CA kupuje společnost Niku

Praha, 14.cervna 2005 - Společnosti Computer Associates International, Inc. (NYSE:CA), jeden z největších dodavatelů řídícího softwaru na světě, a společnost Niku (NASDAQ:NIKU), přední poskytovatel řešení řízení a kontroly informačních technologií, oznámily podepsání definitivní dohody, na jejímž základě CA koupí Niku v hotovostní transakci za 21 dolarů na akcii, celkem zhruba za 350 miliónů dolarů.
CA kupuje společnost Niku

"Integrace společnosti Niku nám umožní uvést na trh nejširší a nejkomplexnější řešení řízení IT a správy služeb, která pomohou zákazníkům důsledně sladit provoz IT s podnikáním," řekl prezident a generální ředitel CA John Swainson. "Řízení IT je hlavní prioritou manažerů IT, kteří požadují, aby jejich investice do IT přispívaly k růstu, produktivitě a ziskovosti jejich organizací. Těšíme se na to, až ve spolupráci s týmem firmy Niku využijeme naše dosavadní přednosti v oblasti správy systémů a prodeje a rozšíříme naši nabídku o produkty pro optimalizaci podnikových služeb. Ty by se měly stát jedním z našich nejrychleji rostoucích obchodních segmentů."

Akvizicí společnosti Niku, jejíž tržby vzrostly v posledním fiskálním roce o 45 procent, získává CA důležité řešení řízení IT, které zákazníci požadují, v tržním segmentu, jenž roste rychleji než softwarový průmysl jako celek. Tato řešení budou integrována s technologiemi CA Unicenter, která představují objem 1,5 miliardy dolarů. Pomohou rozšířit potenciální trh, na který CA míří, a zvýší konkurenceschopnost CA v oblasti správy systémů.
Stěžejní softwarový produkt Niku Clarity IT-MG je integrovaná sada aplikací pro celý životní cyklus informačních technologií od výběru investice přes realizaci a uskutečňování projektů až po zhodnocení výsledků. Poskytuje manažerům komplexní, v reálném čase aktualizovaný pohled na firemní portfolio investic do IT a umožňuje jim řídit IT jako samostatnou firemní jednotku. Společnost CA v lednu 2005 oznámila podepsání partnerské dohody na prodej, poskytování služeb a podpory softwaru Niku Clarity.

Niku Corporation (NASDAQ: NIKU) je jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti řešení správy a řízení IT (IT-MG). Více než 400 000 uživatelů ve špičkových společnostech jako Avon, BT, Eastman Chemical, HSBC, Manpower, Royal Caribbean Cruise Lines a Unilever spoléhá na software Niku při úsilí o maximalizaci návratnosti investic do informačních technologií. Společnost má ústředí v Silicon Valley a služby globálním zákazníkům poskytuje z více než 20 poboček po celém světě.

Computer Associates International, Inc. (NYSE: CA), jedna z předních světových softwarových společností je  dodavatelem software a služeb pro řízení a správu podnikové IT infrastruktury zejména s ohledem na komplexní bezpečnost, ukládání a dostupnost dat a podporu řízení životního cyklu projektů včetně nástrojů pro vývoj aplikací. Software CA pomáhá řešit převážnou  většinu podnikatelských potřeb řídících subjektů v heterogenním, distribuovaném a mainframe prostředí v následujícím členění: Unicenter® pro řízení a správu IT infrastruktury, BrightStor™ pro ukládání dat, eTrust™ pro řízení bezpečnosti, CleverPath™ pro portály a business inteligence, AllFusion™ pro správu životního cyklu projektu a Advantage™ pro správu dat a vývoj aplikací.

Společnost CA byla založena v roce 1976. Sídlo společnosti se nachází v USA, v Islandii, N.Y.,.CA působí ve více než 140 zemích a v současnosti má kolem 16.000 zaměstnanců. Více informací o společnosti CA naleznete na http://ca.com nebo na http://ca.com/offices/czechslovak.

Váš názor Další článek: Fujitsu Siemens vyzývá majitele notebooků Amilo k výměně baterií

Témata článku: Software, Bezpečnost, Komplexní projekt, Řídicí aplikace, Royal, Nice, Advantage, Potenciální aplikace, HSBC, Unilever, Avon, Řízení


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF