CAD Fórum společnosti XANADU poskytuje uživatelům užitečné rady již desátým rokem

CAD Fórum společnosti XANADU poskytuje uživatelům užitečné rady již desátým rokem

Praha, Pardubice, České Budějovice, 1. srpna – Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, dále rozšiřuje oblíbený portál CADforum.cz – nejnověji o názorné videosekvence či katalog bloků ke stažení v angličtině. Platforma pro vzájemnou výměnu rad, tipů a triků, CAD modelů a užitečných nástrojů zároveň dosáhla hned na několik milníků. Nejkulatějším z nich je zodpovězení více jak 10 milionů dotazů.

Idea efektivní komunikace s uživateli řešení firmy Autodesk se zrodila již před více jak deseti lety. V březnu 1997 byla nejprve zahájena pravidelná e-mailová konference, o tři roky později pak i web plný zajímavých tipů a triků. Za dobu existence bylo zodpovězeno úctyhodných 10 milionů dotazů a diskuse dnes zahrnuje 40 tisíc příspěvků.

Již od prvopočátků si služba získala patřičnou pozornost mezi uživateli CAD řešení z nejrůznějších oborů působnosti. K dnešnímu dni se jen počet registrovaných členů vyšplhal ke 4 tisícům. Roste také počet tipů a triků, přesahující rovněž 4 tisíce. Pro snazší hledání v takto velkém počtu si návštěvníci mohou vyhledat konkrétní radu hned pomocí několika kategorií (filtrů), popř. s využitím tzv. fulltextového vyhledávání.

Velký zájem vedl před časem k postupné lokalizaci obsahu stránek do angličtiny a němčiny. Zejména anglická sekce je hojně navštěvována nejen uživateli z Evropy, ale také ze zámoří. Právě pro anglicky mluvící uživatele byla nově přidána anglická verze sekce Katalogu CAD bloků.
Že je o výměnu takto připravených bloků mezi uživateli u nás i ve světě velký zájem, svědčí další dosažený milník – 250 tisíc stažených bloků od startu služby v rámci portálu CAD Fórum. Katalog bloků zahrnuje aktuálně 1370 modelů a symbolů pro CAD aplikace, nejvíce je zájem o sekci Architektura. Bloky jsou ke stažení zdarma ve formátech DWG (AutoCAD), RFA (Revit) a IPT (Inventor).

„Již od počátků založení původní diskusní skupiny před více jak deseti lety nás těšil velký zájem českých uživatelů, který trvá doposud. Právě zájem a kladné reakce uživatelů jsou hlavním motorem pro další rozšiřování služeb portálu CADforum.cz,“ dodává Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU. „CAD Fórum má i do budoucna pevnou pozici v naší strategii široké nabídky služeb zákazníkům. Již nyní chystáme další novinky a předpokládáme další růst zájmu o obsah české i cizojazyčné části portálu.“

Zastavme se krátce u dalších dvou novinek. První je série ukázkových videosekvencí, které názorně představují možnosti stavařských aplikací Revit Architecture a AutoCAD Civil 3D. Tyto videosekvence doplňují řadu stávajících výukových materiálů v sekci Tipy a triky.

Druhou zajímavou novinkou je podpora akademického projektu GGmenu. Jde o nadstavbu pro AutoCAD, která byla autorem vytvořena pro usnadnění projektantské práce. Více informací lze nalézt v sekci Download – CAD Standardy, kde si lze GGmenu zdarma stáhnout.

Témata článku: Idea, Tisíc uživatelů, Užitečný filtr, Trik, Velká série, Ideo, Zajímavý milník, Xanadu, Zajímavý obsah, Plná pozornost, Připravená strategie, Velký počet, Blok

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji