Canon investuje do posílení výroby objektivů

Canon investuje do posílení výroby objektivů

Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámil plány na vybudování nových výrobních kapacit na Tchaj-wanu s cílem rozšířit výrobu výměnných objektivů systému EF pro jednooké zrcadlovky.

V současnosti Canon vyrábí objektivy řady EF ve čtyřech závodech na světě: v Canon Inc. Utsunomiya Plant v Japonsku, v Oita Canon Inc. rovněž v Japonsku; v Canon Inc. na Tchaj-wanua v Canon Opto Sdn. Bhd. V Malajsii.

Neustálý růst trhu jednookých zrcadlovek vyvolává rychle rostoucí poptávku po výměnných objektivech a zvyšuje tlak na rozšíření výroby objektivů EF. Jako odpověď na tyto požadavky se Canon rozhodl investovat přibližně 2 miliardy jenů (cca 330 milionů Kč) do rozšíření stávajícího závodu na výrobu EF objektivů na Tchaj-wanu, založeného v roce 1970 a zaměstnávajícího přibližně 2400 pracovníků. Výhodou rozšíření současné továrny je okamžité využití dlouholetých zkušeností s výrobou objektivů Canon EF.

Tchaj-wanská továrna se rozšíří o 13.744 m2 na celkových 59.276 m2. Zahájení výstavby je plánováno na září 2008, spuštění výroby v nových prostorách pak na červenec 2009.

Témata článku: Canon, Objektivy, Objektivy canon, Celková kapacita, Rozšíření, Výroba, Využitá kapacita, Celkový obraz

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?