Canon představil žhavé novinky z jarní kolekce

Canon představil žhavé novinky z jarní kolekce

Zdokumentujte zážitky ze svých cest s maximální podrobností včetně informací GPS pomocí přístroje Canon PowerShot SX230 HS

Společnost Canon dnes uvádí na trh výkonný a stylový kompaktní fotoaparát Canon PowerShot SX230 HS, který uživatelům umožní produkovat kvalitní fotografie na cestách.Je vhodný jak pro dobrodruhy a světoběžníky, tak pro rodinu na dovolené. Canon PowerShot SX230 HS je vybaven přijímačem GPS, který umožňuje označování pořízených snímků geografickým souřadnicemi i průběžný záznam trasy, takže po návratu domů se můžete u počítače podívat, kudy přesně jste se pohybovali. Kromě toho obsahuje Canon PowerShot SX230 HS celou řadu dalších pokročilých technologií, díky kterým je opravdu ideálním fotoaparátem na cesty.

Kompaktní tělo, výkonný zoom

Elegantní a kompaktní Canon PowerShot SX230 HS je nabízen v modrém, růžovém a černém provedení. Navíc se snadno vejde do kapsy, takže je vynikajícím společníkem na cestách. Canon PowerShot SX230 HS dokáže zachytit panoramatické krajinky i vzdálené objekty křišťálověčistě díky širokoúhlému 28mm objektivu s 14násobným optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu. Obrazový snímačCMOS s rozlišením 12,1 Mpix se postará o to, že kouzlo každého místa na fotografii skutečně vynikne.

Canon PowerShot SX230 HS je rovněž vybaven režimem Canon Smart Auto. Ten automaticky rozpoznává 32 různých scén a podle toho aplikuje optimální nastavení tak, aby bylo za všech okolností dosaženo vynikajícího výsledku bez nutnosti ručního nastavování. Své zážitky z cest tak můžete zaznamenat mimořádně snadno.

Kvalitní snímky i v noci

Ať už fotografujete za dne, po cestě nebo chcete zachytit atmosféru nočního života ve městě, pořídíte díky řešení HS System s přístrojem Canon PowerShot SX230 HS vždy skvělé snímky bez ohledu na vnější podmínky.

HS System využívá těch nejpokročilejších technologií vyvinutých společností Canon k potlačení šumu a rozmazání, díky čemuž lze pořídit kvalitní fotografie i v noci. Své zážitky tak zachytíte kvalitně a s maximálním vykreslením detailů. HS Systém kombinuje snímač s vysokou citlivostí s výkonnou technologií zpracování obrazu. Výsledkem jsou ostré, čisté a přirozeně barevné snímky.

Canon PowerShot SX230 HS – klíčové vlastnosti a funkce:

 • Vynikající kvalita obrazu i za nízkého osvětlení díky systému HS System a snímači CMOS s rozlišením 12,1 megapixelů
 • Ultraširokoúhlý 28mm objektiv s 14násobným zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
 • Označování snímků GPS souřadnicemi a záznam trasy
 • Video v kvalitě Full HD (1080p) s optickým zoomem, stereofonním záznamem zvuku, dynamickým stabilizátorem obrazu a podporou HDMI
 • Kompaktní kovové tělo s širokým 7,5cm displejem PureColor II G LCD se zvýšenou odolností a jasem
 • Režim Smart Auto s detekcí 32 scén pro maximálně snadné fotografování
 • Zachyťte i rychlou akci díky režimům Vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst) a Velmi zpomaleného záběru videa (Super Slow Motion Movie)
 • Funkce Movie Digest zaznamená do videosouboru čtyři sekundy před pořízením každého statického snímku. Podpora formátu iFrame pro lepší střih v počítači
 • Režimy Ruční, Av a Tv pro maximální kontrolu nastavení a kreativní fotografování
 • Volitelné vodotěsné pouzdro do hloubky až 40 m


[i]Používání GPS může být v některých zemích omezeno. Vždy používejte GPS v souladu s místními zákony a předpisy včetně předpisů týkajících se používání elektroniky. 

Společnost Canon rozšiřuje řadu blesků EX Speedlite o dva nové modely – Speedlite 320EX a Speedlite 270EX II

Společnost Canon dnes oznámila uvedení dvou nových přírůstků do své přední řady blesků EX Speedlite, modelů Speedlite 320EX a Speedlite 270EX II. Tyto produkty jsou určené pro majitele digitálních zrcadlovek EOS, kteří chtějí dosáhnout poutavějších fotografií za využití tvůrčích osvětlovacích technik. Každý model se hodí k experimentování s různými osvětlovacími sestavami s podporou použití blesku mimo fotoaparát. Dovolují uživateli měnit nasvětlení objektu a dodat scéně atmosféru.

Oba modely jsou vhodné pro majitele nově uvedených digitálních zrcadlovek EOS 600D a EOS 1100D. Blesk Speedlite 270EX II nahrazuje produkt vstupní úrovněřady Speedlite Canon – Speedlite 270EX. Produkt Speedlite 320EX představuje kompaktní, všestranný a výkonný blesk pro uživatele fotoaparátů střední třídy, kteří chtějí mít větší kontrolu nad osvětlením scény. Nové modely jsou kompatibilní se systémem měření expozice blesku dle vzdálenosti Canon E-TTL II a lze je použít jak na fotoaparátu, tak jako podřízenou jednotku ovládanou samostatnou hlavní jednotkou nebo integrovaným vysílačem Speedlite (u fotoaparátů EOS 600D, EOS 60D a EOS 7D). Tyto blesky jsou ideálním produktem pro kreativnější domácí studiové fotografování a všeobecné použití. Dodají vašim portrétům a zátiším nový rozměr.

Blesk Speedlite 270EX II – světlo do kapsy

Model Speedlite 270EX II je kompaktní, vysoce výkonný blesk se směrným číslem 27 (m/ISO 100) a rychlým a tichým nabíjením mezi snímáním. Je ideálním řešením pro takové uživatele, kteří touží po malé, kapesní zábleskové jednotce. Nastavení blesku lze ručně ovládat přes nabídku fotoaparátu a fotografové mohou experimentovat s natáčením hlavy blesku pro expozici s odraženým bleskem a vytvářet různé efekty. Zoom hlava blesku zajistí účinné rozložení světla záblesku po celé scéně.

S bleskem Speedlite 270EX mohou fotografové volně zkoušet různé způsoby nasvětlování scény. Tento model se vyznačuje rozšířenými schopnostmi podřízené jednotky. Dovoluje kreativnější použití mimo patici fotoaparátu. Nová funkce vzdálené spouště také bezdrátově aktivuje spoušť závěrky u kompatibilních EOS digitálních zrcadlovek, což znamená, že uživatelé nemusejí po nastavení blesku znovu chodit k fotoaparátu. Stačí jim jen zkomponovat záběr, bezdrátově na fotoaparátu spustit dvousekundovou samospoušť a poté přemístit blesk na jiné místo scény. Snímek se pořídí ve chvíli, kdy fotoaparát odpálí současně blesk i spoušť závěrky.

Blesk Speedlite 320EX – všestrannost a výkonnost

Nový model Speedlite 320EX s přídavnou funkčností je ideální zábleskovou jednotkou pro amatéry i profesionály, kteří požadují sekundární blesk schopný osvítit scénu pro natáčení filmu. Blesk s LED diodami se vyznačuje směrným číslem 32 (m/ISO 100) a možností měnit šíři jeho záběru od 24 do 50 mm ručním vytažením či zasunutím hlavy blesku. Ta je mimo jiné i otočná, což vytváří podmínky pro flexibilní využití odraženého blesku a vytváření široké škály světelných efektů.

Jako podřízenou jednotku lze Speedlite 320EX ovládat pomocí hlavní jednotky přes jeden ze čtyř volitelných kanálů. Na výběr je i skupina blesků A, B nebo C pro korekci relativního výkonu blesku a výsledného světelného efektu. Model Speedlite 320EX je vybaven funkcí vzdálené spouště, která uživatelům dovoluje aktivovat spoušť fotoaparátu přímo od blesku.

Blesk Speedlite 320EX se jako první z produktůřady Canon Speedlite může pochlubit funkcí videolampy, která navazuje na funkci pořizování videozáznamu u EOS fotoaparátů. Dovoluje nasvítit špatně osvětlenou scénu po celou dobu snímání HD videa. Při použití blesku Speedlite 320EX s novými produkty EOS 1100D a EOS 600D se aktivuje režim Auto Light (automatické osvětlení), který při přepnutí fotoaparátu do režimu Movie (film) LED diodové světlo blesku automaticky zapíná a vypíná dle světelných podmínek na scéně.

Hlavní charakteristiky modelu Speedlite 270EX II

 • Lehké kompaktní provedení
 • Směrné číslo 27 (m, ISO100)
 • Možnost natáčení hlavy blesku pro odražený blesk
 • Funkce bezdrátové podřízené jednotky pro použití blesku mimo fotoaparát
 • Aktivace spouště EOS fotoaparátu pomocí tlačítka vzdálené spouště
 • Variabilní úhel pokrytí
 • Rychlé a tiché nabíjení blesku

Hlavní charakteristiky modelu Speedlite 320EX II

 • ·Směrné číslo 32 (m, ISO100)
 • Lehké kompaktní provedení
 • Otočná a výklopná hlava blesku pro odražený blesk s nastavením zoomu od 24 do 50 mm
 • Integrované LED diodové světlo pro nasvícení videozáznamu
 • Funkce bezdrátové podřízené jednotky pro použití TTL blesku mimo fotoaparát
 • Tlačítko pro vzdálenou spoušť fotoaparátu
 • Rychlé a tiché nabíjení blesku

 

Další článek: MySpace je na prodej, políčeno na něj má 50 zájemců

Témata článku: Atmosféra, EOS, Kompaktní digitální fotoaparáty, Studiové blesky, Studiová světla, Canon, Nabíjení, Blesky, Nové auto, Výkonný model, Nová cesta, Natáčení videí, Auto GPS, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Canon EOS, Canon Powershot, Cesta, Hlavní funkce, Nová fotografie, Movie, Zoom, Pou, Digitální fotoaparáty canon, Rychlé nabíjení, Objektivy canon, Fotoaparáty na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky