Canon opět jedničkou na trhu multifunkčních zařízení v západní Evropě

Canon opět jedničkou na trhu multifunkčních zařízení v západní Evropě

Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, si podle nezávislé studie analytické společnosti InfoSource s náskokem udržel v Evropě pozici jedničky mezi výrobci černobílých a barevných multifunkčních zařízení. Canon nadále zůstává v čele trhu s 16,3% podílem.

„Pro Canon je značným úspěchem udržet a potvrdit svou vedoucí pozici v prodeji černobílých i barevných multifunkčních zařízení.,“ uvádí Irena Novotná, marketingová manažerka společnosti Canon CZ. „Tento průzkum dokazuje, žedíky cenově dostupným a přitom vysoce kvalitním strojům je Canon nejlepší volbou pro podniky.”

Studie zároveň uvádí Canon na prvním místě v segmentu černobílých zařízení s 16,1% podílem na trhu a díky 23% růstu tržeb od roku 2006 zůstává i špičkou v segmentu barevných multifunkčních zařízení s 16,7% podílem. Canon i zásluhou výborných obchodních výsledků v roce 2007 vyhrává suverénně v obou kategoriích. Těch dosáhl prodejem stroje iRC2880i, vlajkové lodě mezi multifunkcemi, která je nejen nejlépe prodávaným zařízením v barevném segmentu, ale také nejlépe prodávanou multifunkcí vůbec. Jen v roce 2007 se iRC2880i prodalo víc než 29 000 kusů.

Studie také zdůraznila sílu produktového portfolia společnosti Canon, což dokumentují zejména čtyři zařízení, které se nachází mezi deseti nejprodávanějšími multifunkčními zařízeními na trhu – iRC2880i, iR2016, iR1022IF a iR1022A. Canon se také chlubí čtyřmi produkty mezi deseti nejprodávanějšími produkty v segmentu černobílých zařízení.

Canon postupně plní své předsevzetí o rozvoji a inovaci a posiluje portfolio multifunkčních zařízení, které jsou na trhu nejúspěšnější.

Canon se hrdě hlásí ke své dlouholeté pozici vedoucí značky v západní Evropě. Od roku 1995 každoročně upevňuje svou pozici lídra v kategorii prodeje černobílých zařízení. Stejnou pozici si udržuje v segmentu barevných strojů, kde vyhrál jedenáctkrát za posledních 13 let.

Irena Novotná pokračuje: „Naplňujeme naše předsevzetí pokračovat ve vývoji a výzkumu a na trh přinášíme další inovace. Nezávislý výzkum ukazuje, že naše široké portfolio uspokojuje potřeby i v podnikatelském segmentu. Canon je nadále jedničkou v sektoru multifunkčních zařízení od černobílých zařízení až po ty barevné.”

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937 a téměř 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon letos zároveň oslaví padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adresewww.canon-europe.com.

Témata článku: Canon, Europe, Portfolio, Segment, Multifunkční zařízení, Jednička, Zařízení, Pozice

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí