Burza cenných papírů Praha a Air Bank komunikují v cloudu s Office 365

Burza cenných papírů Praha a Air Bank komunikují v cloudu s Office 365

Další významné firmy v Česku – Skupina PX (Burza cenných papírů Praha, POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE a Centrální depozitář cenných papírů) a Air Bank - začaly komunikovat v cloudu se službou Office 365. Skupina PX již převedla s Office 365 do cloudu e-mailové účty všech svých zaměstnanců, v dalším kroku plánuje nasazení cloudových služeb Lync Online a SharePoint Online. Společnost Air Bank využívá technologii Lync Online pro efektivní a bezpečnou komunikaci se svou pobočkovou sítí, zejména pro pořádání audio i video konferencí.

Po nedávných oznámeních společností Telefónica a RWE tak tyto dvě finanční instituce rozšiřují seznam významných zákazníků, kteří využívají služby Office 365 provozované prostřednictvím cloudu, a to s jasným cílem: podpořit produktivitu svých zaměstnanců a zároveň snížit náklady na provoz IT.

Skupina PX míří do cloudu

Společnosti patřící do skupiny PX provozovaly doposud e-mailové účty svých zaměstnanců prostřednictvím e-mailového systému Lotus Notes, vrcholový management pak využíval služeb Google Apps. V nedávné době bylo přijato strategické rozhodnutí, že platformou, která splňuje technické, bezpečnostní a obchodní požadavky, je řešení Office 365. Migrace poštovních schránek proběhla hladce a aktuálně již všichni zaměstnanci využívají službu Office 365. V současné době probíhá ve společnosti další navazující etapa, a to testování technologií Lync Online (chat, audio a video konference) a SharePoint Online (online úložiště a sdílení dokumentů). Nasazení těchto technologií umožní společnosti využít výhod cloudu skutečně naplno.

„Rozhodli jsme se pro cloudové řešení zejména z důvodu omezení nákladů na IT infrastrukturu. Naše skupina je tvořena třemi tuzemskými společnostmi, ale samotná je součástí nadnárodního holdingu CEE Stock Exchange Group. V případě, že se ukáže námi vybrané řešení jako přínosné, může být eventuálně inspirací pro ostatní společnosti v rámci holdingu CEESEG,“ říká Petr Koblic, ředitel holdingu CEE Stock Exchange Group a generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Efektivní komunikace napříč pobočkami v Air Bank

Moderní bankovní dům Air Bank, člen skupiny PPF, využívá ke komunikaci s týmy na pobočkách i některými jednotlivci ze vzdálených lokalit technologii Lync Online, jež je součástí služby Office 365. Nasazení nástrojů pro pořádání audio a video konferencí umožnilo společnosti zvýšit efektivitu komunikace a spolupráce napříč jednotlivými pobočkami v České republice bez nutnosti velkých investic do infrastruktury.

„Využití cloudových nástrojů pro pořádní audio a video konferencí nám umožnilo ušetřit náklady, které bychom jinak museli investovat do vybudování vlastní serverové a datové infrastruktury. Místo toho jsme vybavili pobočky pouze koncovými body a za samotné využívání služeb platíme měsíční poplatky,“ říká Luboš Berkovec, ředitel řízení rizik a IT ve společnosti Air Bank.

Témata článku: Air, Holding, My Cloud, Online, Online Chat, Power Bank, RWE, Stock, Video Chat, Lync, Vybraná lokalita, Online úložiště, Pobočka, Významná součást, Jasný bod, Nedávná konference

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí