA iX6850, která umožňuje tisk až do formátu A3+, nahrazuje předchozí model iX6550 a je ideálním zařízením pro tisk rozměrných tabulek, plakátů a fotografií. Díky podpoře bezdrátové i drátové konektivity vyhovuje požadavkům na síťová připojení v domácím i v kancelářském prostředí. Model iX6850 je navíc kompatibilní nejen s aplikací Canon PIXMA Printing Solutions, ale také s technologiemi mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint. Uživatelé tak mohou jednoduše tisknout přímo z mobilních zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony.

Nový model iX6850 snadno zvládá velké objemy tisku a vytváří mimořádně kvalitní výstupy s perfektní grafikou a nádhernými obrázky. Na špičkovém tisku v kvalitě plně srovnatelné s fotografickými laboratořemi se podílí systém s pěti inkousty, který využívá jak černý pigmentový inkoust, tak i barevné inkousty na bázi barviva. Tiskárna iX6850 je navíc velmi rychlá – podle normy ISO ESAT zvládá až 14,5 stran formátu A4 za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran formátu A4 za minutu u barevného tisku. Díky sadě profesionálních šablon Canon Solutions Templates mohou uživatelé velmi snadno vytvářet plakáty a obchodní dokumenty. Volitelně lze využít zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL s výtěžností až 1000 stran A4. Takto vysoký počet výrazně zvyšuje produktivitu práce a snižuje počet výměn zásobníku inkoustu.

PIXMA MX475 a PIXMA MX535 – zvýšení produktivity domácích kanceláří

Dvojice nových zařízení kategorie „vše v jednom“, PIXMA MX475 a PIXMA MX535, nabízí vysokou produktivitu a sofistikovaný software. Tyto modely umožňují nejen tisk, ale také kopírování, skenování a faxování. Vysokorychlostní automatický podavač dokumentů na 30 listů zajišťuje rychlé dávkové kopírování nebo skenování a výrazně tak zvyšuje kvalitu i efektivitu kancelářských procesů, např. v oblasti archivace dokumentů. Model MX535 navíc podporuje oboustranný tisk, kterým lze výrazně snížit spotřebu papíru.

Oba modely nabízejí široké možnosti síťového tisku, mj. podporují aplikaci Canon PIXMA Printing Solutions a technologie mobilního tisku Google Cloud Print i Apple AirPrint. Uživatelé tak mohou bezdrátově tisknout přímo z tabletů a chytrých telefonů, a to velmi jednoduše i bez ohledu na to, zda jsou právě v kanceláři nebo na cestách. Tiskárna MX535 umožňuje díky službě PIXMA Cloud Link tisknout pomocí chytrých zařízení fotografie a dokumenty z úložišť typu cloud, jako jsou například Evernote a Dropbox. Oba modely navíc podporují bezdrátový tisk i bez připojení tiskáren k síti – nabízejí totiž speciální režim přístupového bodu.

Tiskárny PIXMA MX475 a PIXMA MX535 rozšiřují produktovou řadu tiskáren pro malé firmy, která zahrnuje mimo jiné laserové tiskárny a multifunkční zařízení i-SENSYS.

PIXMA iP2850 – efektivní tisk v domácím prostředí

Společnost Canon uvádí i jednu novinku pro čistě domácí uživatele – efektivní a kompaktní jednoúčelovou tiskárnu PIXMA iP2850. Tento nový model nahrazuje současný typ iP2700 a stejně jako tato tiskárna je i PIXMA iP2850 speciálně určená pro každodenní použití. Elegantní a zejména pak kompaktní design ocení všichni domácí uživatelé a studenti. Tiskárna totiž na pracovním stole zabere jen minimum místa. PIXMA iP2850 umožňuje tisknout kvalitní dokumenty s ostrým textem i vysoce kvalitní fotografie v přirozených barvách, a to díky technologii FINE. Tato technologie spojuje výhody černého pigmentového tisku s výhodami barevných inkoustů, které jsou založené na speciálních barvivech.

Domácí uživatelé ocení i funkci automatického vypínání, která po nastavené době nečinnosti tiskárnu vypne a sníží tak spotřebu elektrické energie. Druhou částí této automatiky je funkce Auto Power On, která tiskárnu zapne ve chvíli, kdy uživatel začne tisknout. Výhodou je i podpora tichého režimu, který přispívá k téměř neslyšitelnému tisku.

Hospodárný a vysoce kvalitní tisk

Všech pět nových tiskáren PIXMA umožňuje využívat zásobníky velikosti XL, které jsou větší a nákladově výhodnější, než standardní inkoustové kazety. Uživatelé mohou díky těmto super velkým zásobníkům tisknout více stran za celkově nižší cenu. Model iX6850 navíc podporuje volitelný zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL, který umožňuje tisk až 1000 stran formátu A4 bez nutnosti výměny inkoustu. Ve srovnání se standardními ekvivalenty se finanční úspora se zásobníky velikosti XL a XXL pohybuje mezi 30 a 50 procenty.

Kreativita na stisk tlačítka

Všechny nové tiskárny PIXMA nabízejí aplikaci My Image Garden, která je vlajkovou lodí softwaru společnosti Canon. Tato jednokroková platforma spojuje veškerý software pro řadu Canon PIXMA do jednotného a snadno ovladatelného rozhraní. Aplikace zajišťuje přirozenou navigaci mezi tiskovými a skenovacími funkcemi.

Klíčové vlastnosti PIXMA iP2850:

 • Kompaktní tiskárna
 • Podpora zásobníků velikosti XL
 • Funkce automatického vypnutí a zapnutí
 • Tichý režim
 • Software My Image Garden

Klíčové vlastnosti PIXMA MX475:

 • Tisk, kopírování, skenování a faxování
 • Bezdrátová konektivita - WiFi
 • Automatický podavač dokumentů na 30 listů
 • Mobilní tisk a skenování
 • Podpora zásobníků velikosti XL
 • Podpora technologií Google Cloud Print a Apple AirPrint

Klíčové vlastnosti PIXMA MX535:

 • Tisk, kopírování, skenování a faxování
 • Bezdrátová konektivita - WiFi
 • Automatický podavač dokumentů na 30 listů
 • Oboustranný tisk
 • Podpora zásobníků velikosti XL
 • Mobilní tisk a skenování
 • Podpora technologií Google Cloud Print a Apple AirPrint

Klíčové vlastnosti PIXMA iX6850:

 • Kancelářská tiskárna pro formát až A3+
 • Pět samostatných zásobníků inkoustu
 • Bezdrátová a drátová konektivita – WiFi a Ethernet
 • Mobilní tisk
 • Podpora zásobníků velikosti XL a XXL

Klíčové vlastnosti PIXMA iP8750:

 • Fotografická tiskárna pro formát až A3+
 • Šest samostatných zásobníků inkoustu a vysoce kvalitní černobílý tisk
 • Bezdrátová konektivita - WiFi
 • Kvalita srovnatelná s fotografickou laboratoří
 • Podpora zásobníků velikosti XL a XXL
 • Přímý potisk disků CD/DVD
Další článek: 25 nejhorších hesel roku 2013: Adobe zamíchalo pořadím

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,