Budoucnost světa videoher má evropskou premiéru na x01

23. října 2001
Doporučené ceny nových iPaqů
Xbox debutuje v Evropě spolu se 40 dostupnými hrami
Budoucnost světa videoher má evropskou premiéru na  x01

CANNES – 16. října 2001 – Dnes večer byl na útesu Théole-Sur-Mer nad Azurovým pobřežím poprvé představen evropskému trhu herní systém Xbox v inspirativním a stylovém domu návrháře Pierre Cardin za účasti zhruba tisíce hostů. 

Tato událost s názvem X01 poskytovala bližší informace
o jednom z nejvíce očekávaných herních produktů na světě. Spolu se zelenými světly na obloze a kouřovými efekty byla představena cena pro evropský trh, dostupnost systému
a plánované počty dodávek, které  tak ukončily měsíce spekulací na téma Xbox. 

Xbox bude dostupný v maloobchodních řetězcích v 16 zemích západní Evropy počínaje 14. březnem 2002 za očekávanou cenu 479 eura (299 liber).  Hry pro Xbox budou k prodeji za maloobchodní cenu 69 eura (44.99 liber).  Pro evropský trh je plánováno celkem 1,5 milionu konzolí Xbox během prvních tří měsíců prodeje (do konce června 2002), což zahrnuje týdenní dodávky z výrobního závodu v Maďarsku. 

„Uvedení v České republice a na Slovensku předpokládáme přibližně šest měsíců po zemích evropské unie, tedy na podzim roku 2002” uvádí Tomáš Koška, Product Manager společnosti Microsoft. “Postupné uvedení na trh nám umožní efektivní využití lidských zdrojů a dovolí lépe uspokojit poptávku zákazníků”, dodává pan Koška.

 

Hry

     Vše se točí kolem her, široká škála představená na X01 je důkazem obrovské podpory konzole Xbox ze strany vývojářů.  Celkem bylo na X01 představeno více než 40 her a mnoho perspektivních titulů ve fázi vývoje, které zde byly prezentovány formou video ukázek.

     Peter Molyneux z Lionhead Studios zde uvedl svoji druhou hru, která bude exkluzivně pro Xbox - BC, což je nový vzrušující titul, za jehož vývojem stojí partnerská firma Intrepid Games.  Molyneux též prezentoval svůj předchozí titul pro Xbox – RPG hru Project Ego, ve kterém hráči ovládají postavu, která postupně stárne (od narození až do smrti), a jejíž kůže se též viditelně opaluje. Tento titul využívá grafických schopností a ostatních výhod konzole Xbox. Obě tyto hry budou vydány v rámci Microsoft Games.

     Společnost Microsoft uvedla na trh i ostatní hry z dílny vlastních vývojářů. Sem patří například Brute Force, futuristická střílecí komando hra, kterou hraje uživatel jako taktický střelec a vidí dění z perspektivy třetí osoby, či Rallisport Challenge, unikátní rallye závodění se čtyřmi alternativami.

K hlavním titulů z dílen partnerských firem patří:

·         Electronic Arts:  Exkluzivní hra F1 2002 pro Xbox, která bude obsahovat nové tratě a údaje o pilotovi

·         Activision:  Exkluzivní hra Wreckless pro Xbox založená na plnění jednotlivých řidičských misí

·         Tecmo:  Dead Or Alive 3 – první evropská verze očekávané hry v exkluzivním provedení pro Xbox

·         Sega:  debut hratelných dem na evropském trhu, prvotin pro Xbox - Jet Set Radio Future, GunValkyrie a Sega GT 2002

·         Eidos:  Uvedení dema verze pro Xbox hry Championship Manager, velice úspěšné fotbalové hry, která se na konzoli objeví úplně poprvé 

·         Infogrames:  Hratelný titul Transworld Surfing z Atari– první představení hry pro Xbox pod značkou Atari

·         Ubi Soft: Exkluzivní hra pro Xbox Ghost Recon; první verze  Batman Vengeance a Rayman M pro Xbox

·         THQ: První evropská hratelná verze Moto GP exkluzivně pro Xbox

 

X01-  Xbox Experience/ XBox zážitek

         X01 je výsledkem mnoha měsíců plánování evropského týmu pro Xbox společnosti Microsoft, který chtěl vytvořit akci, jenž  by byla mnohem více než pouhou tisková konference či prezentací. Celý tým chtěl zážitek, který by vyjadřoval nadšení spojené s evropským uvedením konzole Xbox. 

     „Xbox je něco speciálního,” uvedla Sandy Duncan, evropská viceprezidentka pro Xbox, „právě proto jsme potřebovali vytvořit zážitek, který by tomuto tvrzení odpovídal. Chtěli jsme, aby naši hosté neodcházeli pouze s novými informacemi, ale se skutečným pocitem, že Xbox přichází do Evropy a dozvěděli se i část o budoucím vývoji.”

     Místo Maison Bulles (bublinový dům) vlastní legendární francouzský návrhář, který jej sám navrhl před zhruba třiceti lety. Díky úžasnému pohledu na Azurové pobřeží skoro z každé části domu je Maison Bulles stále vrcholem elegance a stylu hvězdného věku 70. let. Hosté dvoudenní akce X01 tak mohli prozkoumat místnosti tvaru bubliny, eliptická okna, lázně, podvodní obývací pokoj a amfiteátr pod širým nebem se 400 místy.

„Zcela jasně jsme pro tak speciální akci potřebovali i velice speciální místo,“ řekla  Sandy Duncan.  „Maison Bulles se v mnoha rysech shoduje s Xbox – je stylový, futuristický a unikátní a vzbuzuje  globální zájem. ”

     Akce X01 se účastnilo skoro tisíc novinářů a zástupců z herního průmyslu nejen z celé Evropy, ale i Severní Ameriky a Asie. Úvod patřil představení ceny a dostupnosti z úst Sandy Duncan,  následovaly demonstrace her a dalších předností Xboxu.

Poté se hosté blíže seznámili s jednotlivými aspekty Masion Bulles, každá místnost patřila určitému tématickému titulu, který bude v Evropě dostupný již od 14. března. 

Večer patřil živé hudbě od mezinárodně uznávaného DJ Carla Coxe, který bavil zúčastněné až do pozdních ranních hodin. 

X01 pokračuje zítra hraním uvedených titulů a rozhovory s představiteli Xbox a zástupci vývojářských společností. 

 

Xbox

     Xbox (http://www.xbox.com/) je herní konzole další generace společnosti Microsoft, která svým uživatelům zprostředkovává nejúžasnější zážitky všech dob. Xbox je obrovským přínosem pro tvůrce her, kteří mohou díky více než trojnásobnému grafickému výkonu maximálně využívat svých kreativních schopností a vytvářet hry, které stírají rozdíl mezi fantazií a realitou. Xbox bude dostupný na trhu v Evropě již od 14. března 2002 za doporučenou maloobchodní cenu 479 eura (299 liber).

 

 

Váš názor Další článek: Doporučené ceny nových iPaqů

Témata článku: Microsoft, RPG, Alive, Herní zážitek, Atari, Cannes, Herní konzole xbox 360, Dead or Alive, Batman, Surfing, Host, Sega, Carlo, Rayman, Pozdní využití, Ghost, Change


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 27

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

** Občas to vypadá, že 5G vyřeší úplně všechny problémy světa ** Zrychlí internet, pokryje venkov, umožní svět IoT ** Technický šéf amerického T-Mobilu před tímto pohledem varuje

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch