C-Cube a Western Digital oznámily partnerství

Výrobci spotřební elektroniky získávají
první referenční platformu DVR.
C-Cube a Western Digital oznámily partnerství
Firmy C-Cube Microsystems (Nasdaq: CUBE) a Western Digital Corporation (NYSE: WDC) dnes ohlásily uvedení první referenční platformy digitálního videorekordéru (DVR) na trhu. Nová platforma DVR firem C-Cube a Western Digital dává výrobcům spotřební elektroniky možnost rychle vyvinout výrobky DVR založené na využití pevných disků a technologie MPEG-2, které budou nabízet funkce časového posunu, pauzy, zpětného přetáčení a znovupřehrávání živě přenášených televizních pořadů.

Tato platforma je prvním viditelným příkladem nově ustanoveného partnerství firem C-Cube a Western Digital. Obě firmy společně vyvíjejí úsilí k urychlení uvedení výrobků DVR na trh. Po uvedení této první platformy je dalším plánem obou firem využít další vylepšení technologií obvodů MPEG-2 firmou C-Cube a vylepšení pevných disků Western Digital k vytvoření platformy pro příští generaci těchto produktů.

“Nesmírná spotřebitelská hodnota DVR a takřka všudypřítomnost televizních přijímačů jsou hnací silou, která uvede tuto kategorii výrobků do hlavního proudu trhu během několika let”, říká k tomu Kevin Hause, vedoucí odboru výzkumu spotřebních zařízení firmy IDC. “Za široké podpory prodejců a při potenciálním využití technologie DVR v různých typech výrobků spotřební elektroniky věříme, že objem tohoto trhu může v roce 2004 dosáhnout až 10 milionů kusů.”

“Zavedení digitálního videozáznamu hraničí s revolucí v domácí zábavě”, říká Fermi Wang, viceprezident a general manager divize PC/CODEC firmy C-Cube. “Pro C-Cube je potěšením spolupracovat s firmou Western Digital na urychlení vývoje výrobků, které umožní výrobcům spotřební elektroniky účinně proniknout na trh DVR.”

Nová platforma dává výrobcům spotřební elektroniky jistotu vzájemné slučitelnosti dvou nejdůležitějších elementů DVR - komponentů MPEG-2 CODEC a pevných disků. Otevřená architektura této platformy dává výrobcům možnost pružně přizpůsobit řešení svým požadavkům. Tato platforma, založená na technologii DVxploreÔ MPEG-2 CODEC firmy C-Cube, umožní uvést výrobky, které přizůsobí sledování televize osobním požadavkům uživatele svými funkcemi záznamu, pauzy a časového posunu televizního vysílání. V nové platformě jsou také uplatněny pevné disky Western Digital nové řady Performer s technologií WhisperDriveÔ pro tichý chod diskových operací. V kombinaci s funkcí EPG - Electronic Programming Guide (programování televizních pořadů) si tak může uživatel uzpůsobit sledování televize vytvořením virtuálních kanálů, jež budou sestávat z jeho oblíbených pořadů.

“Zavedení nových technologií, jako je WhisperDriveÔ firmy Western Digital pro tichý chod diskových operací v domácím prostředí, umožňuje vznik nových výrobků, které mění styl domácí zábavy uživatelů,” říká Russell Krapf, viceprezident a general manager skupiny Audio/Video Solutions firmy Western Digital. “Toto partnerství kombinuje vedoucí pozici firmy Western Digital v oblasti uchovávání dat a technologie elektroniky se zkušenostmi a technologickým prvenstvím firmy C-Cube v oblasti technologie digitálního videa a nabízí tak novou, silnou platformu pro vzrušující novou kategorii výrobků.”

DVxplore:
DVxplore firmy C-Cube je prvním jednočipovým řešením technologie MPEG-2 a DV CODEC na trhu, jež přináší videozáznam a přehrávání MPEG-2 videa v nejvyšší kvalitě za cenu příznivou pro zákazníka.

WD Performer:
V řadě pevných disků WD Performer jsou spolu sladěny rychlost, tichý chod, nízká spotřeba energie a integrita dat za účelem jejich použití v současných aplikacích domácí zábavy. Pevné disky řady WD Performer jsou dispozici již tento měsíc a nabízejí vlastnosti, které jsou pro domácího uživatele nejdůležitější - nepřerušovaný tok dat, tichý chod a schopnost zpracování vícenásobného toku dat pro případ simultánního přehrávání a záznamu dat zároveň.

Dostupnost:
Nová platforma MPEG-2 DVR firem C-Cube/Western Digital je k dispozici výrobcům spotřební elektroniky již v současné době.

Společnost Western Digital:
Western Digital Corporation je předním výrobcem pevných disků pro uchovávání dat v osobních počítačích, serverech a elektronických výrobcích domácí zábavy. Její pobočka Connex poskytuje služby uživatelům sítových systémů pro ukládání dat a celopodnikových sítí ukládání dat. Společnost Western Digital byla založena v roce 1970 a je dlouho známá pro svou schopnost vyvíjet řešení uchovávání dat v souladu se znalostí požadavků koncových uživatelů a potřeb na úrovni systémů. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese http:/www.westerndigital.com .

Společnost C-Cube:
Společnost C-Cube Microsystems Inc. je přední firmou v oblasti vývoje a výroby vysoce integrovaných čipů a řešení pro zpracování digitálního videa. Divize polovodičů firmy C-Cube dodává vysoce integrované čipy a řešení pro zpracování digitálního videa na trh komunikační a spotřební elektroniky, jako jsou digitální set-top boxy, VCD a DVD. Divizi DiviCom firmy C-Cube patří prvenství v rozvoji sítí digitálního videa. Sídlo firmy C-Cube je v Milpitas v Kalifornii, zastoupení má v Severní Americe, Evropě a Asii. Na trhu cenných papírů je obchodována na burze Nasdaq pod symbolem CUBE. Kontaktovat firmu C-Cube lze na telefonu +1-408-490-8000 nebo na internetové adrese http://www.c-cube.com. Divize DiviCom firmy C-Cube sídlí v Milpitas v Kalifornii a lze ji kontaktovat na telefonu +1-408-944-6700 nebo na http://www.divi.com.

Toto tiskové oznámení obsahuje vyjádření o předpokládaných skutečnostech, které mohou podléhat riziku a nejistotě. Tato vyjádření o předpokládaných skutečnostech zahrnují očekávané výsledky výše zmíněného partnerství, předpokládaný časový rámec uvedení produktů, očekávaný výkon produktů a poptávku zákazníků po nových výrobcích a růst tohoto trhu. Skutečné výsledky se mohou od předpokládaných lišit v důsledku působení několika faktorů, jako jsou rapidní technologické změny v průmyslu, zvýšená konkurence, zpoždění uvedení nových produktů, přijetí produktu zákazníky a dalšími faktory diskutovanými na poslední radě SEC firmy Western Digital. Western Digital se nezavazuje k opravám vyjádření o předpokládaných skutečnostech, které by odrážely události nebo změny podmínek po datu zveřejnění těchto vyjádření.

C-Cube a C-Cube logo jsou registrovanými obchdními známkami firmy C-Cube Microsystems Inc. DiviCom je registrovanou obchodní známkou firmy DiviCom, Inc. Western Digital je registrovanou obchodní známkou a WD Performer, WhisperDriveÔ, Fit Lab a Data Lifeguard jsou ochrannými známkami firmy Western Digital Corporation. Všechny ostatní značky a názvy produktů výše zmíněné jsou majetkem jejich případných vlastníků.

Western Digital Corporation je předním výrobcem pevných disků pro uchovávání dat v osobních počítačích, serverech a elektronických výrobcích domácí zábavy. Její pobočka Connex poskytuje služby uživatelům sítových systémů pro ukládání dat a celopodnikových sítí ukládání dat. Společnost Western Digital byla založena v roce 1970 a je dlouho známá pro svou schopnost vyvíjet řešení uchovávání dat v souladu se znalostí požadavků koncových uživatelů a potřeb na úrovni systémů. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese http:/www.westerndigital.com

Váš názor Další článek: Nové eCity: velmi dobře. Ale internetové hodiny tikají rychle

Témata článku: Video, Programování, Cube, Výrobek, Nový uživatel, General, Spotřební elektronika, Nová technologie, Digitální platforma, Western, Fermi, Elektronika, Firma, Televize Nova, Connex, Registrovaný uživatel, Výrobce, Zábava, Zavedená firma


Určitě si přečtěte

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 15

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 51Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor