Canon inovuje řady PIXMA a CanoScan, umožňuje tisk pomocí NFC

Canon inovuje řady PIXMA a CanoScan, umožňuje tisk pomocí NFC

Značka Canon rozšiřuje svoji produktovou řadu domácích tiskáren o čtyři nové multifunkční inkoustové tiskárny – modely PIXMA MG2950, MG5650, MG6650 a MG7550 – a o novou přenosnou tiskárnu PIXMA iP110. Tiskárny se mohou pochlubit širokou konektivitou i řadou nových funkcí, které vylepšují spolupráci mezi připojenými zařízeními a zlepšují tak pohodlí uživatelů od snadného přístupu k fotografiím a dokumentům uloženým v cloudu až po tisk pomocí technologie NFC (komunikace na krátkou vzdálenost). Nové modely jednoznačně potvrzují vedoucí postavení řady PIXMA v oblasti tiskových inovací. Společnost Canon také rozšířila svoji řadu CanoScan o dva nové skenery – LiDE 120 a LiDE 220. Oba nové modely jsou spolehlivá zařízení s vysokým optickým rozlišením a podporou skenování do prostředí cloudu.

Klepněte pro větší obrázek

Nové způsoby připojení a tisku

Důležitou inovací nových zařízení z produktové řady PIXMA je integrace technologie NFC. Díky ní je tak tisk z připojených chytrých zařízení velmi jednoduchý. Uživatelé těchto zařízení, která jsou kompatibilní s technologií NFC, mohou pomocí PIXMA Touch & Print tisknout a skenovat prostým přiložením svého přístroje na tiskárnu s NFC.

Společnost Canon také zdokonalila svůj software PIXMA Cloud Link. Nová verze umožňuje výrazně lepší přístup k fotografiím a dokumentům uloženým v cloudu. Uživatelé mohou k těmto datům přistupovat prostřednictvím aplikace PIXMA Printing Solutions i pomocí obrazovky kompatibilní tiskárny. Software PIXMA Cloud Link nově umožňuje přístup do úložišť Google Drive i OneDrive a rozšiřuje tak rodinu již podporovaných služeb, kam patří například Facebook, Evernote, DropBox či Twitter. Uživatelé tiskáren PIXMA MG5650, MG6650 a MG7550 mohou skenovat ve formátu JPG a PDF přímo do cloudových služeb včetně DropBox či Google Drive. To vše opět prostřednictvím obrazovky tiskárny nebo díky aplikaci PIXMA Printing Solutions přímo z chytrých telefonů a tabletů.

Společnost Canon navíc v případě modelů PIXMA MG5650, MG6650 a MG7550 umožňuje také skenování přímo do e-mailu. Naskenované dokumenty i obrázky lze odeslat jako přílohu e-mailu přímo z tiskárny a šetřit tak svůj čas.

Možnosti tisku z tabletů zdokonaluje i další vylepšení aplikace PIXMA Printing Solutions, kterou je podpora nové služby Easy Photo Print+, s níž je možné z tabletu editovat a snadno tisknout fotografie uložené na zařízení nebo v cloudu. Množství šablon navíc umožňuje, aby uživatelé pracovali se svými fotografiemi tvůrčím způsobem a vytvářeli si tak vlastní pohlednice, kalendáře a koláže.

PIXMA MG7550 – chytrá a výkonná tiskárna

Nová PIXMA MG7550 nahrazuje současný model MG7150 a je špičkovou fotografickou tiskárnou se šesti inkousty, s dotykovou obrazovou s úhlopříčkou 8,8 cm a s displejem dotykového panelu. Jedinečná technologie Canon Intelligent Touch System spolu s bezdrátovou konektivitou a podporou Ethernetu umožňuje plnohodnotné využití cloudových služeb i tisku/skenování pomocí NFC – vše z prostředí chytrých zařízení.

Díky systému se šesti inkousty, který využívá pigmentovou černou, černou na bázi barviva, purpurovou, azurovou, žlutou a šedou barvu, umožňuje model PIXMA MG7550 vytvářet tisky s hladkými přechody, a to i při černobílém tisku. Uživatelé této tiskárny mohou pouhým stiskem tlačítka získat bezokrajové výstupy v kvalitě srovnatelné s profesionálními fotografickými laboratořemi. Model PIXMA MG7550 je díky vysoké kvalitě barevného tisku a rozlišení 9 600 dpi ideální tiskárnou pro všechny, kteří potřebují výstupy v profesionální kvalitě a vyžadují kompaktní design.

Modely MG6650 a MG5650 – vysoký výkon pro domácí tisk

Modely MG6650 a MG5650 nahrazují tiskárny PIXMA MG6450 a MG5550 a využívají systém s pěti samostatnými zásobníky inkoustu. Nové tiskárny jsou ideální pro uživatele, kteří potřebují v domácím prostředí a ve vysoké kvalitě tisknout nejrůznější dokumenty i fotografie. Díky technologii Wi-Fi podporují oba modely řadu bezdrátových tiskových funkcí – od kompatibility s aplikací PIXMA Printing Solutions pro zařízení s operačními systémy iOS a Android až po tisk z fotoaparátů s Wi-Fi. Novinky podporují i služby Apple AirPrint a Google Cloud Print.

Tiskárna PIXMA MG6650 se může pochlubit dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7,5 cm a model MG5650 displejem LCD (TFT) s úhlopříčkou 6,2 cm. V obou případech jsou zobrazovací jednotky přímou součástí tiskárny a umožňují přístup ke všem nabídkám a funkcím. Uživatelé tak mohou velmi jednoduše tisknout a skenovat přímo z tiskárny. Model PIXMA MG6650 podporuje i komunikaci s chytrými telefony a tablety pomocí NFC.

PIXMA MG2950 – připojení za všech okolností

Model PIXMA MG2950 se může vedle tisku, skenování a kopírování pochlubit kompaktním provedením a Wi-Fi konektivitou při udržení konkurenceschopné ceny tiskárny. Tato novinka je ideální pro domácí použití a podporuje přímé připojení, tisk a skenování prostřednictvím řady připojitelných zařízení. Díky software PIXMA Cloud Link dokonce nechybí ani možnost tisknout z prostředí cloudu. Tiskárna MG2950 může pracovat i v režimu přístupového bodu a nabídnout tak přímé připojení s bezdrátovými zařízeními bez potřeby internetové konektivity.

PIXMA iP110 – tisk na cestách

Štíhlá a lehká přenosná tiskárna PIXMA iP110 se může pochlubit kvalitními tiskovými výstupy od jasně čitelných a ostrých dokumentů až po zářivé fotografie. Nahrazuje současný model iP100 a přichází s řadou nových možností připojení včetně podpory Wi-Fi a cloudového tisku. Tiskárna PIXMA iP110 je kompatibilní se službami Google Cloud Print a Apple Air Print a podporuje také aplikaci PIXMA Printing Solutions.

Model PIXMA iP110 tiskne v rozlišení až 9 600 dpi, a to rychlostí 5,8 obrázků v případě barevného tisku a 9,0 obrázků za minutu v případě černobílého tisku. Bezokrajovou fotografii o rozměrech 10 x 15 cm vytiskne tato tiskárna přibližně za 51 sekund. 

CanoScan LiDE 120 a LiDE 220 – vysoce kvalitní skenování

Spolu s novinkami v tiskárnách PIXMA oznámila společnost Canon také rozšíření své produktové řady CanoScan o dva nové skenery – LiDE 120 a LiDE 220. Stylový model CanoScan LiDE 120, nahrazující model LiDE 110, může díky snímači CIS skenovat v rozlišení 2 400 x 4 800 dpi a pořídit tak elektronickou kopii stránky formátu A4 během 16 sekund (údaj platí pro rozlišení 300 dpi).

Skener CanoScan LiDE 220 nahrazuje model LiDE 210 a může se pochlubit rozšířením o páté EZ tlačítko, pomocí kterého mohou uživatelé naskenovat vícestránkový dokument do formátu PDF bez nutnosti návratu ke svému PC. Model LiDE 220 navíc díky elegantnímu stojanu, který umožňuje používání skeneru ve svislé poloze, šetří místo na pracovním stole. Snímač CIS podporuje skenování v rozlišení 4 800 x 4 800 dpi a kopii stránky formátu A4 tak mohou uživatelé získat během 10 sekund (údaj platí pro rozlišení 300 dpi).

Oba nové skenery jsou napájené z portu USB a mohou se pochlubit i širokou softwarovou výbavou včetně funkcí Auto Document Fix a Auto Photo Fix II. Snadno použitelné rozhraní zahrnuje tlačítko Auto Scan, díky kterému je skenování opravdu velmi jednoduché. Navíc oba modely umožňují skenování do cloudu, a to prostřednictvím osobního počítače.

Dostupnost

  • Tiskárny PIXMA MG6650, MG5650 a MG2950 a skenery CanoScan LiDE 120 a LiDE 220 budou v prodeji v průběhu září 2014
  • Tiskárny PIXMA MG7550 a iP110 budou v prodeji v průběhu října 2014
Další článek: Antelli: Česká obdoba Siri a Google Now má úspěch

Témata článku: Model, Inkoustové tiskárny canon, Žluté tlačítko, Fixy, Barvy do tiskárny canon, Android Auto, Model S, Multifunkční tiskárny canon, Nový model, Tiskárny Canon Pixma, Nová fotografie, Nová řada, Dotyková obrazovka, Nové zařízení, Nové auto, Lid, Ideální případ, Chytrý model, Tiskárny Canon, Lcd do auta, Canon Pixma, Print, Počítače profesionální na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky