Canon představil řadu novinek z oblasti velkoformátového tisku

Canon představil řadu novinek z oblasti velkoformátového tisku

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představila na jedné z nejvýznamnějších světových polygrafických akcí, veletrhu Drupa, probíhajícím v německém Düsseldorfu (29. 5. – 11. 6. 2008), velké množství novinek z oblasti velkoformátového tisku.

Segment velkoformátových tiskáren pro CAD a GIS aplikace obohacuje Canon o dvě novinky – produkční velkoformátové tiskárny imagePROGRAF iPF810 a iPF820 o šíři tisku 44“ – 1118 mm. Vysoká rychlost tisku (24 s/A1, 47 s/A0 při rozlišení 1200 Dpi) přesahuje 60m2/h. Pro vizualizace, renderované plochy a fotografický tisk na kvalitních materiálech jsou používány CMYK inkousty, zajišťující vysokou kvalitu obrazu bez viditelného tiskového rastru. Velkokapacitní zásobníky, unikátní podavače a systém 30-ti uživatelských schránek pro průběžné odesílání dat – to jsou další hlavní přednosti a charakteristiky iPF810 a iPF820.

Evropská asociace digitálního tisku (EDP) poctila velkoformátovou tiskárnu Canonu –imagePROGRAF iPF6100 – cenou za Nejlepší tiskové zařízení roku 2008. Zároveň s tím byly tiskárnám imagePROGRAF iPF5100 a imagePROGRAF iPF6100 uděleny vysoce uznávané certifikáty FOGRA za jejich špičkové vlastnosti a tiskařské kvality. Ocenění je výsledkem dlouhodobé spolupráce Canonu se společností EFI, jehož systém EFI Colorproof XF RIP obě tiskárny používají.

Canon zároveň zveřejnil nové softwarové řešení „Software Imaging’s XPS technology” určené všem velkoformátovým tiskárnám, které tisknou z AutoCAD a AutoDesk aplikací.

Program zajišťuje rychlé a perfektní výstupy technického kreslení, dokonalou přesnost a špičkové podání barev.

Váš názor | IDOS: vyzkoušejte zcela nové jízdní řády

Témata článku: Software, Tiskárny Canon, CMYK, Tiskárny v akci, R.I.P., Velkoformátové tiskárny, Dokonalá vizualizace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší