Candy Plus si zvolila pro výrobu cukrovinek řešení od Minervy v čele se systémem QAD

Praha, 15. ledna 2007. Candy Plus založená v roce 2000 se věnuje produkci želatinových a pektinových cukrovinek, lízátek, cukrovinek z lékořice, dropsů, tyčinek a bonbónů polévaných kakaovou polevou. Společnost vyváží zboží do celého světa, nevíce produkce však končí na evropském trhu. Candy Plus získala v roce 2004 areál bývalé továrny Maryša, která se nachází v obci Rohatec nedaleko Hodonína. Vedení společnosti zde sjednotilo výrobu z Maďarska a z Liberce.
Candy Plus si zvolila pro výrobu cukrovinek řešení od Minervy v čele se systémem QAD

Pro výběr nového systému vedlo společnost Candy Plus několik důvodů. Hlavním důvodem byl neintegrovaný informační systém, což přinášelo problémy a navíc chyběla podpora dodavatele. Vedení společnosti stanovilo klíčová kritéria pro výběr nového informačního systému a jeho dodavatele. Společnost hledala systém, který by byl vhodný pro tento typ podniku, schopnost dodavatele naimplementovat systém v relativně krátké době, nízké náklady na vlastnictví a silného a stabilního dodavatele. Nový systém měl být především integrovaný a popisující všechny procesy společnosti s důrazem na možnosti dalšího růstu a rozvoje.  
Ve finálovém kole výběrového řízení se setkaly informační systémy, které jsou na špičce trhu IT:  QAD, SAP a Oracle. Po zhodnocení stupně naplnění všech kritérií, která byla stanovena, se společnost rozhodla pro systém QAD (MFG/PRO) a dodavatele Minervu Českou republiku. Rozhodnutí podpořilo především oborově zaměřené řešení, silné reference Minervy ČR v potravinářství a přístup a  zkušenosti konzultantů Minervy.

V současné době Minerva ČR implementuje systém, který bude využívat 30 licencovaných uživatelů v oblastech financí, výroby, distribuce a řízení lidských zdrojů.

Váš názor Další článek: Microsoft záplatuje nadvakrát, snad už úspěšně

Témata článku: Candy, Minerva, Krátká doba, Dodavatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší