Burza cenných papírů Praha a Air Bank komunikují v cloudu s Office 365

Burza cenných papírů Praha a Air Bank komunikují v cloudu s Office 365

Další významné firmy v Česku – Skupina PX (Burza cenných papírů Praha, POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE a Centrální depozitář cenných papírů) a Air Bank - začaly komunikovat v cloudu se službou Office 365. Skupina PX již převedla s Office 365 do cloudu e-mailové účty všech svých zaměstnanců, v dalším kroku plánuje nasazení cloudových služeb Lync Online a SharePoint Online. Společnost Air Bank využívá technologii Lync Online pro efektivní a bezpečnou komunikaci se svou pobočkovou sítí, zejména pro pořádání audio i video konferencí.

Po nedávných oznámeních společností Telefónica a RWE tak tyto dvě finanční instituce rozšiřují seznam významných zákazníků, kteří využívají služby Office 365 provozované prostřednictvím cloudu, a to s jasným cílem: podpořit produktivitu svých zaměstnanců a zároveň snížit náklady na provoz IT.

Skupina PX míří do cloudu

Společnosti patřící do skupiny PX provozovaly doposud e-mailové účty svých zaměstnanců prostřednictvím e-mailového systému Lotus Notes, vrcholový management pak využíval služeb Google Apps. V nedávné době bylo přijato strategické rozhodnutí, že platformou, která splňuje technické, bezpečnostní a obchodní požadavky, je řešení Office 365. Migrace poštovních schránek proběhla hladce a aktuálně již všichni zaměstnanci využívají službu Office 365. V současné době probíhá ve společnosti další navazující etapa, a to testování technologií Lync Online (chat, audio a video konference) a SharePoint Online (online úložiště a sdílení dokumentů). Nasazení těchto technologií umožní společnosti využít výhod cloudu skutečně naplno.

„Rozhodli jsme se pro cloudové řešení zejména z důvodu omezení nákladů na IT infrastrukturu. Naše skupina je tvořena třemi tuzemskými společnostmi, ale samotná je součástí nadnárodního holdingu CEE Stock Exchange Group. V případě, že se ukáže námi vybrané řešení jako přínosné, může být eventuálně inspirací pro ostatní společnosti v rámci holdingu CEESEG,“ říká Petr Koblic, ředitel holdingu CEE Stock Exchange Group a generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Efektivní komunikace napříč pobočkami v Air Bank

Moderní bankovní dům Air Bank, člen skupiny PPF, využívá ke komunikaci s týmy na pobočkách i některými jednotlivci ze vzdálených lokalit technologii Lync Online, jež je součástí služby Office 365. Nasazení nástrojů pro pořádání audio a video konferencí umožnilo společnosti zvýšit efektivitu komunikace a spolupráce napříč jednotlivými pobočkami v České republice bez nutnosti velkých investic do infrastruktury.

„Využití cloudových nástrojů pro pořádní audio a video konferencí nám umožnilo ušetřit náklady, které bychom jinak museli investovat do vybudování vlastní serverové a datové infrastruktury. Místo toho jsme vybavili pobočky pouze koncovými body a za samotné využívání služeb platíme měsíční poplatky,“ říká Luboš Berkovec, ředitel řízení rizik a IT ve společnosti Air Bank.

Další článek: Do komentářů na Facebooku budete moci přidávat i obrázky

Témata článku: Významná součást, Lync, Video Chat, Pobočka, Air, Jasný bod, Stock, Power Bank, Nedávná konference, Online úložiště, Vybraná lokalita, My Cloud, Holding, RWE, Online, Online Chat


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF