Canon podporuje výstavu 92 velkoformátových fotografií

Canon podporuje výstavu 92 velkoformátových fotografií

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, podporuje dnes zahájenou výstavu 92 velkoformátových fotografií (o rozměrech 120 x 180 cm ) francouzského fotografa Yanna Arthuse Bertranda. V projektu pojmenovaném ALIVE budou moci návštěvníci Prahy zhlédnout kolekci působivých snímků zvířat, ukazujících unikátní symbiózu člověka a přírody. Výraznou součástí projektu jsou doplňkové komentáře edukativního a poznávacího charakteru. Výstava nabízí nejen estetický zážitek, ale je zároveň poučná pro děti a mládež. Expozice je volným pokračováním úspěšných výstav, které bylo možno vidět v roce 2006 Praze na Kampě a loni v Plzni.

Projekt ALIVE nás zaujal především důrazem na ekologii, který harmonicky doplňuje aktivity společnosti Canon právě při ochraně přírody,“ uvedla Radka Palánová, CBS & Corporate Marketing and Communication Manager. „Canon je například tradičním partnerem všech čtyř českých národních parků a podporuje i další environmentální aktivity.“

Výstava, jejíž kurátorkou je Olga Menzelová-Kelymanová, bude trvat do října 2008. Během jejího trvání bude společnost Canon organizovat dětské dny s možností vyzkoušet si techniku Canon a okamžitého tisku pořízených fotografií.

O Yann Arthus Bertrandovi

Francouzský fotograf Yann Arthus Bertrand se narodil 13. března 1946 a vždy se velice zajímal o přírodu. Krásu světa viděného shora z horkovzdušného balónu poznal v Keni, kde se svou ženou připravoval reportáž o lvech. V roce 1991 založil agenturu Altitude, která se stala bankou leteckých fotografií, jedinou svého druhu. Jsou v ní nashromážděny snímky ze všech koutů naší planety. Ve světě je Yann Arthus Bertrand vysoce uznávaným odborníkem na leteckou fotografii a vydal již mnoho publikací. V roce 1995 začal realizovat svou rozsáhlou výpověď o stavu světa. Důraz klade na zachycení a zprostředkování informací o ekologických aspektech našeho působení na přírodu. Důležitou součástí jeho projektů je vzdělávací aspekt srozumitelný všem bez ohledu na hranice států, rozdílnost jazyků či úroveň vzdělání.

Váš názor | Google přeskočí zdlouhavé intro a ušetří čas

Témata článku: Národní park, Důležitá součást, Alive, Olga, Krása, Letecký snímek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší