CA KUPUJE SPOLEČNOST WILY TECHNOLOGY

Praha, 11. ledna 2006 – Společnost CA (NYSE: CA), jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu IT, oznámila podepsání dohody, na jejímž základě koupí firmu Wily Technology, předního poskytovatele řešení pro správu podnikových aplikací, za 375 miliónů dolarů v hotovostní transakci.
CA KUPUJE  SPOLEČNOST WILY TECHNOLOGY

„Správa aplikací je pro zákazníky klíčovým předpokladem skutečně komplexního řízení prostředí IT zahrnujícího jak aplikace, tak infrastrukturu. Je také stěžejním prvkem naší vize pro správu podnikového IT (Enterprise IT Management),“ řekl prezident a generální ředitel CA John Swainson. „Společnost Wily patří mezi lídry v tomto sektoru a je nejrychleji rostoucí firmou na tomto rychle rostoucím trhu. CA se díky této akvizici stane jedinou společností, která dokáže komplexně řešit správu aplikací, prostředků IT a uživatelů na všech hardwarových a softwarových platformách, od mainframů až po distribuovaná prostředí.“

Produkty společnosti Wily poskytují v reálném čase komplexní přehled o transakcích zákazníků a umožňují IT oddělením úspěšně řídit provozní stav a dostupnost kritických podnikových aplikací a infrastruktury. Tato řešení umožňují manažerům IT rychle zjišťovat a diagnostikovat zpomalení a chyby aplikací a také lépe vyhodnocovat dopad výkonnosti aplikací na úspěch firmy. Přispívají tak k vyšší kvalitě služeb zákazníkům a k vyšší produktivitě.

Tržby společnosti Wily vzrostly v roce 2004 o 48 procent (auditováno) a za rok 2005 podle odhadů vzrostly o 75 procent (neauditovaný údaj). Toto tempo růstu je třikrát vyšší než celkový růst tohoto segmentu trhu. CA očekává, že ve fiskálním roce 2007 přispěje Wily k jejím tržbám přibližně 72 milióny dolarů. Software společnost Wily monitoruje miliardy webových transakcí denně – více transakcí pro větší počet zákazníků než všichni její konkurenti dohromady. Technologie společnosti Wily je nainstalována ve více než 450 podnikových a vládních organizacích po celém světě.

V loňské zprávě Magic Quadrant agentury Gartner o segmentu správy aplikačních serverů J2EE se společnost Wily umístila v kvadrantu lídra. Lídry jsou podle Gartnera společnosti, které si v současné době vedou dobře, mají jasnou představu o budoucím směřování trhu a aktivně rozvíjejí své schopnosti, aby si vedoucí pozici na trhu udržely. Gartner dále předpovídá, že trh řešení správy aplikací vyjádřený tržbami z nových licencí v roce 2007 přesáhne miliardu dolarů a v roce 2009 by měl dosáhnout 1,355 miliardy dolarů.

„Wily se stala lídrem tohoto sektoru, neboť klade důraz na úspěch svých zákazníků,“ řekl generální ředitel společnosti Wily Technology Dick Williams. „Jako součást společnosti CA můžeme naší nápaditou technologií, odborníky a kvalitními službami oslovit více organizací než dosud. Navíc díky urychlení vývoje a integraci naší technologie s řešeními CA budeme schopni dodávat takové spektrum produktů pro správu, kterému se nikdo jiný nevyrovná. Jsem potěšen tím, že se připojujeme k týmu CA a máme příležitost vybudovat nejlepší společnost v segmentu správy podnikového softwaru.“

Po uzavření transakce bude Wily fungovat jako divize podnikové jednotky CA Enterprise Systems Management pod názvem Wily Technology. Do CA přejde jak Dick Williams, který bude působit jako šéf divize, tak Lewis Cirne, zakladatel a technologický ředitel Wily. CA počítá s tím, že si udrží většinu z více než 260 současných zaměstnanců společnosti Wily. Plány na integraci produktů obou firem budou k dispozici zhruba 30 dní po dokončení akvizice.

Akvizice by měla být dokončena během tří měsíců v návaznosti na schválení regulačními úřady a očekává se, že mírně rozředí zisk CA na akcii ve fiskálním roce 2006 a ve fiskálním roce 2007 bude mít na zisk na akcii neutrální účinek.

O společnosti CA

Společnost CA (NYSE: CA), jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu informačních technologií (IT), sjednocuje a zjednodušuje správu podnikových informačních systémů. Společnost byla založena v roce 1976, má ústředí v Islandii ve státě New York a slouží zákazníkům ve více než 140 zemích. Další informace najdete na http://www.ca.com.

V České republice využívá řešení CA přes 90 podniků včetně např. mobilního operátora T-Mobile a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Svou pražskou pobočku otevřela společnost CA v roce 1998 a zaměstnává 20 místních a regionálních pracovníků. V Praze také sídlí vývojové pracoviště CA Mainframe Center of Excellence, které v následujících letech zaměstná více než 200 vývojářů řešení pro prostředí počítačové platformy mainframe. Další informace najdete na http://ca.com/cz

O společnosti Wily

Společnost Wily je přední poskytovatel řešení pro správu podnikových aplikací. Její produkty v reálném čase poskytují komplexní přehled o transakcích zákazníků a umožňují organizacím IT úspěšně řídit provozní stav a dostupnost kritických podnikových aplikací a infrastruktury. Pojetí produktů společnosti Wily, založené na spolupráci, umožňuje podnikům rychle zjišťovat a diagnostikovat zpomalení a chyby aplikací a také lépe vyhodnocovat dopad výkonnosti aplikací na úspěch firmy. To znamená lepší služby zákazníkům, stabilnější zdroje příjmů a vyšší produktivitu IT.

Témata článku: Lewis, Dick

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje