CA při vývoji softwarových produktů pro správu mobilních zařízení využije technologii společnosti Funambol

Praha, 16.ledna 2006 – Společnost Funambol, která se zabývá vývojem mobilního open source softwaru, oznámila, že si společnost CA, jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu informačních technologií, licencovala její server mobilních aplikací k použití v produktech pro správu zařízení smartphone v podnicích.
CA při vývoji softwarových produktů pro správu mobilních zařízení využije technologii společnosti Funambol

Společnost CA na své nedávné konferenci CA World představila nové technologie pro správu tzv. chytrých telefonů (smart phones), na jejichž vývoji pracuje. „Podniková oddělení IT vědí, že si musí lépe poradit se správou a zabezpečením chytrých telefonů, aby maximalizovaly produktivitu mobilních pracovníků,“ řekl Marc Camm, viceprezident společnosti CA pro řešení smartphone.

„CA pomocí standardizovaného serveru mobilních aplikací společnosti Funambol umožní zákazníkům spravovat a zabezpečovat chytré telefony podobným způsobem jako ostatní podnikové prostředky. Dosáhnou tak jednoduššího provozu a budou mít zajištěnu konzistentní implementaci správy všech podnikových systémů.“

Mobilní e-mail se ve společnostech prosazuje čím dál víc, což zároveň vede k rostoucímu používání sofistikovaných a rozmanitých mobilních přístrojů. Ovšem rozmanitost typů mobilních zařízení značně komplikuje jejich správu. Správci systémů potřebují být schopni vzdáleně monitorovat, konfigurovat a spravovat mobilní přístroje a pro zajištění těchto důležitých funkcí využívají nové standardy organizace Open Mobile Alliance (OMA). Open source mobilní aplikační server společnosti Funambol představuje implementaci standardu OMA Device Management (všeobecně známého pod označením SyncML), jež vytváří kompatibilní prostředí pro správu mobilních telefonů bez ohledu na jejich výrobce.

„Rozmanitost mobilních přístrojů zvýšila složitost správy velkého počtu zařízení používaných v podnicích,“ řekl Fabrizio Capobianco, generální ředitel společnosti Funambol. „Náš mobilní open source software zjednodušuje správu zařízení tím, že umožňuje zákazníkům vytvořit centrální, standardizované a kompatibilní prostředí pro zařízení a podnikové sítě.“

O společnosti Funambol
Společnost Funambol je tvůrcem open source serveru mobilních aplikací Sync4j. Jedná se o standardizované řešení pro vývoj a poskytování softwaru a pro správu různých bezdrátových služeb: synchronizace dat, správy vzdálených zařízení a poskytování aplikací. Funambol poskytuje zákazníkům komerční licence na Sync4j, podporu a vývoj řešení přizpůsobených rozmanitým potřebám v oblasti mobility. Sync4j podporuje standardy Open Mobile Alliance Data Synchronization a Device Management (OMA DS/DM), známé také pod označením SyncML. Společnost Funambol má ústředí v Redwood City v Kalifornii a vývojové centrum a obchodní zastoupení v Itálii. Další informace získáte na e-mailu info@funambol.com nebo na webových serverech http://www.funambol.com a http://www.sync4j.com.

O společnosti CA
Společnost CA (NYSE: CA), jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu informačních technologií (IT), sjednocuje a zjednodušuje správu podnikových informačních systémů. Společnost byla založena v roce 1976, má ústředí v Islandii ve státě New York a slouží zákazníkům ve více než 140 zemích. Další informace najdete na http://www.ca.com.
V České republice využívá řešení CA přes 90 podniků včetně např. mobilního operátora T-Mobile a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Svou pražskou pobočku otevřela společnost CA v roce 1998 a zaměstnává 20 místních a regionálních pracovníků. V Praze také sídlí vývojové pracoviště CA Mainframe Center of Excellence, které v následujících letech zaměstná více než 200 vývojářů řešení pro prostředí počítačové platformy mainframe. Další informace najdete na http://ca.com/cz.

Témata článku: Software, Open source, Alliance, Device, DM, Dm software, Chytré mobilní telefony, T mobile mobilní telefony, Známá společnost, Chytrý telefon, Nedávná konference, Známý systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?